Skocz do zawartości
AreckiW

Pioneer PDP-LX508D - nowy mistrz obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

no to jest, mamy, wyczekiwany, pierwszy test w magazynie niemieckim VIDEO 11/2007

recenzował Pionka sam redaktor naczelny Uwe Andresen,

wyniki wyśmienite, chociaż w Video wszystkie ekrany od 50 cali wzwyż recenzują jako monitory,
i tak:
za jakość obrazu HD, LX508D dostał 54 punkty na 60,
za SD, 52 na 60,
łącznie 53/60.
Przypomnę, że tylna projekcja Sony 55A2000 dostał łącznie 49/60, Panasonic 50PV600 - 48/60, Pioneer 5000EX - 52/60.

Gdybyśmy przeliczyli na punkty w skali do 40, tak jak Video testuje telewizory poniżej 50 cali, to wychodzi 36 pkt. na 40 możliwych.

Jest to najlepszy wynik w historii testów w niemieckim Video, wyższy niż dotychczasowy "król" 5000EX, i o minimum 3 pkt. lepszy od najlepszych Panasoniców i starszych Pionków i wszelkiej maści LCD.

Stwierdzili, że po raz pierwszy nie byli w stanie odróżnić obrazu generowanego przez Pionka od tego, który widzieli przez panoramiczne okno swojego biura.

Napisali, że 5000EX, mimo, że cały czas traktują go jako obraz referencyjny, przy KURO wypadł szaro, dosłownie i w przenośni.
A KURO został nazwany Dark Man.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko potwierdzić, na podstawie tego co widziały moje oczka na IFA 2007 w Berlinie, jest to najlepsze świecidło na rynku w tej chwili, czy się to komuś podoba czy nie.
Mnie się nie podoba bo mam KDS-a SONY, ale plazma KURU 70" puściła by mnie z torbami więc nie płaczę.

Jeżeli ktoś traktuję kasę na drugim miejscu to powinien tego Pionka brać w ciemno. Dla mnie niestety jest za mały.
Wczoraj mieliśmy w wąskim gronie możliwość macania, bawienia się i testowania najnowszych LCD-ków Sharpa (pozdrowienia dla Gmeru, nowy66, TomeKK, RS4 i pozostałych :rolleyes: ), i po tym spotkaniu moje zdanie się nie zmienia: LCD-ki zrobiły ogromny postęp ale dalej daleko im do najlepszych plazm i potrzebują jeszcze ok. roku. Systemy 100 Hz, 1080p/24 polepszają obraz, czerń z przodu jest już OK ale dalej czerni nie ma pod kątami i przechodzi ona w "nieczarne" odcienie. Co nie zmienia faktu, że te Sharpy są OK ale trzeba je dokładnie porwównać do kokurencji ze stajni Samsunga, SONY czy Philipsa. Do zaszczytnego grona dobrych TV wkracza także Toshiba.
Ale to tylko moje subiektywne zdanie ;):lol: .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

I dla mnie seria Kuro Pioneer,a jest mistrzem i wg mnie są to najlepsze TV na rynku i długo pozostaną niedoścignięte przez inne wyświetlacze.
Miałem przyjemność porównać Sharpa 52XL2E z Pioneer,em -LX5080D i co stwierdziłem,
Jeżeli chodzi o Pionka to tak:
[b]
- Zdecydowanie lepsza reprodukcja czarni[/b],
która nie ulegała pogorszeniu, gdy patrzyłem na ekran pod dużym kątem. Taką czerń widziałem tylko na hi-endowych TV CRT. Pod tym względem Sharp wysiada.
[b]
- Lepsza jakość obrazy niezależnie od kąta patrzenia.[/b]
Bez względu pod jakim kątem oglądałem to jakość w Pionku była taka sama. Kolory nie zmieniały swoich barw i natężenie było zawsze jednakowe czego nie można było powiedzieć o Sharpie. Wystarczyło tylko nieznacznie zmienić kąt patrzenia i od razu zmieniła się jakość obrazy a w tym kolory.
[b]
- Lepsza ostrość ruchomego obrazu.[/b]
Przy Sharpie zauważyłem, że nie do końca zostało wyeliminowane smużenie przy szybkim ruchu, czego nie ma przy Pionku. W niektórych przepadkach na demie Panasonica w czasie jazdy motocyklisty zauważyłem wokół postaci jasną obwódkę a linie proste postrzępione. Nie był to duże ale zauważalne z bliskiej odległości.

