Skocz do zawartości
BoDeX

>> WYBIERAMY LIDERÓW LCD i PLAZMA <<

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przesiadłem się po półtora rocznym użytkowaniu lcd na plazmę i... w tej chwili nie kupiłbym nic innego.

Kupiłem Pioneer'a 463XDE z oddzielnym tunerem i jestem baaaardzo zadowolony z tego wyboru.
Nie jest to model najnowszy ale przecież dostał nagrodę EISA w ubiegłym roku.

LCD nie jest jeszcze w stanie zaoferować takiego obrazu jak plazma. I nawet nie jest to Full HD. Obraz a zwłaszcza czerń powala na kolana.

Też kiedyś zapierałem się, że nie kupię plazmy, wypalanie się itd.

W tej chwili są one tak dopracowane, że warto bliżej przyjrzeć się im przy ew. zakupie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez dzisiejsze lcd wcale nie graja lepiej niz panasy serii pv60 i 600,o px70 i 700 nie wspominajac, z pz ciekawie nie jest, a do pionkow im daleko

podium dla pdp imo jest od ok 2 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zwolennik technologii LCD proponuję zmienić tytuł niniejszego wątku na "Wybór najlepszego odbiornika HD i dlaczego jest to plazma" ;)

Jeśli już koniecznie chcesz robić "TOP3" - to w oddzielnych klasyfikacjach : dla LCD, dla Plazm, dla RP, dla rzutników,.... Inaczej wpadniesz znowu w dyskusję o [b]wyższości świąt jednych nad drugimi.[/b]

Ponieważ uważam, że LCD (przy zachowaniu jednego z warunków (bo pozostałe są/bedą spełnione) - [cytuję : - [b]być "szczytowym" osiągieciem danej technologii ( [u]stosunek cena/jakość[/u])[/b] ], jest bezapalacyjnym zwycięzcą, proponuję :

1. Sharp 46/52 XL2
2. Toshiba 47/52 Z
3. Samsung F86

i z góry zapowiadam, że nie wdam się w dyskusję jak wyżej :P:lol::lol:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='nowy66' post='63444' date='14.10.2007, 22:19 ']Ponieważ uważam, że LCD (przy zachowaniu jednego z warunków (bo pozostałe są/bedą spełnione) - [cytuję : - [b]być "szczytowym" osiągieciem danej technologii ( [u]stosunek cena/jakość[/u])[/b] ], jest bezapalacyjnym zwycięzcą, proponuję :

1. Sharp 46/52 XL2
2. Toshiba 47/52 Z
3. Samsung F86

i z góry zapowiadam, że nie wdam się w dyskusję jak wyżej :lol:;):lol:

pzdr[/quote][/i]
Nie musisz dyskutować, wystarczy, że będziesz czytał a tytuł wątku brzmi „WYBIERAMY LIDERÓW LCD i PLAZMA <<, najlepsze modele w tych technologiach”.
Najlepszy tzn. NAJLEPSZY i nic tu nie ma stosunek jakości do ceny. Myślenie tymi kategoriami świadczy o braku wyobraźni i też braku możliwości wytypowania liderów, bo zawsze ogranicznikiem będzie cena danego produktu a to traci sens do przeprowadzenia dyskusji na ten temat.
AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='63452' date='14.10.2007, 22:54 '][i][/i]
Nie musisz dyskutować, wystarczy, że będziesz czytał a tytuł wątku brzmi „WYBIERAMY LIDERÓW LCD i PLAZMA <<, najlepsze modele w tych technologiach”.
Najlepszy tzn. NAJLEPSZY i nic tu nie ma stosunek jakości do ceny. Myślenie tymi kategoriami świadczy o braku wyobraźni i też braku możliwości wytypowania liderów, bo zawsze ogranicznikiem będzie cena danego produktu a to traci sens do przeprowadzenia dyskusji na ten temat.
AS[/quote]

No właśnie czytam !

