Skocz do zawartości
BoDeX

>> WYBIERAMY LIDERÓW LCD i PLAZMA <<

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przyszło mi na myśl , że takie zestawienie mogłoby być pomocne przy wyborze
TV przez mniej zaawansowanych, a chcących być na bieżąco, użytkowników.

Aby nie kupować TV , który za kilka miesięcy będzie już "starociem", należałoby
wymienić cechy , które powinien posiadać nasz " ideał" .

Przede wszystkim wielkość. W dobie FULL HD powinniśmy jednak myśleć o wielkości
w okolicach 50" , gdyż zalety tej technologi na mniejszych ekranach są mniej widoczne.

A teraz inne , ważne parametry . Współczesny, dobry TV powinien :

- mieć rozdzielczość 1920 x 1080
- posiadać wejścia HDMI w standardzie 1.3
- obsługiwać tryb 24p
- pracować bez OVERSCANu
- być "szczytowym" osiągieciem danej technologii ( stosunek cena/jakość)

Jednym słowem wskazujemy WYBITNE modele w konkurencyjnych technologiach.

ZAPRASZAM ! :huh:


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LCD mam gdzies wiec wypisze tylko plazmy

Panasonic TH-42PX70 - cena w uk od 4000zl (w polsce go nie maja)
nie jest full hd ale o tym dalej

1,024 x 768,kontrast 10,000:1, przyjmuje 1080p, nie wiadomo co z 24p, slyszalem opinie od zaufanej osoby, ze bedzie update

Panasonic TH-50PX70 - cena w uk od 5500zl (tego tez nie maja)

1,366 x 768 a reszta jak w poprzednim


a teraz male wyjasnienie dlaczego nie modele full hd TH-42PZ700 lub TH-50PZ700 - bez zbednego owijania w bawelne, starsze modele graja DUZO lepiej, kolory i czern, z 2 metrow roznicy nie ma, postawilem oba obok siebie, do tego toski hd-ep10, ten sam kabel, ten sam film (training day). czy to na domyslnych ustawieniach czy to na dostrojonych px graly lepiej

jesli ktos chce niedrogo i dobrze to wlasnie seria px jest dla niego


a teraz lider rynku
tylko hd ready.....(pisze z pamieci bo mi strony pioneera nie dzialaja teraz, poprawie pozniej gdybym walnal jakas gafe)
co maja wspolne: dvb-t, przyjmuja 24p, 1080p, czytnik CI, zintegrowane glosniki nawet calkiem niezle jak na tv, kontrast 16,000:1
PDP-428XD od 8000zl w uk - 1,024 x 768 , mozliwosc montazu glosnikow bardziej rozbudowanych z boku lub pod tv, odblokowane ISF (sterowanie jasnoscia, kontrastem kolorami pomocne gdy tv stoi w bardzo jasnym pokoju), PiP
PDP-4280XD od 7700zl w uk- 1,024 x 768, brak mozliwosci montazu glosnikow (nie jestem na 100% pewien), brak ISF, brak PiP
PDP-5080XD od 11000zl w uk - 1,365 x 768, analogicznie jak w przypadku 42 calowek
PDP-508XD od 11500zl w uk- 1,365 x 768 analogicznie jak w przypadku 42 calowek

seria full hd
cechy wspolne: 1920x1080, kontrast 20,000:1, wszystkie poprawiacze obrazow, montaz glosnikow dodatkowych, generalnie to nie wiem gdzie sa roznice miedzy nimi
PDP-LX608D od 25000zl w uk
PDP-LX6080D
PDP-LX508D od 18000zl w uk
PDP-LX5080D


co do porownania

TH-50PX70 vs PDP-508XD vs PDP-LX508D (znowu toski ep10 + training day)
drugi od pierwszego: wcale duzo lepiej nie gra, kolory sa podobne, czern na kozysc pionka, z 2m pionek gra minmalnie ladniej, mniej pikselowato, z 2,5m roznic juz brak, teraz dodajmy full hd, znowuz czern na lx508 troche lepsza niz na 508xd, i nieco wiecej widoczna w odniesieniu do px70, z 1,5m przepasc (ale dziwi to kogos?), ze to full widac do 2,5m, pozniej nie ma opcji tego dostrzec

czy warto wydac wiecej na pionka? ocene zostawie wam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='63191' date='13.10.2007, 11:57 ']LCD mam gdzies wiec wypisze tylko plazmy[/quote]


Zachowując KRYTERIA z pierwszego postu , to aktualna czołówka chyba wygląda następująco

[b]PIONEER PDP-LX5080D[/b] - chyba na dzień dzisiejszy to wzorzec ( oprócz 5000 )
[b]HITACHI P50XR01[/b] - dodatkowo nagrywarka 250GB
[b]SAMSUNG PS-50P96FD[/b] - rewelacja jakość/cena

Panasonic , który miał zamieszać na tej półce , wypada blado i nie jest klasyfikowany :unsure:


