Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Cześć. Chciałbym powiesić na meblościance LG oled55cx z użyciem uchwytu olw480b. Zastanawiam się, jak prawidlowo przykręcić uchwyt. Płyta meblowa 18mm, za tym odstęp ok 5mm, następnie jest ściana. Myślałem, żeby po prostu wykorzystać jakieś dłuższe niż dodane w zestawie śruby i dyble. Dyble po prostu zamontować tak, żeby były zarówno w płycie, jak i ścianie. Jak przykręcić, żeby było bezpiecznie? Może jednak wywiercić większe dziury w płycie, dostać się do ściany i dyble zamontować bezpośrednio w ścianie i przykręcić uchwyt wykorzystując dłuższe śruby? 

IMG_20240117_212601.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Napisano (edytowane)

Witam.

Konieczne  jest   zawieszenie  telewizora na ścianie?. Mam cztery telewizory i żaden z nich nie jest zawieszony na ścianie.Ekran telewizora OLED jest bardzo delikatny i łatwo go  uszkodzić ,nawet  przy przenoszeniu. Złe uchwycenie  telewizora i  po panelu.Widziałem  bardzo dużo uszkodzonych paneli. Naprawiam telewizory.OLED to nie jest LCD.Trzeba  bardzo uważać. Na  drugim  filmie , montaż lcd.W przypadku lcd,  jest ramka. Ułatwia przenoszenie.

Jeśli  już telewizor  musi być zawieszony na ścianie to można skorzystać z poradników.Kołki muszą być solidnie zamontowane.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak, telewizor musi zostać zawieszony że względu na to, że jest w zasięgu dziecka. Poza tym, nie mam miejsca na soundbar. Wieszając go na meblościance uzyskam około 25 cm. 

Zastanawiam się tylko jakie śruby i kotwy użyć, bo te dodane do uchwytu są raczej dedykowane do montażu w ścianie. Znalazłem takie: https://allegro.pl/oferta/kolek-ramowy-fischer-duoxpand-8x100-t-1szt-12131759822

Teoretycznie pasują do mojego układu - płyta meblowa-ściana. 

Czy będą ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bardzo dobre kołki, korzystam z  kołków  tej firmy.Mam zawieszone na tych kołkach    obrazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...