Skocz do zawartości
Noreck

Nbox Recorder na jednym kablu sat?

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko moja sytuacja. Mam Nbox a chcę wymienić na Recordera. Mam tylko jeden kabel sat, nie ma ŻADNEJ możliwości pociągnąć drugiego przewodu (antena jest na garażu - a przewód sat wkopany w ziemi pomiędzy garażem a domem - nie do ruszenia).
Pytanie do tych co mają taką sytuację:
Jak działa i czy wogóle działa recorder na jednym kablu sat?
Czy brakuje mu pewnych funkcji (oczywiście nagranie czegoś innego od oglądanego odpada)?
Czy należałoby w jakiś sposób rozdzielić sygnał z pojedyńczego kabla na dwa wejścia lnb?

Moje obawy wynikają stąd, że rozmawiałem z gościem z N w Media Markt w Warszawie i powiedział mi, że recorder wogóle nie działa gdy podpina się pod niego jeden kabel sat z konwertera. Podobno sprawdzali to na stoisku obok z telewizorami.

Proszę o odpowiedzi od posiadaczy recorderów z jednym kablem sat, a nie teoretyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tylko 1 kabel i nie masz możliwości pociągnięcia drugiego to wymiana nboxa na recordera jest bez sensu.
Recorder z jednym kablem działa.Działanie polega na wyświetlaniu nie wszystkich kanałów.Tzn jeżeli podłączysz kabel do wejścia nr 1 to będzie ci działała paczka pewnych określonych kanałów, np paczka programów TVPublicznej i AXNy.Natmiast paczka TVNów,Discovery już nie.Musisz wtedy się przepiąć na wejście nr 2.Po wyłączeniu tunera i wł. go na drugi dzień może być odwrotnie - na wejściu nr 1 działają programy,które działały wcześniej na wejściu nr 2.
Paczki podałem przykładowo, więc się tym nie sugeruj.
A skąd to wiem - miesiąc byłem na urlopie i zabrałem ze sobą recordera aby sobie oglądnąć zapłaconą kolekcję filmów VoD(archiwum N-ki :blink: ).Do dyspozycji miałem antenkę z białego nboxa z dwoma konwerterami ale jednym kabelkiem(Astra i HB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarojaw' post='63732' date='16.10.2007, 21:05 ']Jeżeli masz tylko 1 kabel i nie masz możliwości pociągnięcia drugiego to wymiana nboxa na recordera jest bez sensu.
Recorder z jednym kablem działa.Działanie polega na wyświetlaniu nie wszystkich kanałów.Tzn jeżeli podłączysz kabel do wejścia nr 1 to będzie ci działała paczka pewnych określonych kanałów, np paczka programów TVPublicznej i AXNy.Natmiast paczka TVNów,Discovery już nie.Musisz wtedy się przepiąć na wejście nr 2.Po wyłączeniu tunera i wł. go na drugi dzień może być odwrotnie - na wejściu nr 1 działają programy,które działały wcześniej na wejściu nr 2.
Paczki podałem przykładowo, więc się tym nie sugeruj.
A skąd to wiem - miesiąc byłem na urlopie i zabrałem ze sobą recordera aby sobie oglądnąć zapłaconą kolekcję filmów VoD(archiwum N-ki :P ).Do dyspozycji miałem antenkę z białego nboxa z dwoma konwerterami ale jednym kabelkiem(Astra i HB)[/quote]


A czy nie jest tak, że jeśli użyje się takiego rozgałęźnika sygnału SAT np [url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=109&id=844"]LINK[/url] za 15 zł to wtedy można spokojnie oglądać wszystkie kanały? Jedynym problem może być działanie VOD.
Wtedy można powiedzieć, ze wart zmienić na recorder, tylko, że nie bedzie działał VOD. Chociaż kto wie, może i by działał. NI e wiem jak to działa, ale mogłoby np ściągać gdy dektoder jest w stanie standby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każda głowica podaje napięcie do konwertera od momentu właczenia tunera - więc ja napewno bym nie zaryzykował użycia tego splitera i uszkodzenia Recordera.
Ale do odważnych świat należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jarojaw' post='63776' date='17.10.2007, 10:52 ']Każda głowica podaje napięcie do konwertera od momentu właczenia tunera - więc ja napewno bym nie zaryzykował użycia tego splitera i uszkodzenia Recordera.
Ale do odważnych świat należy.[/quote]

A jak podłaczysz dwa tunery za pomoca tego splitera i zapomnisz jeden wyłaczyć i włączysz drugi to czy wtedy możesz ich uszkodzić?
Oczywiście, że nie. Więc i tutaj nei ma takiego neibezpieczeństwa.

Pozdejrzewam, że chodzi tutaj o polaryzację. Pewnie na stałe na jednym wejściu jest H a na drugim V i dlatego jest tylko polowa kanałów na kazdym. Ciekawe jakby sie to zachowało, gdyby użyc takiego splitera.

Normalnie tuner sam przełącza polaryzacje w tunerze, tutaj jest pewnie ustawiona na stałe na pewnych wyjściach. Ciekawe po co zastosowali takie rozwiązanie. Może się okazać, że w ten sposób tuner jest tańszy w budowie.

Wydaje mi się, ze systemy, które są uzywane zbiorczych stystemach satelitarnych pozwolą na podłaczenie recordera po jednym kablu i na dodatek VOD będzie chodził. Oto rozwiązanie :
[url="http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/24/2443.dat"]LINK[/url] Edytowane przez psus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, że tak post pod swoim postem, ale znalazłem na tym forum odpowiedx na patanie zadane w tym temacie.

Gmeru przetestował podłączenie nrecordera po jednym kablu
opisał to tutaj:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3804&st=0"]LINK[/url]

Wygląda na to ż epo ednym kablu ma prawo wszytsko działać, chyba, ze od temtej pory cos się zmieniło w firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było już wałkowane: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3804&hl=jeden+kabel"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...;hl=jeden+kabel[/url]

Da się ale trochę jest problemów. Ale nie takich wielkich by nie zaryzykować.

ps. psus zresztą podał linka ; ) nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...