Skocz do zawartości
Jakub Andryszczak

Projektor UST - +/- 10 tys. - wybór modelu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
Potrzebuję pomocy - podjąłem decyzję i zamiast TV kupuję projektor UST (ultra short throw / ultra krótkiego rzutu). Budżet na projektor to +- 10 tys., w grę wchodzą więc:
- Epson LS650 (3600 ANSI, 3LCD, 5 lat gwarancji)
- Hisense PL1H (2100 ANSI, DLP, 2 lata gwarancji)
- Hisense PX2-PRO (2400 ANSI, DLP, 2 lata gwarancji, nieco droższy niż pozostałe)
Niestety, o ile nie mam problemu z Google'em i wyszukiwaniem informacji, tak w tym wypadku za Chiny nie jestem w stanie podjąć decyzji, co wybrać. Generalnie podejrzewam, że cały wybór polega na 3LCD vs DLP, występowaniu "efektu tęczy" etc.
W temacie jestem zielony ale może ktoś bardziej orientuje się w temacie?
Z góry dzięki!

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor zamiast tv? 😅 Tak lubisz mizerną jakość obrazu? 😆

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mizerną ? Posiadam ekran Kauber Frame CLR 100 cali + Hisense PX2-PRO i uważam to za epicki zestaw do salonu, w dzień obraz delikatnie blednie lub gdy się włączy światło, ale i tak jest bardzo dobrej jakości, wieczorem to już normalny TV 4K. Projekcja tak już wygląda można to sobie paroma mykami zdecydowanie poprawić. W drugim miejscu mam Sony XW5000, który świeci na 100 cali Rugby Pro od Adeo z powierzchnią Ambient Grey, również jest obraz bardzo dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dionizy20 Nie warto w ogóle zwracać uwagi na to co użytkownik, do którego wypowiedzi się odnosisz, pisał na forum. Jego aktywność sprowadzała się do nieustannego atakowania wszyskich o wszystko. Na szczęście jest już zbanowany. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do czynienia z projektorami ponad 20 lat u miałem juz ich kilkanaście , przez lata to była jedyna opcja aby cieszyć sie dużym ekranem w stosunkowo niewielkiej cenie .

Finalnie przez ostatnie 3 lata moj zestaw to 75" tv ze strefowym wygaszaniem + projektor UST oraz ekran 110" , ale w tym roku zmieniła sie koncepcja i zakupiłem zestaw hisense laserowy UST wraz z dedykowanym ekranem ALR fresnela .

Faktycznie obraz w ciagu dnia z uwagi na ekran jest akceptowalny a nocy to juz normalny tv , niestety miałem niedosyt ze wydając 12K za taki zestaw po pierwsze w dzień nadal jakoś jest raczej mizerna , po drugie obraz to tylko 60HZ a po trzecie nalezy pamietać ze projetory 4k to tak naprawdę full hd z przesunięciem pikseli , wiec to takie oszukane 4k oraz  jednak delikatnie słychać wentylator .

Finalnie pozbyłem sie tego zestawu i tylko dlatego ze obecnie tv 100" to wydatek za udane modele w przedziale 8,5 do ok 12 k w zależności od modelu .

W obecnych  czasach projektor z ekranem w okolicy 100" cali nie ma kompletnie sensu , obraz z nawet podstawowego modelu jakim jest 98P745 bije na głowę dobrej klasy laserowy UST 

wiem bo oba warianty przetestowałem .

Dziwie się komuś kto wybiera projektor (zestaw dedykowany ,ekran + projektor laserowy ) wybierając np rozmiar 100" .Ponieważ ceny tv 98-100" to wydatek mniejszy niź zestaw projektor UST + dedykowany ekran ALR.

Projektor rozwazał bym jedynie jako np długiego rzutu + zwykły ekran i to ma sens , ponieważ taki zestaw to wydatek w okolicy 3-4k  a nie 12 i wiecej , jak za laserowy UST wraz z ekranem ALR.

Oczywiście to moje odczucia i chciałem sie tylko nimi podzielić .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Cezary Wąsiakowski said:

W obecnych  czasach projektor z ekranem w okolicy 100" cali nie ma kompletnie sensu , obraz z nawet podstawowego modelu jakim jest 98P745 bije na głowę dobrej klasy laserowy UST 

Nie zgodzę się z tym, mam w domu Samsunga LSP9T i jeśli chodzi o nasycenie kolorów to bije wszystkie telewizory które testowałem na głowę. Poza tym projektor to czasem prawidłowy wybór ze względu na przestrzeń, zajmuje dużo mniej miejsca niż telewizor 120" - 130" i chociaż waży sporo, wciąż można go chować w dzień i wyciągnąć wieczorem żeby oszczędzić miejsce, w przeciwieństwie do telewizora. Co do wentylatora w Hisense nie wypowiadam się, w Samsungu nie słyszę jak działa. 