[b]- Lepsza reprodukcja kolorów.[/b]
Kolory były przyjemniejsze, bardziej naturalne, lepsza głębia. Obraz był „kinowy”. Kolory nie świeciły tak jak w Sharpie.

[b]- Lepsza gradacja szarości.[/b]
Przy takim samym ustawieniu obu paneli, Sharp „gubił” kolory które zmieniały swoją charakterystykę i zlewały się np. kolor czerwony stawał się kolorem brunatnym tzw. „brudnym”.

[b]-Trójwymiarowość obrazu.[/b]
Oglądając Pionka miałem wrażenie, ze oglądam film trójwymiarowy i to bez okularów. Dalsze plany były bardziej sugestywne i przekonywające. Wprawdzie Sharp posiadał dobrze rozwinięte dalsze plany ale nie tak jak Pionek.
I tak jak napisałem, kolory w Sharpie świeciły ale to przypadłość wszystkich LCD-ków.
[u][b]
Reasumując:[/b][/u]
Pioneer jest klasą dla siebie. Prezentowana przezeń jakość obrazu, jest niedostępna dla konkurentów. Bardzo dobra reprodukcja czerni, głębia i kontrast, jak również ostrość i trójwymiarowość robią wrażenie.

Różnica pomiędzy modelem LX5080D a LX508D to taka, że pierwszy posiada filtr a drugi nie, ale jakość obrazu jest taka sama.
[b]
Prawdopodobnie po wystawie AudioShow Pioneer LX508D zawiśnie na mojej ścianie.[/b]

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy model 608D jest równie dobry jak 508D ? Narobiliście ochoty na tą plazmą i może mikołaj w tym roku by się postarał na coś lepszego niż para skarpetek i sweterek :rolleyes:

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='64239' date='20.10.2007, 17:15 ']Różnica pomiędzy modelem LX5080D a LX508D to taka, że pierwszy posiada filtr a drugi nie, ale jakość obrazu jest taka sama.
[b]
Prawdopodobnie po wystawie AudioShow Pioneer LX508D zawiśnie na mojej ścianie.[/b]

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]

Posiada filtr, jaki filtr, za co odpowiadajacy?
Powinienes tez cos nadmienic o przewadze LCD nad PLZAMNA pod wzgledem odwzrowania bieli. W plazmach jest ona co najwyzej szarobura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='dawmac' post='64240' date='20.10.2007, 18:27 ']Czy model 608D jest równie dobry jak 508D ? Narobiliście ochoty na tą plazmą i może mikołaj w tym roku by się postarał na coś lepszego niż para skarpetek i sweterek :rolleyes:

