Skocz do zawartości
maxicorp

Średniak 65 calowy - dylaemat zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam - na wstępie obowiązkowe pytania:


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 6,5 m x 5 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obojętne
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie świeci pokój od północy z balkonem nad oknem i drzewami nawet 350 candeli  wystarczy :)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma Samsunga
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najlepszą czerń, 120 hz, może AI
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Streaming + TV przez Internet
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? NIC ewentualnie BOX TV
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5 max. 10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Amazon prime, Disney+, Youtube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczory ale pokój jet i tak zacieniony
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali chciałbym 75 ale nie kosztem jakości co przy moim budżecie raczej leży i kwiczy ...
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak aktualizacji, zużycie prądu, czerń w nocy i powidoki.
19. Preferencje co do marki ? Zazwyczaj trzymałem się firmówek - samsung, sony, ale czy to dalej ma sens ?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Mam 3D i nie używam od lat nie potrzebuję go
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4-5 tys. ale tradycyjnie coś mogę dołożyć - komentarze dołóż 2 tys. i weź oleda można sobie darować :)

Jaki mam dylemat:

1. Około 5 tys z hakiem pojawiają się pierwsze miniledy Samsunga model QN91 ale tam ledwo 32 strefy podświetlania za to mocna fima...

2. Sony X85 czy starsze 90-tki podobna cena a zawsze obraz na sony wyglądał lepiej niż na teoretycznie lepszych TV.

3. TCL czy jest jeszcze jakiś powód aby się bać chińczyka ? Słyszałem o problemach z TCL i brakiem wsparcia ale jak to wygląda teraz ? Myślełem o 65 calach i teraz co brać 845 czy 809 ?

4. Hisense EQ7 Pro (czym sie różni od nie  to chyba minimum ? Cena około 4 tys czy warto dopłacać 1,5 tys do Samsunga czy Sony ? Widziałem promocję na EQ7 w 75 calach za 5,5 tys ale zaraz znikła - 75 cali kusi....

5. Żadnego Oleda 65 cali poniżej 7 tys. nie widziałem ostatnio sam celowałbym w samsunga S90C, bo kosztuje podobnie jak Philips 707, LG nawt B czy czy C to jeszcze większa kasa :(

A może jest inny pomysł ? Proszę o sugestie bo mętlik mam już straszny....

Wiecie jeśli Hisens EQ7 będzie równi dobry jak samsung QN91 nie widzę sensu dopłacać 1,5 tys....

Edytowane przez maxicorp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, ze zrobiłeś wstępne rozeznanie. Bardzo dobra/najlepsza opcja w rozsądnym budżecie jest Sony serii 90L lub K, ewentualnie Samsung QN91 (spory minus brak Dolby Vision). TCL ewentualnie, ale tu zdania są już b.różne wiec ostrożnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...