Skocz do zawartości
maron123

Brak Dolby Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem ostatnio nowego soundbara JBL 1300 PRO.  I po podłączeniu brak Atmosa np w Netflixsie. Dokładnie opiszę co  i jak i jaki posiadam sprzęt itp.

Mój tv to SONY Bravia KD-75XG8096 (zainstalowana najnowsza aktualizacja) , soundbar jbl 1300 Pro. Do TV podłączony kabel HDMI (ultra hight speed 2.1) pod gniazdo ARC a do belki eARc (kabel HDMI najnowszy specjalnie kupiłem bo nie wiem co już może pomóc..) Ogólnie całą kalibrację belki zrobiłem poprawnie według instrukcji (dzwiek w satelitkach pod odpieciu ich jest) poustawiałem w TV na wyjsciu audio PCM inaczej nie czyta satelit a mam tam do wyboru wejscie cyfrowe 1 i 2 jeszcze. W Netflix w podglądzie widnieje na kazdym materiale 5.1 , Jako ciekawostke dodam ze np w Amazon Prime po najechaniu na podglad danego serialu wyswietla sie na gorze tam napis Dolby Atmos... Nie rozumiem o co chodzi., czy cos zle poustawiane . podlaczone mam ? Druga ciekawostka majac predzej soundbara samsung q600b w netflixisie wszedzie  widnialo atmos... (co prawdka ten model belki samsung nie mial nic wspolengo z atmosem ...no ale widnial przy netflix..)

Czy ktos moze bedzie potrafil mi pomoc i krok po kroku powiedziec jak poustawiac itp > ? Doczytalem gdzies ze powinno byc w tv w opcjach dolby digital plus wybrane...ale tu mały problem niestety tylko przy wyjsciu cyfrowym 1 i 2 to jest ten wybor ale przy PCM nie ma a tylko na tym dziala belka satelitki itp...a na innym znow forum doczytalem ze tylko w sony msi byc PCM inaczej nie bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem do końca co masz na mysli ?

Tylko na wyjściu PCM dzialaja satelitki w Netflix , a co najlepsze w tv naziemnej np w wysciu cyfrowym nr 2 dzialaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy „ działają satelitki” ?

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie słychać dźwięk i dialogi w satelitkach tylko na wyjściu PCM inaczej tylko z samej belki jest audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd przekonanie, ze tylne głośniki maja działać cały czas? 🤔

W sumie złe słowo, zamiast działać lepiej pasuje grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak oglądać film z odczepianymi głośnikami jeśli nie będzie w nich dźwięku? To bym nie zmienial soundbara 😉😉 i by był stary i głos tylko z samej belki. Ale wracając do mojego tematu dlaczego tak się może dziać?

Może coś z moim tv nie tak.. Albo zle konfiguracje gdzieś czy coś.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten?

 

W 17-tej minucie coś mówi że nie słyszy Dolby Surround ani jego małżonka.

Pewnie te głośniki nie mają kodeków w sobie aby mogły odtwarzać ten dźwięk.

dopp.png

Powiedział że nie warto wydawać tyle kasy w tej wersji i lepiej zakupić wersję JBL 1000 lub JBL 800.

Napisz pod tym filmikiem i zapytaj czemu nie masz Atmosa w Netflixie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konta na YT. Tak to ten. Ale w instrukcji i na pudełku jest Dolby Atmos

W sklepie również że jest. Przeczytaj co napisałem w pierwszym poście.. Na Amazon Prime w podgladzie wyświetla mi Dolby Atmos.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem mój tv nie obsługuje Dolby Atmos (dzwonilem do działu Sony dziś) i trzeba żeby był Atmos amplitudera zakupić i dopiero wtedy podłączyć go pod tv i do soundbara. Poleciła mi model STR DM 1080. Czy ktoś potrafi mi powiedziec czy rzeczywiście bez niego nie będzie Atmosu? Czy jest jakaś inna opcja? Pozdrawiam

Czy to jest faktyczne rozwiązanie? Opinia znawców tematu miłe widziana 

Edytowane przez maron123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
How to adjust the Dolby Atmos level?

You can adjust the amount of audio coming from the upfiring speakers by pressing the "ATMOS" button on the Remote control and switch between middle (default), high or low.

Natomiast jak belka nie dostanie Atmosa to faktycznie nie bardzo jest jak go odegrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem że jakoś pod konsole, blu-ray lub coś podobnego może można obejść? Ale jak i również że Netflix nadaje Atmos w DD+ a takie obsługuje gniazdo ARC.. Więc powinno działac normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem informacji na temat obsługi Dolby Atmos przez SONY Bravia KD-75XG8096 1. Jednak, zgodnie z informacjami technicznymi na stronie Sony, telewizor obsługuje formaty dźwięku przestrzennego Dolby Digital i Dolby Digital Plus 12.

Tak mi sztuczna inteligencja wypluła.

@maron123 Świat audio tak poszedł w górę że jedynym rozwiązaniem chyba jest Tak, istnieją adaptery HDMI z obsługą Dolby Atmos, które można podłączyć pomiędzy urządzeniami po kablu HDMI.

https://hdfury.com/hdfury-arcana-earc-adapter-for-sonos-arc/

I nie będziesz musiał kupować nowego telewizora,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele z ARC nie obsługują obejścia Dolby TrueHD/Atmos, natomiast modele z eARC obsługują obejście Dolby TrueHD 5.1 plus Dolby Atmos 7.1.

Czy potrzebuję nowych kabli HDMI, aby korzystać z eARC? Według HDMI.org, jeśli obecnie używasz standardowego kabla HDMI z Ethernetem lub kabla High-Speed HDMI z Ethernetem, wszystko powinno być w porządku. Kable Ultra High-Speed HDMI z Ethernetem na pewno się sprawdzą. Ze względu na dodatkową przepustowość wymaganą dla niektórych formatów audio przez eARC możliwe jest, że bardzo stare kable mogą mieć problemy. W styczniu 2020 r. HDMI.org ogłosiło obowiązkowy program certyfikacji mający na celu zapewnienie, że każdy kabel oznaczony jako Ultra High Speed obsługuje wszystkie funkcje HDMI 2.1, w tym eARC. Czy eARC jest wstecznie kompatybilny z ARC? Jeśli Twój telewizor ma włączoną funkcję HDMI eARC, ale Twój wzmacniacz AV lub listwa głośnikowa jest kompatybilny tylko z HDMI ARC, prawdopodobnie uzyskasz dźwięk – ale ograniczenia przepustowości ARC będą oznaczać, że nie będziesz mógł doświadczyć dźwięku o wysokiej przepływności, który zapewnia eARC może zapewnić. Więc nie, nie jest kompatybilny wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...