pozdr. dawmac[/quote][/i]
Jest to model z serii Kuro to na pewno jest bardzo dobry. Osobiście go nie widziałem . Wiem, że jest to egzemplarz 60 calowy. Parametry posiada takie same jak model LX5080D z filtrem Direct Colour Filter 3+
Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='jtd' post='64241' date='20.10.2007, 18:33 ']Posiada filtr, jaki filtr, za co odpowiadajacy?
Powinienes tez cos nadmienic o przewadze LCD nad PLZAMNA pod wzgledem odwzrowania bieli. W plazmach jest ona co najwyzej szarobura.[/quote][/i]
Filtr Direct Colour Filter 3+. Proponuje zajrzeć na stronę Pionieer,a. Trochę własnej inicjatywy, a nie gorączkować się.
Opisywałem niektóre różnice pomiędzy modelami Pionka i Sharpa a nie technologii LCD i Plazm
Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie
CZytam od dluzszego czasu rozne fora i przegladam tematy dotyczace telewizorow nowej generacji. Oczywiscie mam zamiar kupic w nastepnym miesiacu TV do nowego mieszkania i tak bardzo zastanawiam sie czy inwestowac ponad 10 000 tys w tv ponad 50 cali mnie interesuje. Stwierdzam ze to juz ten czas bo ile mozna czekac. Kaska czeka wiec kupic ale co. Prosze doradzic niezdecydowanemu. Szszczegolnie prosze o pomoc osoby ktore widzialy na oczy nowe panele PLAZMY Kuro do tego Lcd nowe o czym mowa w watku i do tego najwazniejszy panel ktory mnie interesuje i jego porownie do PLAZMY pioneera mianowicie TYLNA PROJEKCJA JVC 58 albo 65 cali HD-58S8U. Bardzo malo mowi sie o tylnej projekjci a to przeciez takie fajnie tv i do tego wydaje mi sie ze bardzo niedoceniane przez spoleczenstwo. Podobno obraz nowego JVC jest rewelacyjnym nie widzialem jeszcze ale mam zamiar to sprawdzic u siebie w domu na pokazie. Stanie do boju PLAZAM pioneera KURO 50 cali wiem 22 000 to mnie boli do tego LCD pewnie SHARP jakis najnowszy 52 cale i do tego JVC pewnie 58 cali. Wydaje mi sie ze ze cenowo JVC bije wszytsko ale czy sie przeklada z JAKOSCIA obrazu to bedzie u mnie decydowac najbardziej. Zrodlo syganlu podpale PS3 z filmami oczywsice i puszcze gierki jak chodza do tego Canal + , N telewizja, sprawdze kablowke jak sobie radzi, oczwiscie filmy jakies w DVD czyli ostre testowanie. ZALEZY mi bardzo na obrazie "BRZYTWA" czyli bez migotania a to daje mi tylna projecja wiec mam nadzieje ze PIoneer nie zabije mojego napalu na tylna projekcje bo przyznam szczerze boje sie ze mnie pioneer zabije obrazem. Powiem jeszcze tyle ze bylem zwolennikiem Sony KDS 55 ale czekalem i sie okazalo ze wchodzi nowy model ale niestety wyszedl tylko na USA. A w tym czasie pojawil sie nowy JVC, ciekawe jak sie ma do starszych KDSów. Prosze o pomoc ludzi ktorzy widzieli 3 typy wyswietlaczy by napisali swoje wrazenia w co by sie chceli wpakowac.

DZiekuje za odpowiedzi i pozdrowionka

Aha Myslalem tez mocno o PROJEKTORZE SONY VPL-VW60 cena tez dobra ale nie ma jak ogladac na 100 cali ale do tego dochodzi jeszce ekran i ogladanie w totalnej ciemnosci. hmm czlowiek dostaje szalu od wyboru masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='64240' date='20.10.2007, 18:27 ']Narobiliście ochoty na tą plazmą i może mikołaj w tym roku by się postarał na coś lepszego niż para skarpetek i sweterek :rolleyes:[/quote]


No teraz to mnie zaskoczyłeś :lol: - niedawno napisałeś tak :

[b]" Czasami jak sie tak gapiłem w ekrany to już sam nie wiedziałem który ma ładniejszy obraz Dlatego wybrałem samsunga 50P96FD
Kosztuje mniej niż połowe Pioneera a za zaoszczędzone ponad 8000zł to mozna mieć fajny sprzet audio do kina, albo super wakacje "[/b]

Czyżby szykowała się zmiana zdania ? ;)


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Hiszpan_007' post='64254' date='20.10.2007, 20:13 '][b]... mam zamiar to sprawdzic u siebie w domu na pokazie[/b].
Stanie do boju PLAZAM pioneera KURO 50 cali wiem 22 000 to mnie boli
do tego LCD pewnie SHARP jakis najnowszy 52 cale i do tego RPT JVC pewnie 58 cali.