Zgodzę się z resztą, w dzień jakość mizerna chyba że zasłonię zasłony no i 60Hz to jednak trochę mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że temat ożył, fakt faktem kupiłem Hisense PX2-PRO i ekran Epson ELPSC35 (100 cali), użytkuję od 3 miesięcy.. i jest dobrze.

Wiadomo, w słoneczny dzień, nawet z ekranem jest co najwyżej jako - tako, ale w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony. Za największy minus uznałbym system VIDAA, który ma zdecydowanie zbyt małe możliwości (oczywiście sytuację ratuje np. chromecast) i fakt (choć to mocno subiektywne odczucie, sam mam mocne okulary + astygmatyzm), że przy patrzeniu pod kątem (od dołu) widać zieloną poświatę na białych literach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś w stanie podpiąć miernik i sprawdzić ile pobiera watów ?

W standart i HDR . Proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Tofikmax napisał:

Czy jesteś w stanie podpiąć miernik i sprawdzić ile pobiera watów ?

W standart i HDR . Proszę :)

Niestety nie mam żadnego sprzętu, którym mógłbym zmierzyć pobór. Na wszystkie inne pytania dot. (subiektywnych) odczuć chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Tofikmax napisał:

Jakbyś miał jeszcze raz kupić , kupiłbyś go ponownie ? Jak ekran się spisuje ?

Zdecydowanie tak, dużo przyjemniejszy obraz niż z TV, wzrok nie męczy się nawet przy 3-4h oglądania. Przy TV miałem problem z obejrzeniem dwóch filmów z rzędu. Nie uważam natomiast, aby było to rozwiązanie dla każdego, z wad:

- każde przesunięcie komody/projektora wiąże się z ponownym ustawianiem obrazu

- ustawianie obrazu jest bardzo mozolne, nawet niewielki ruch projektorem zmienia dość mocno geometrię obrazu

- niewielkie możliwości korekcji obrazu (krótkie nóżki na śrubach i delikatna, 8 - punktowa korekcja)

- wyblakły obraz w dzień (ale ze ekranem, po zasłonięciu rolet/zasłon da się ogarnąć, co jest na ekranie)

- trudne ustawienie ekranu względem projektora

- brak tunera TV (w moim modelu)

- okropny system VIDAA (w moim modelu)

Uważam, że najtrudniejsze są pierwsze chwile po zakupie, na początku jest duży efekt wow, potem irytacja przy instalacji/konfiguracji. Jak już stoi (i jest ustawiony) tam, gdzie ma stać to jest naprawdę dobrze.

48 minut temu, Tofikmax napisał:

Gdzie kupiłeś ? Jakaś super oferta ?

Tutaj: https://sklep.audiocolor.pl/produkt/hisense-px2-pro-laser-cinema-trichroma-ust-4k-130-cali-2400-ansi/

Była jakaś promocja i dorwałem za 10799, potem gdzieś widziałem jeszcze taniej - warto pilnować cen. Ekran kupiłem za 3500 na allegro (raty 0%).

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2024 o 07:42, Jakub Andryszczak napisał:

Cieszy mnie, że temat ożył, fakt faktem kupiłem Hisense PX2-PRO i ekran Epson ELPSC35 (100 cali), użytkuję od 3 miesięcy.. i jest dobrze.

Wiadomo, w słoneczny dzień, nawet z ekranem jest co najwyżej jako - tako, ale w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony. Za największy minus uznałbym system VIDAA, który ma zdecydowanie zbyt małe możliwości (oczywiście sytuację ratuje np. chromecast) i fakt (choć to mocno subiektywne odczucie, sam mam mocne okulary + astygmatyzm), że przy patrzeniu pod kątem (od dołu) widać zieloną poświatę na białych literach.

Swojego czasu tez brałem pod uwagę ten model , ale jak pisałem powyżej , jezeli ktoś decyzje sie na rozmiar w okolicy 100" to niestety TV wygrywam na każdym polu .

Zwłaszcza cenowo .

W dniu 29.07.2024 o 07:42, Jakub Andryszczak napisał:

Cieszy mnie, że temat ożył, fakt faktem kupiłem Hisense PX2-PRO i ekran Epson ELPSC35 (100 cali), użytkuję od 3 miesięcy.. i jest dobrze.

Wiadomo, w słoneczny dzień, nawet z ekranem jest co najwyżej jako - tako, ale w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony. Za największy minus uznałbym system VIDAA, który ma zdecydowanie zbyt małe możliwości (oczywiście sytuację ratuje np. chromecast) i fakt (choć to mocno subiektywne odczucie, sam mam mocne okulary + astygmatyzm), że przy patrzeniu pod kątem (od dołu) widać zieloną poświatę na białych literach.

 

W dniu 29.07.2024 o 12:28, Tofikmax napisał:

Czy jesteś w stanie podpiąć miernik i sprawdzić ile pobiera watów ?

W standart i HDR . Proszę :)

W moim jak sprawdzałem jeszcze przed pozbyciem sie , bo tez byłem ciekaw średnio standard ok 180-195W a hdr ok 220-230W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...