[quote]A teraz inne , ważne parametry . Współczesny, dobry TV powinien :

- mieć rozdzielczość 1920 x 1080
- posiadać wejścia HDMI w standardzie 1.3
- obsługiwać tryb 24p
- pracować bez OVERSCANu
- być "szczytowym" osiągieciem danej technologii [b]( stosunek cena/jakość)[/b]

Jednym słowem wskazujemy WYBITNE modele w konkurencyjnych technologiach.[/quote]

Cytat jest wzięty z pierwszego postu - to nie moje określenie. Rozumiem więc, że określenie "brak wyobraźni" skierowane jest do autora tematu.



ps - nie będę dyskutował o wyższości lcd vs plazma vs RP - żeby było jaśniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='63452' date='14.10.2007, 21:54 '][i][/i]
Nie musisz dyskutować, wystarczy, że będziesz czytał a tytuł wątku brzmi „WYBIERAMY LIDERÓW LCD i PLAZMA <<, najlepsze modele w tych technologiach”.
Najlepszy tzn. NAJLEPSZY i [size=4]nic tu nie ma stosunek jakości do ceny.[/size] [size=5]Myślenie tymi kategoriami świadczy o braku wyobraźni i też braku możliwości wytypowania liderów, bo zawsze ogranicznikiem będzie cena danego produktu a to traci sens do przeprowadzenia dyskusji na ten temat. [/size]AS[/quote]


w takiej sytuacji to dla mnie nr 1 jest Panasonic TH103PF9EK.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic specjalnego poza rozmiarem, jakosc wcale nie rewelacyjna

projektory 720p daja duuuuzo lepszy stutrzycalowy obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale projektor to nie plazma. Miałem projektor SONY VPLPX10 i mówiąc krótko jak dla mnie nie nadaje się do codziennego użytku. Miałem okazje ogladać tego Panasonica na otwarciu Centrum Audio - Video w Colchesterze i naprawdę robi wrażenie. Był podłączony do BR i jakość obrazu była super. Nie wiem czy miałes okazdje zobaczyć go jak świeci ale zapewniam, że jest obraz super.
Po za tym temat jest o tym co jest nr 1 w danej kategorii a nie co lepsze plazma czy projektor.

pozdr. dawmac

PS. na pewno wiesz że rozmiar ma duże znaczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzialem na zywo i wrazenia na mnie nie zrobil, absolutnie zadnego jesli o jakosc tego co wyswietla, rozmiar owszem i nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='63444' date='14.10.2007, 20:19 ']Ponieważ uważam, że LCD jest bezapalacyjnym zwycięzcą, proponuję :

1. Sharp 46/52 XL2
2. Toshiba 47/52 Z
3. Samsung F86[/quote]


Propozycja przyjęta .... ;)
Aby było sprawiedliwie , ale PDP i tak wymiata , LCD niestety zostaje w tyle :lol:

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będąc w temacie.... Znalazłem takie ciekawostki:

THE MAJOR PLASMA TELEVISION MANUFACTURERS

NEC - Nec is a OEM manufacturer and is now owned by Pioneer. Although owned by Pioneer they still operate under a separate label. NEC has commercial units and home units. They also supply screens to Marantz Runco and several other companies. NEC sold their plasma factory to Pioneer and now buys their panels from Pioneer and installs their own electronics.

Panasonic - Makes the complete units, Supplies Toshiba, JVC, Fujitsu and more

Pioneer Plasma - Pioneer owns NEC and has switched production to the NEC lines. The new 50 inch and the 42 inch units are all NEC glass. To tell if a 50 inch is Pioneer or NEC, check the resolution, If 1280 it is Pioneer , If 1365 it is NEC . 42 inch Pioneer Plasma TV is NEC . 43 inch Plasma TV is Pioneer Glass

Fujitsu Plasma - Only makes their own 42 inch in partnership with Hitachi . 50 and 61 inch Fujitsu Plasmas are Panasonic and NEC but the 42 inch are their own. Note Hitachi plasma screens are identical to Fujitsu and cost thousands less, 55 Inch Fujitsu is same as Hitachi,

Sony Plasma TV - Makes their own boards and chips but uses Fujitsu/ Hitachi plasma screen glass for 42 inch, 50 inch is NEC, 42inch EDTV is NEC

Hitachi - Owns 50% of plasma screen factory with Fujitsu. Makes own internal components. 42 Alis screens are Hitachi as is the New 55, 50 inch are Pioneer and 42 EDTV is a NEC screen

Philips - Uses Fujitsu/ Hitachi glass screen and most internal components as well. However, Philips makes its own bezel with built in speakers.

LG / Zenith - Make their own glass in Korea

Samsung - Makes its own components in Korea
THE SECONDARY MANUFACTURERS

RCA/ Thompson - Partners with NEC to OEM its product. Just a NEC with a new bezel.

JVC - 50 inch is Panasonic, 42 is NEC

Toshiba - OEM from Panasonic.

Sharp - OEM product through Pioneer for 50" and 42 though they may make some internal component changes.