Prosze o pomoc ludzi ktorzy widzieli 3 typy wyswietlaczy by napisali swoje wrazenia w co by sie chceli wpakowac.[/quote]


I to jest jedyna słuszna droga - POKAZ W DOMU !

Sam ocenisz ile są warte wg. Ciebie poszczególne technologie , a potem to ładnie opiszesz na Forum ! :rolleyes::):lol::)


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='64244' date='20.10.2007, 18:43 ']Szkoda, ze ta jakosc tyle kosztuje - ok 22000. Ale czasami warto zainwestowac.[/quote]


jak dobrze poszukasz, to kupisz już za 17.000 zł, a wersję 5080 za 16500 zł,

ja czekam i kupię na przełomie zimy i wiosny, jak się przeprowadzę do nowego domu !!!
a myślę, że cena będzie już na lepszym, znacznie niższym poziomie, rynek sam to zweryfikuje, niezależnie od zapędów szanownego DSV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='AreckiW' post='64259' date='20.10.2007, 20:51 ']jak dobrze poszukasz, to kupisz już za 17.000 zł, a wersję 5080 za 16500 zł,[/quote][/i]
Kup Teraz! 15 799,00 zł
[url="http://www.allegro.pl/item255811497_pioneer_pdp_lx5080d_salon_lodz_nowosc.html"]http://www.allegro.pl/item255811497_pionee...odz_nowosc.html[/url]
pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo milla informacja AreckiW dotyczaca ceny pioneera kuro 5080 16 500 zl to juz niby nie tak zle ale jak by nie patrzec to JVC tylna projekcja jest za 15 000 tys 65 cali i nie wiem czy raczej na to sie nie skusze. Oj cos musi byc w tym nowym pionku ze sie wszyscy tak napalaja na niego. CZY to taka wielka mega roznica do poprzedniej wersji 507 ktora to miala niby najepszy obraz z plazm a szczerze powiedziawszy nie widzialo mi sie do konca tak jak np. obraz z SONY KDS55.

BoDeX z mila checia opisze swoje wrazenia z pokazu juz sie nie moge doczekac szczegolnie starcia Plazma Pioneer kuro v Jvc tylna projekcja 58 albo 65 cali jeszcze sie zastanawiam.
Malo ludzi cos widzialo obraz z tego JVC. Jeszcze nikt nie napisal opini o tym panelu. Tylko Kiki na konkurencyjnym forum ale wiadomo to sprzedawca i do konca nie wiadomo jak z jego ocena hehe.

Powiem wam ze faktycznie Panele LCd polepszyly swoj obraz ale nadal wydaje mi sie ze im jeszcze troche brakuje do PLAZMy i tylnej projekcji. Fakt faktem w Hd wyglada LCd coraz lepiej.