W technologii LCD ciekawie powinien wypaść TOSHIBA Z3030


Pzdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za wzorzec dalbym LX608XD

co do samsunga i hitachi wypowiem sie po weekendzie jak to sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[img]http://img205.imageshack.us/img205/948/tbjd5.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]aktualna czołówka chyba wygląda następująco

PIONEER PDP-LX5080D - chyba na dzień dzisiejszy to wzorzec ( oprócz 5000 )
HITACHI P50XR01 - dodatkowo nagrywarka 250GB
SAMSUNG PS-50P96FD - rewelacja jakość/cena[/quote]

Tak z ciekawości - to jakoś organoleptycznie badałeś czy tylko na suchych danych producenta opierasz ocene? :P

[quote]W technologii LCD ciekawie powinien wypaść TOSHIBA Z3030[/quote]

Tu akurat jak stwierdzam organoleptycznie , że powinna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak - organoleptycznie , wczoraj w Berlinie , ale jak wiadomo to bardzo subiektywna ocena - dlatego sprowokowałem wątek ,
może uda się wyłonić " trójkę wspanialych " na podstawie ocen innych, zainteresowanych tematem Forumowiczów .


Pzdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b][u]Bodex[/u][/b]
Dobrze kombinujesz.
Ja też jestem zainteresowany kupnem dobrego TV. Widziałem w działaniu PIONEER PDP-LX5080D w salonie AudioColor w Warszawie i jestem pod jego wrażeniem. Według mnie jest to obecnie najlepszy TV na rynku. Początkowo zamierzałem kupić Sharpa 52XL2E ale jak zobaczyłem Pioneera to zmieniłem zdanie.
Wg mnie jest to telewizor na lata. Właściwie nie ma się do czego przyczepić i uważam, że tak powinien wyświetlać obraz nowoczesny telewizor. Nie wiem czy można jeszcze w nim coś poprawić. Posiada jedną wadę, cena. Wprawdzie znalazłem cenę 16.500 zł. w Łodzi z gwarancją na 24 mieniący i otrzymałem zaproszenie na prezentację i porównanie z Sharpe,m. Jeżeli nie znajdę korzystnej ceny to chyba się zdecyduje na niego.
W listopadowym numerze A/V będzie test tego TV.
Pozdrawiam
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='63316' date='14.10.2007, 08:29 '][b][u]Bodex[/u][/b]
Dobrze kombinujesz.
Ja też jestem zainteresowany kupnem dobrego TV. Widziałem w działaniu PIONEER PDP-LX5080D w salonie AudioColor w Warszawie i jestem pod jego wrażeniem. Według mnie jest to obecnie najlepszy TV na rynku. Początkowo zamierzałem kupić Sharpa 52XL2E ale jak zobaczyłem Pioneera to zmieniłem zdanie.
Wg mnie jest to telewizor na lata. Właściwie nie ma się do czego przyczepić i uważam, że tak powinien wyświetlać obraz nowoczesny telewizor. Nie wiem czy można jeszcze w nim coś poprawić. Posiada jedną wadę, cena. Wprawdzie znalazłem cenę 16.500 zł. w Łodzi z gwarancją na 24 mieniący i otrzymałem zaproszenie na prezentację i porównanie z Sharpe,m. Jeżeli nie znajdę korzystnej ceny to chyba się zdecyduje na niego.
W listopadowym numerze A/V będzie test tego TV.
Pozdrawiam
Andrzej S.[/quote]

Ja zanim kupiłem swojego TV spędziłem kilkanaście godzin w różnych salonach Audio-Video na porównaniach TV. Sygnał był najróżniejszy ( BR, Sky HD, DVD itp ). Po wielu godzinach zdecydowałem się na SAMSUNGA `50P96FD. DLACZEGO ?? W przypadku sygnału Full HD jakość obrazu jest porównywalna z Pioneerem. Z odległości 3 metrów przy 50 calach różnica między samsungiem a Pionerem jest jeszcze mniejsza a po 2 piwach nie ma żadnej :) Czasami jak sie tak gapiłem w ekrany to już sam nie wiedziałem który ma ładniejszy obraz :) Dlatego wybrałem samsunga. Kosztuje mniej niż połowe Pioneera a za zaoszczędzone ponad 8000zł to mozna mieć fajny sprzet audio do kina, albo super wakacje :) Jak dla mnie w żadnym wypadku tak ogromna róznica w cenie nie jest adekwatna do jakości. Kolejna sprawa odnośnie zwykłego sygnału. Obojętnie jaki TV, jeśli sygnał będzie słaby to obraz będzie beznadziejny. Pionier nie jest czarodziejem i ze słabego sygnału nie wyczaruje pięknego obrazu.
Jestem świrem na punkcie TOP w różnych dziedzinach ( stereo, Car Audio, video ) i lubię wydać pieniądze na nowinki techniczne. Jednak uważam, że odbiorniki TV tak szybko się zmieniają, że kupowanie TV 50cali za prawie 20.000zł jest niewarte naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Każdy z nas za rok będzie się podniecał nowym modelem jakiegoś TV czy to plazmy czy LCD a może jakieś nowej technologii więc warto zostawić sobie opcje > sprzeajemy stary TV kupujemy nowy a taki manerw w przypadku samsunga bedzie bezproblemowy bo za rok bedzie wart z 4000zł a pieonier obawiam się że będzie wart jako uzywany niewiele więcej i strata będzie dużo bardziej bolesna.