Runco - OEM 50" from Pioneer and 42" from NEC,

Marantz - OEM plasma monitor from NEC. It is our understanding its just a sticker job

Studio Experience use a Samsung panel but custom electronics

Viewsonic - OEM 50" plasma screen from Pioneer ( old 502 ).

Sampo - 42v3 is old Fujitsu, 42v6 is Samsung Plasma,

Gateway: Units are rebranded Sampo

Norcent Units may be rebranded Sampo

Maxent is Sampo, There seems to be a rumor spreading around that maxents are actually Panasonic panels. These seems extremely unlikely as Panasonic cannot keep up with there own requirement. We suspect that maxents are actually LG glass with their own electronics.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='63444' date='14.10.2007, 20:19 ']Jako zwolennik technologii LCD proponuję zmienić tytuł niniejszego wątku na
[b] "Wybór najlepszego odbiornika HD i dlaczego jest to plazma"[/b] :)

... proponuję :

1. Sharp 46/52 XL2
2. Toshiba 47/52 Z
3. Samsung F86[/quote]

Witam.

Masz absolutną rację , zaproszenie LCD do rankingu miało tylko wskazać wybitne modele , bo ciągle
jeśli chodzi o jakość bezwględną , to nie bardzo jest o czym rozmawiać . :)

[url="http://unixforces.net/~markus/pictures/samsung%20le40f8/p1010077.jpg"]SAMSUNG F86 - czerń której brak .[/url]

[url="http://i22.tinypic.com/bg9v1h.jpg"]Toshiba Z3030 - zdecydowanie lepiej [/url]

Pzdr.


BoDeX ®

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Znalazłem cenę za PIONEER PDP-LX5080D tj. 15 999,00 zł.

[url="http://www.allegro.pl/item255811497_pioneer_pdp_lx5080d_salon_lodz_nowosc.html"]http://www.allegro.pl/item255811497_pionee...odz_nowosc.html[/url]

Sprzedaż na zamówienie. Czas oczekiwania kilka dni, płatność z góry albo przy odbiorze w salonie. Jest możliwość sprawdzenia na miejscu lub w domu. Gwarancja 24 miesiące wystawiona przez sklep.

Proszę o info. jeżeli ktoś znalazł niższa cenę.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy szukasz tylko w polsce ale na wyspach o wiele taniej mozna kupic taki TV
[url="http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-930213/TVs/Pioneer-PDP-5080XD-Compare-Prices"]http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-930213/T...-Compare-Prices[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='63555' date='15.10.2007, 20:32 '].... jeśli chodzi o jakość bezwględną , to nie bardzo jest o czym rozmawiać . :) ....[/quote]

Trochę się dziwię, ze a priori określasz co jest a co nie jest modelem wybitnym, że jednoosobowo, autorytatywnie określasz : "ten tak a ten już nie". Mogę zrozumieć, że ukochany przez Ciebie model Pioneer'a jest "debeściak" - masz prawo do takiej oceny.

Żeby nie było wątpliwości : zgadzam się z Tobą, że Pioneer LX508 [b]jest najlepszym modelem w kategorii plazma.[/b] I na tym poprzestańmy. Wszelkie dalsze dywagacje, osobiste oceny "wybitności" sprowadzą ten wątek na manowce.

"Aby było sprawiedliwie...."

Czy uważasz, że o to chodzi żeby zacząć na nowo pisać teksty typu : "jak chciałbym kupić grzejnik to kupie elektryczny a nie plazmę" albo "węże to w terrarium a nie na ekranie plazmy" albo "chmurki to na niebie latem a nie w plazmie" albo "kupiłeś plazmę agregat prądotwórczy - gratis" itp, itd.? Ja uważam, że nie ma sensu zaśmiecać ciekawego i POMOCNEGO wątku takimi rzeczami. I ja i Ty mamy określone preferencje i je wyraziliśmy. Chyba czekamy na inne propozycje?