NO i faktycznie chyba najlepszym rozwiazaniem jest POKAZ w domciu przy kawce i oswietleniu w pokoju. Mam podnad 4 metry do TV wiec luz jesli chodzi o 58 cali a jeszce do tego mam kolorowy zawrot glowy jesli chodzi o KD do tego . To juz wogole mozna kota dostac. CZy kupic kolumny Tannoy Arena taki piekny komplecik 5.1 podobno rewelacyjnie grajacy za ok 7000 zl z podstawkami czy wejsc w normlane gabarytowo kolumny Triangle Altea mi sie widzialy jak graly. Sluchalem ich ze zmacniaczem lampowym graly cudnie, ale nie wiadomo jak zgagraja z amplitunemer onkyo 805. Jaki chce kupic do tego. Chce pod ten amplituner podpiac mojego kompa APPLE IMAC 24 cale by miec muzyke na dobrym sprzecie podlaczony a nie na pierdziawkach z Imaca hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Hiszpan_007' post='64254' date='20.10.2007, 20:13 ']Witam serdecznie
CZytam od dluzszego czasu rozne fora i przegladam tematy dotyczace telewizorow nowej generacji. Oczywiscie mam zamiar kupic w nastepnym miesiacu TV do nowego mieszkania i tak bardzo zastanawiam sie czy inwestowac ponad 10 000 tys w tv ponad 50 cali mnie interesuje. Stwierdzam ze to juz ten czas bo ile mozna czekac. Kaska czeka wiec kupic ale co. Prosze doradzic niezdecydowanemu. Szszczegolnie prosze o pomoc osoby ktore widzialy na oczy nowe panele PLAZMY Kuro do tego Lcd nowe o czym mowa w watku i do tego najwazniejszy panel ktory mnie interesuje i jego porownie do PLAZMY pioneera mianowicie TYLNA PROJEKCJA JVC 58 albo 65 cali HD-58S8U. Bardzo malo mowi sie o tylnej projekjci a to przeciez takie fajnie tv i do tego wydaje mi sie ze bardzo niedoceniane przez spoleczenstwo. Podobno obraz nowego JVC jest rewelacyjnym nie widzialem jeszcze ale mam zamiar to sprawdzic u siebie w domu na pokazie.[/quote]

Weź sobie na pokaz JVC 65". Obraz będzie jakościowo podobny do 508 Kuro, a za podobną kasę dostaniesz 15" więcej. Pamiętaj, że przy sygnale HD musisz przy małym ekranie musisz usiąść bliżej albo włąśnie mieć większy ekran. Zakładam, że nie kupujesz do 20 mkw.
Jestem znany na tym forum jako ortodox jeżeli chodzi o tylną projekcję, którą mam nieprzerwanie od 2000 roku. Teraz mam SONY 70" i nie zamieniłbym na żadną plazmę. Nie bój się wielkości, ona się wydaje duża tylko jak przyniosą pudło i prze pierwsze klika dni. Potem jak pójdziesz do znajomych to będziesz siadał blisko albo pytał gdzie jest lupa. Jeżeli nie przeraża cię wymiana lampy co 2-4 lata (nie wiem ile oglądasz dziennie) to weź tego JVC-a. Dla mnie był to najlepszy obraz wystawy IFA 2006, fakt wtedy nie było jeszcze KURO. Jeżeli chodzi o głębokość to ten JVC jest płytki. Jeżeli kąty pionowe i opóźniony czas włączenia (ok. 20 sek. na rozgrzanie lampy) nie są dla ciebie przeszkodą to nie znam innych wad tylnej projekcji.
Sam jestem ciekaw jak w bezpośrednim starciu wypadną te dwa świcidła. Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic za możesz zaprosić mnie na pokaz :rolleyes: .

Pozdro.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

do ogólnej dyskusji muszę wtrącić swoje zdanie i nadmienić, że miałem okazję wziąć udział w mini prezentacji Pioneera PDP-LX608D i nie sposób nie stwierdzić, że ta plazma to absolutna rewelacja. Podpięta była m.in. do Blu-Raya BDP-LX70. Efekt był fantastyczny. Jeśli dla kogoś liczy się tylko najlepszy obraz, a cena stanowi drugorzędny element to nie widzę wątpliwości przy wyborze TV.

[u]A teraz pytanie:[/u]
W związku z tym, że w miejscu mojego zamieszkania problemem byłoby rozstawienie pełnego zestawu głośników, zamierzam dołożyć do Pioneera projektor dźwięku Yamaha YSP-4000 oraz odtwarzacz BDP-LX70 (lub nowy model BDP-LX70A - jedyna różnica to chyba HDMI v1.3, Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio). Uważacie, że jest sens inwestować w Blu-Raya Pioneera przy braku porządnego ampltunera i zestawu głośników? Chociaż swoję drogą projektor Yamahy to ponoć prawdziwy "majstersztyk".

