Skocz do zawartości
Grzechotek

OLED LG C1 martwe piksele.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam OLEDa LG 55C11LB od 1,5 roku i włączyłem test kolorów z YT by sprawdzić z ciekawości czy mam jakieś wypalenia. Wypaleń brak, ale znalazłem 5 martwych pikseli.  Na zdjęciu poniżej złapałem 3 piksele, pozostałe 2 są kawałem dalej na prawo. TV jeszcze jest na gwarancji, nie wiem czy dawać czy to mieć to daleko gdzieś. W sumie to mi nie przeszkadza, bo tego z 3 metrów nie widać. 

Co o tym myślicie ?

20231226_120307.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To powtarzająca się usterka w  telewizorach OLED.Telewizor  jest na gwarancji, trzeba zgłosić  usterkę.Uszkodzonych  pikseli może  być  coraz więcej.Na pewno będzie wymiana panelu.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, grundig napisał:

To powtarzająca się usterka w  telewizorach OLED.Telewizor  jest na gwarancji, trzeba zgłosić  usterkę.Uszkodzonych  pikseli może  być  coraz więcej.Na pewno będzie wymiana panelu.

A mogę jeszcze poczekać kilka miesięcy, bo na pewno tych pięciu pikseli LG nie uzna za wadę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz  jak  uważasz.Najlepsza  w takim przypadku  jest lupa.Sprawdz dokładnie cały panel przy krawędziach,  jeśli  jest     5 uszkodzonych pikseli  to po dokładnym sprawdzeniu  może być  znacznie  więcej . Sprawa  jest prosta, wysyłasz wiadomość do  LG ze na ekranie    jest  5 lub więcej uszkodzonych pikseli i  czekasz na odpowiedz.Telewizor  jest na gwarancji, najlepiej najszybciej   zgłosić usterkę.

https://www.lg.com/pl/wsparcie/zgloszenie-naprawy/rejestracja

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grundig napisał:

Zrobisz  jak  uważasz.Najlepsza  w takim przypadku  jest lupa.Sprawdz dokładnie cały panel przy krawędziach,  jeśli  jest     5 uszkodzonych pikseli  to po dokładnym sprawdzeniu  może być  znacznie  więcej . Sprawa  jest prosta, wysyłasz wiadomość do  LG ze na ekranie    jest  5 lub więcej uszkodzonych pikseli i  czekasz na odpowiedz.Telewizor  jest na gwarancji, najlepiej najszybciej   zgłosić usterkę.

Czy matryce LG OLED Evo też mają te problemu z martwymi pikselami ? 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety     uszkodzone piksele mogą być w  każdym telewizorze .Pracownik  który  jest  przy linii ma zbyt mało czasu aby  zauważyć   wszystkie  uszkodzone piksele.Montaż  i test telewizora odbywa się bardzo  szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, grundig napisał:

Sprawa  jest prosta, wysyłasz wiadomość do  LG ze na ekranie    jest  5 lub więcej uszkodzonych pikseli i  czekasz na odpowiedz.Telewizor  jest na gwarancji, najlepiej najszybciej   zgłosić usterkę.

A jak wygląd naprawa ? Będę musiał ten TV dostarczyć do Euro ? On mi się do auta nie zmieści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba z serwisu LG przyjedzie do domu  wtedy kiedy będziesz  w domu. Pracownik  serwisu zrobi zdjęcia  uszkodzonych pikseli .  Jeśli  liczba  uszkodzonych pikseli  przekracza   normę   , będzie  wymiana panelu.Pracownik  serwisu zabierze  telewizor , najlepiej  gdybyś posiadał karton od telewizora.Jeśli nie będzie panelu do tego typu telewizora możesz nawet dostać nowy telewizor.Dlatego  warto zgłosić usterkę bo telewizor  jest jeszcze na gwarancji.

Usterkę zgłaszasz na internetowej stronie LG  , nie w sklepie.

https://www.lg.com/pl/wsparcie

Kliknij na link wyżej.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...