Ja zgłosiłem swoje propozycję i niniejszym kończę udział w tym wątku - ale poczytam jeszcze :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='byczy' post='63670' date='16.10.2007, 13:59 ']nie wiem czy szukasz tylko w polsce ale na wyspach o wiele taniej mozna kupic taki TV
[url="http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-930213/TVs/Pioneer-PDP-5080XD-Compare-Prices"]http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-930213/T...-Compare-Prices[/url][/quote]
Ale nie mozesz mowic ze na "Wyspach" jest taniej bo to nie jest ten sam tv!!!!
Podajesz linka do [b]PDP-5080xd[/b] a andsie1 znalazl [b]PDP-LX5080D[/b] taka mala roznica robi znaczenie;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='63444' date='14.10.2007, 21:19 ']Jako zwolennik technologii LCD proponuję zmienić tytuł niniejszego wątku na "Wybór najlepszego odbiornika HD i dlaczego jest to plazma" :D

Jeśli już koniecznie chcesz robić "TOP3" - to w oddzielnych klasyfikacjach : dla LCD, dla Plazm, dla RP, dla rzutników,.... Inaczej wpadniesz znowu w dyskusję o [b]wyższości świąt jednych nad drugimi.[/b]

Ponieważ uważam, że LCD (przy zachowaniu jednego z warunków (bo pozostałe są/bedą spełnione) - [cytuję : - [b]być "szczytowym" osiągieciem danej technologii ( [u]stosunek cena/jakość[/u])[/b] ], jest bezapalacyjnym zwycięzcą, proponuję :

1. Sharp 46/52 XL2
2. Toshiba 47/52 Z
3. Samsung F86

i z góry zapowiadam, że nie wdam się w dyskusję jak wyżej ;):lol:;)

pzdr[/quote]

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na forum...ale nie pierwszy raz... po przejrzeniu postów z Waszych rad i dyskusji podjąłem dzięki temu decyzję o wyborze LCD Widziałem w MM SHARPA 46/52 XL2, TOSHIBĘ 47/52 Z i SAMSUNGA F86...
ja delikatnie zmieniłbym pozycje na podium(choć to tylko odczucia subiektywne):

1. Toshiba 47/52 Z
2. Sharp 46/52 XL2
3. Samsung F86

Choćby dlatego, że kupiłem wczoraj z "przymusu" Tosh 52" z3030 (bo w tej dobrej cenie nie mieli 47") za 52" dałem 10500,-zł przywieziona z Berlina (mały pech bo egzemplarz mam do wymiany, wszystko działa ok tylko trafo uszkodzone i burczy, ale w poniedziałek wymiana, więc sie nie przejmuję tylko testuję ten egzemplarz!) Widziałem Sharpa i Tosh razem i wydaje mi się, że toshiba lepiej sobie radzi ze smużeniem. Mam n-kę ale talerz niestabilny i dzisiaj sygnał mi odjechał na n-ce super obraz ale co ciekawe SD ze zwykłej zbiorczej anteny SUPER :) Pozdrawiam... i jak ustawię się z n-ką postaram sie coś napisać na sąsiednim forum o LCD Toshiby serii Z3030 P.S. Głośniki faktycznie super grają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxmo' post='70981' date='02.12.2007, 12:49 ']Witam wszystkich! To mój pierwszy post na forum...ale nie pierwszy raz... po przejrzeniu postów z Waszych rad i dyskusji podjąłem dzięki temu decyzję o wyborze LCD Widziałem w MM SHARPA 46/52 XL2, TOSHIBĘ 47/52 Z i SAMSUNGA F86...
ja delikatnie zmieniłbym pozycje na podium(choć to tylko odczucia subiektywne):

1. Toshiba 47/52 Z
2. Sharp 46/52 XL2
3. Samsung F86

Choćby dlatego, że kupiłem wczoraj z "przymusu" Tosh 52" z3030 (bo w tej dobrej cenie nie mieli 47") za 52" dałem 10500,-zł przywieziona z Berlina (mały pech bo egzemplarz mam do wymiany, wszystko działa ok tylko trafo uszkodzone i burczy, ale w poniedziałek wymiana, więc sie nie przejmuję tylko testuję ten egzemplarz!) Widziałem Sharpa i Tosh razem i wydaje mi się, że toshiba lepiej sobie radzi ze smużeniem. Mam n-kę ale talerz niestabilny i dzisiaj sygnał mi odjechał na n-ce super obraz ale co ciekawe SD ze zwykłej zbiorczej anteny SUPER :) Pozdrawiam... i jak ustawię się z n-ką postaram sie coś napisać na sąsiednim forum o LCD Toshiby serii Z3030 P.S. Głośniki faktycznie super grają[/quote]
A mozesz podac gdzie w Berlinie za takie pieniadze mozna dostac 52?
Bede jechac przez Niemcy do Szwecji i zchecia bym zachaczyl o Berlin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
typy:

PDP: Pioneer LX508D

LCD: Toshiba 52Z3030
Philips 52PFL9632
Sony 52X3500
Samsung LE52F96

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lech100' post='70989' date='02.12.2007, 14:02 ']A mozesz podac gdzie w Berlinie za takie pieniadze mozna dostac 52?
Bede jechac przez Niemcy do Szwecji i zchecia bym zachaczyl o Berlin ;)[/quote]