Pozdro
Trafaret Edytowane przez Trafaret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomcomp dziekuje za posta ktory napisales daje mi bardzo duzo do myslenia. NIe przeszkadza mi czas oczekiwania przy starcie Tv. Ogladam duzo telewizji tv24 na okraglo hehe ze szlem kontaktowym obowiazkowo. Jestem trenerem tenisa ziemnego i przewija sie u mnie tenis w telewizji bardzo czesto z kumplami ktorych ucze. Duzo pilki noznej i wszelkiego rodzaju masci sport wlacznie z Koszykowka (Nba EUROLIGA i liga polska ATLAS Stal OStrów Wielkopolski ) wiec zapraszam bardzo chetnie na pokaz ale kurka dalego troche od Wawy. Mam dokladnie takie samo wraznie co do wielkosci tv ludzie bardzo mocno boja sie rozmiarow tv a po zakupie okazuje sie w 80 % ze to moglo byc spokojnie wieksze PUDLO hehehe. Wiem ze nie ma rozmiaru za duzego hehehe jesli sie ma do tego odpowiednie pomieszczenie. Ja mam 4.5m do 5m bedzie stal panel wiec 65 spokojnie wydaje mi sie moze byc. A do HD bede nawet blizej podbijal by raczyc sie super jakoscia. Pociesza mnie ze mowisz ze obraz byl na tym JVC rewelacyjny, to mnie bardzo cieszy ale jak sie ma do twojego KDS 70 na ktorego tez sie napalalem. Jest jakis skok jakosci czy idento. BO powiem szczerze ze ten PIoneer mnie nie bierze na kupno bo wole naprawde miec 65 cali niz 50 plazme. ALe czy ten pioneer nie zabije tej tylnej projekcji. Podaja tu ze ocene ma 54 punkty na 60. KDS mial 49/60. I jeszcze jedno dodam, chodze sobie tak po sklepach MM i innych takich i ludzie sie podniecaja LCD obrazem dla mnie on jest jakos tak dziwnie przejaskrawiony, zatrzymuje sie przy KDS 55 i kurka oczy moje mowia do mnie kup to bo to swieci tak naturlnie, nie nachalnie. MOzna by rzec nie stara sie obraz mnie oszukac, im dluzej stoje i ogladam tym bardziej sie wciagam normlanie BRZYTWA. JAk to mowie obraz powala swoja spokojna tonacja kolorow plus brak migotania co jest dla mnie bardzo wazne i do tego wielkosc obrazu. Co chciec wiecej, nic jeszce dodatkowo nie smurzy. A ja sie jakos tak dziwnie czuje co ja inny jakis jestem, mam cos w glowie poprzestawiane, wszscy wychodza z panelami LCD nawet tymi starymi co na pierwszy rzut oka widac ze obraz tam jest jakis taki oszukany przesadzowny. Odpala sobie kablowke i z rekalamacja leca do sklepu ze tv jest zepsuty heheheh. NIe boli mnie tez wymiana lampy nawet co rok. chcesz miec dobrze to plac. KUP sobie LCD albo PLAZME 65 cali i przelicz ile lamp mozesz kupic w cenie tylnej projekcji 65. Pmcomp ty mowisz o JVC z 2006 czyli o modelu starszym tak tym co mial HD ready.??? Piszesz tez o grubosci panela, powiem Ci powaznie malo mnie to interesuje wole nawet wieksze bydle jak bedzie mialo najlpeszy OBRAZ to mnie obchodzi najbardziej a takie przeszkody w tym czasie wogole sie nie licza bo wteedy to Ci szczeka spada jak sie napalasz na piekny obraz i nie masz czasu myslec o wadach ktorych nie widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='piter100' post='64279' date='20.10.2007, 22:03 ']Cześć,mam pytanie,czy ktoś może mi powiedzieć co daje Direct Colour Filter 3+ w KURO?[/quote][/i]
Najkrócej to: Filtr kolorów - Ambient Light Sensor (Ambient Light Sensor - Czujnik Światła Tła - albo ustawia jasność ekranu w zależności od jasności otoczenia - pokoju etc. w jakim stoi, albo ustawia balans bieli w zależności od światła jakie jest w otoczeniu. Możliwe że robi i jedno i drugie
AS

[u][b]Edit[/b][/u]

Direct Colour Filter 3

The Direct Colour Filter III, now in its third and most advanced generation, improves contrast in a bright room environment.
In bright-room circumstances, there is much ambient light, which causes a level of reflection. This reflected light, together with the panel black level gives a “perceived” black level that is not true to the original.
That means that what you see on screen is “tainted” or “distracted” by the ambient light.
Directly attached to the front of panel, the filter assures a wide horizontal viewing angle without any mirror or reflection effects.
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images31.fotosik.pl/9/14b651eb77639ee0.jpg[/img][/url]

pozdro. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='64288' date='20.10.2007, 22:13 ']Direct Colour Filter 3

The Direct Colour Filter III, now in its third and most advanced generation, improves contrast in a bright room environment.
In bright-room circumstances, there is much ambient light, which causes a level of reflection. This reflected light, together with the panel black level gives a “perceived” black level that is not true to the original.
That means that what you see on screen is “tainted” or “distracted” by the ambient light.
Directly attached to the front of panel, the filter assures a wide horizontal viewing angle without any mirror or reflection effects.[/quote]

przepraszam ale nie kazdy zna tu angielski :rolleyes:
mozna prosic o przetlumaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Andsie1,zamówiłem wczoraj LX6080D i mam dylemat czy warto poczekać ok.miesiąca dłużej aby dostać LX608D TYLKO ze względu na ten+ w filtrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jtd' post='64290' date='20.10.2007, 23:21 ']przepraszam ale nie kazdy zna tu angielski :rolleyes:
mozna prosic o przetlumaczenie ?[/quote]
Ekrany plazmowe wykorzystujące konwencjonalne, szklane filtry kolorów, są narażone na różne refleksy świetlne spowodowane wieloma warstwami składowymi. Jakość obrazu ulega znacznemu pogorszeniu wraz ze zwiększaniem się kąta z jakiego oglądamy obraz.
Ekrany plazmowe minimalizują refleksy maksymalnie wzmacniając kolory dzięki unikalnemu filtrowi [i][u][b]Direct Colour Filter[/i].[/b][/u] [i][b]Direct Colour Filter [/b][/i]to warstwa syntetycznego materiału przypominająca kliszę fotograficzną przymocowana do przodu panelu, co znacznie redukuje refleksy zarówno pochodzące z otoczenia jak i z wewnątrz matrycy. Rezultatem jest ostry, wyraźny obraz z naturalnymi, żywymi kolorami.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='piter100' post='64291' date='20.10.2007, 23:22 ']Dzięki Andsie1,zamówiłem wczoraj LX6080D i mam dylemat czy warto poczekać ok.miesiąca dłużej aby dostać LX608D TYLKO ze względu na ten+ w filtrze.[/quote][/i]
Przy LX508 nie zauważyłem różnicy w odbiorze. Obraz był taki sam, ale może Ty to zauważysz i będzie miało to znaczenie przy takiej wielkości. Proponuje jednak poczekać i zobaczyć naocznie i trudno mi się wypowiadać czego nie widziałem.
AS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='64255' date='20.10.2007, 19:24 ']No teraz to mnie zaskoczyłeś :rolleyes: - niedawno napisałeś tak :

[b]" Czasami jak sie tak gapiłem w ekrany to już sam nie wiedziałem który ma ładniejszy obraz Dlatego wybrałem samsunga 50P96FD
Kosztuje mniej niż połowe Pioneera a za zaoszczędzone ponad 8000zł to mozna mieć fajny sprzet audio do kina, albo super wakacje "[/b]

Czyżby szykowała się zmiana zdania ? :)
Pzdr.