Gdzie w Berlinie, nie wiem...bo sam korzystałem z usług kolesia, który wozi z Berlina i coś na tym zarabia, dla mnie jedyna dogodność, że mieszkam w Szczecinie i koleś też jest stąd, jakbyś był zainteresowany to daj znać pogadam z Nim może wystawi na Allegro z opcją Kup Teraz i dojdą tylko koszty przesyłki w Kraju, jeżeli nie spieszy Ci się to wiadomo... po Świętach ceny jeszcze spadną aaa jeszcze w przypadku tego modelu to jest co wieźć bo podstawa jest zamontowana i karton ma gabaryty...w/szer/gł 92/134/52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , cos ten wasz ranking lichutki bo nie widze Samsung LE52F96BD ewidentnie bije wasze plazmy 508xd pionera i lcd 86 samsunga czern doskonala bo jest na ledach punktowych gdzie jak ma byc czern to podswietlanie jest inteligentnie wylaczane, katy takie ze staniesz skrajnie z boku i zero sliwki i widzisz ostro przeciwny brzeg obrazu, full hd to kaszka z mleczkiem ale co robi kontrast... a robi 500 000 :1 napisze slownie piecset tysiecy do jednego... kosztuje 12tys zl i poki co jest klasa w tej cenie sama dla siebie, pozdr. to jest moj lider a dalej nic... brak mu 100hz ale producent zapewnia ze przy tej technologii nie jest mu to potrzebne. jak mowil jezus... pojdzie zobaczcie uwierzycie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='listek2000' post='79045' date='12.01.2008, 22:34 ']witam , cos ten wasz ranking lichutki bo nie widze Samsung LE52F96BD ewidentnie bije wasze plazmy 508xd pionera i lcd 86 samsunga czern doskonala bo jest na ledach punktowych gdzie jak ma byc czern to podswietlanie jest inteligentnie wylaczane, katy takie ze staniesz skrajnie z boku i zero sliwki i widzisz ostro przeciwny brzeg obrazu, full hd to kaszka z mleczkiem ale co robi kontrast... a robi 500 000 :1 napisze slownie piecset tysiecy do jednego... kosztuje 12tys zl i poki co jest klasa w tej cenie sama dla siebie, pozdr. to jest moj lider a dalej nic... brak mu 100hz ale producent zapewnia ze przy tej technologii nie jest mu to potrzebne. jak mowil jezus... pojdzie zobaczcie uwierzycie :rolleyes:[/quote]
Byłem, widziałem, kontrast z nieba, w ciemnych scenach brak szczegółów, kolory nienaturalne.
Czerń jest czarna przy czarnym obrazie, a gdy mamy na ekranie kilka kolorów robią się poświaty.
Smużenie jednak na filmach testowych widoczne
Kłopoty z24 fps. Także juddering był widoczny.

Specyfikacja produktu

* Telewizor LCD 52"
* Format 16:9
* Panel Super Clear
* Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD)
* Stopa jasności 450 cd/m2
* Stopa kontrastu 500.000:1
* LED Smart Lighting (lokalne podświetlanie)
* Paleta barw 127% PAL
* Funkcja Movie Plus - redukcja efektu smużenia
* Wide Color Enhancer
* Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 178°/178°
* Tryb Game Mode (dynamiczne obrazy stosowane w grach komputerowych)
* Technologia DNIe (Digital Natural Image engine)
* System dźwięku SRS TruSurround XT
* Moc akustyczna 2 x 15 W
* PIP (1 Tuner)
* Telegazeta 1.000 stron
* iDTV
* Złącza: HDMI (1,3) x3 (jedno złącze HDMI-CEC), SCART x2, Component x1
* Złącza: słuchawkowe x1, S-Video x1, PC D-sub x1
* Złącze USB 2.0
* Obrotowa podstawa
* Menu ekranowe w języku polskim
* Kompatybilność z automatycznym wieszakiem (Auto Wallmount)

Najważniejsze cechy

* Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD)
* Stopa kontrastu 500.000:1
* LED Smart Lighting (lokalne podświetlanie)

Wymiary
1222.3*752.4*319.9/ 1222.4*686.8*111 mm (z podstawą/bez podstawy)
Waga
32.8 / 27.7 kg
[url="http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE52F96BD/"]http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE52F96BD/[/url]

AS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...