BoDeX ®[/quote]


:) Ja poprostu lubie zmiany :) Zawsze mnie się ludziska czepiają czy to na forum Car Audio gdzie sprzet zmieniałem co kilka tygodni / miesięcy czy na forum audiostereo że za szybko zmieniam klocki :) Lubię popatrzeć i posłuchac róznych wynalazków.

Moaj wcześniejsza opinia jest nadal jak najbardziej aktualna. Jako zakupo jakość/cena samsung jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednak jak by patrzec tylko jakośc to lepszy jest pioneer i nigdy tego nie kwestionowałem.
I jeszcze jedna sprawa - kusi mnie coś większego niż 50cali :) Nieprawda jest że trzeba siedziec daleko od plazmy czy LCD. Jeśłi jest materiał full hd to można siedziec 3 metry od 60 cali :) Jednak gdy wchodza w gre takie pieniądze to coraz bardziej kusi mnie projektor Full HD :) Jest tylko jedna przeszkoda :) Moja 2,5 letnia córka lubi oglądac bajki w ciągu dnia i projektor sę nie sprawdzi. Rozmaiwałem równeż z lekarzem który stwierdził że dla małych dzieci nie jest wskazane oglądanie bajek na tak dużym ekranie jak projektor i wystawianie dziecka na tak silne bodżce dlatego też będę zmierzał w kierunku plazmy jak najlepszej w okolicach 60 cali.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

KURO nie mialem okazji widzieć, natomiast najnowszy JVC 65" tak. Znajomy zakupil po zademonstrowaniu co potrafi RPTV w postaci mojego 55" KDS'a. Niewatpliwie swietnie wyglada cienka ramka (nie wspominajac ze to kolos), jest znacznie chudszy niz SONY, mozna montowac go na ścianie! Obraz wydaje mi sie jednak nieco miekki w stosunku do KDSa ale na takiej przekatnej zaczyna miec to mniejsze znaczenie. Prawidziwym rozczarowaniem wg mnie jest natomiast MENU. Bardzo skąpe przez co kalibracja moze byc utrudniona. SONY bije JVC w tym aspekcie niemiłosiernie. Odleglosc od projektora to 5m. Po 4 godzinach zabawy z PC (planet earth, chronos, sin city, star wars III, spiderman 3 - wszystkie 1080p) moge powiedziec, ze to fajny i naprawde duzy TV do HD. SD - cyfra po scarcie raczej srednia, jedynie TVN daje rade i moze sie podobac. W przyszlym tygodniu bede ponownie sie bawil wiec moze cykne pare fotek.

Konkluzja jest jednak taka ze w tej cenie mozna dostac niezly front projector 1080p i trzasnąć 100-120", albo topowe 50" KURO. Ostatecznie za 9k jakas tansza 50" plazme lub lcd i do tego za 5-6k calkiem niezly projektor 720p.

Ciekawym wyborem byloby zapewne 60" KURO LX... tylko ta cena. Z relacji i for wynika, ze w tej chwili to prawdziwy killer. Przez chwile mialem ochote sprzedac KDSa i kupic 50"LX, jednak zamiast dokladac 10k i zmiejszac wielkosc obrazu wole raczej zainwestowac w nowego Panasa AX200 (lub Mitsu 4900). Za 40% ceny 508XD mozna spokojnie powiekszyc powierzchnie obrazu czterokrotnie! HD ogaladane kilka razy w miesiacu na AX100 zrobilo na mnie naprawde pozytywne wrazenie. Wiem, ze KURO bije jakosciowo wszystko co sie do tej pory pojawilo (no prawie) ale moim zdaniem intensywnosc wrazen przy projekcji 80-120 calowej jest duzo ciekawsza...

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...