Dla mnie samsung `50P96FD jest na pierwszym miejscu. Pisze to jako miłośnik HD z odrobiną zdrowego rozsądku :(

Jednak jak kogoś stać to kto bogatemu zabroni :P

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex, dobry pomysł z wyborem tych liderów. Sugerowałbym jednak zrobić podział w przypadku LCD na kategorię do 42" włącznie i powyżej. Zgadzam się oczywiście, że Full HD ma sens przy ekranach od ok. 50" w górę (jesli ktoś siedzi w normalnej eod ekranu :)), jednak szczególnie w segmencie LCD mniejsze przekątne FullHD to ogromna większość sprzedaży. Natomiast plazmy FullHD to w zasadzie (poza paroma wyjątkami) tylko od 50" w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='63316' date='14.10.2007, 07:29 ']... otrzymałem zaproszenie na prezentację i porównanie z Sharpe,m.[/quote]

Witam.

Grzechem byłoby odrzucić takie zaproszenie aby "naocznie" przekonać się o różnicach
tych technologii ( przy odpowiednim zadbaniu o warunki takiego porównania ) Mam nadzieję ,
że zaplanujesz to pod każdym kątem perfekcyjnie i skreślisz tutaj kilka słów po jego przeprowadzeniu .

ps. jeśli to ten sam sklep o którym myślę , to może uda Ci się przeprowadzić porównanie z SAMSUNG PS-50P96FD ,
to by dopiero było coś ! Różnica w cenie 100% , a ciekawe jak wypadłaby w Twojej ocenie różnica jakości ?

Pzdr.


Benek07- na technologii LCD już się nie koncentruję , niestety , w mojej opinii jest słabsza , ale starają się dogonić PDP .
Wymieniłem jako faworyta LCD Toshibę serii Z3030 , gdyż widziałem ją w akcji ( warunki sklepowe ) i rzeczywiście odstaje
od konkurencji. Rozmiar ekranu to sprawa drugorzędna , choć wg. mnie =< 50" to absolutne minimum dla HD . Jeśli zaś
ktoś będzie chciał ( z różnych powodów ) posiadać TV o mniejszej przekątnej , to taka klasyfikacja także mu pomoże ,
wyroby jednej serii o różnych rozmiarach [b]nie powinny[/b] od siebie mocno odstawać. Z PDP to trochę trudniejsze -
tutaj dobra zabawa zaczyna się od 50" ! :)

Pzdr.

BoDeX ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy skorzystam z zaproszenia – brak czasu. Poczekam aż w AudioColor będzie Sharp i wtedy zrobię porównanie. Podepnę swój VP50 i zobaczę który co potrafi. Jeżeli chodzi o Samsunga to wg mnie ten telewizor odstaje od Pionka. Samsunga widziałem u swoich znajomych. Kupili go za około 6000 zł. To nie ta klasa, ale może w bezpośrednim porównaniu różnice byłyby mniejsze.

[u][b]Dawmac[/b][/u]
Oczywiście, że po wypiciu dwóch piw różnice nie będzie a po wypiciu trzech to nawet RUBIN 714p wyda się świetnym TV.
Pozdrawiam
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='63375' date='14.10.2007, 14:18 ']Samsunga widziałem u swoich znajomych. Kupili go za około [b]6000 zł.[/b]
To nie ta klasa, ale może w bezpośrednim porównaniu różnice byłyby mniejsze.[/quote]


Myślę , że [b]pomyliłeś[/b] modele. [url="http://www.samsung.com/pl/products/television/plasmatv/ps_50p96fd.asp"]TEN SAMSUNG[/url] kosztuje katalogowo w PL 12 999 pln. i jeśli masz możliwość
kupienia go za 6 000 pln., to ja bym się nie zastanawiał sekundy. OKAZJA ! ! ! [url="http://av.samsung.de/article.asp?artid=A11885D9-DE41-4466-AFD8-E0AC71D47BDF&show=specs"]Zobacz - cena katalogowa 3 399 Euro ![/url]

VP-50 oczywiście może zafałszować wyniki - bezpośrednie podłączenie źródła dałoby prawdziwy stan.
Mniemam , że przy takim łańcuszku i odpowiednim skalibrowaniu różnica będzie "subiektywna" ! ;)


Pzdr.


BoDeX ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='63347' date='14.10.2007, 13:00 ']Benek07- na technologii LCD już się nie koncentruję , niestety , w mojej opinii jest słabsza , ale starają się dogonić PDP .
Wymieniłem jako faworyta LCD Toshibę serii Z3030 , gdyż widziałem ją w akcji ( warunki sklepowe ) i rzeczywiście odstaje
od konkurencji. Rozmiar ekranu to sprawa drugorzędna , choć wg. mnie =< 50" to absolutne minimum dla HD . Jeśli zaś
ktoś będzie chciał ( z różnych powodów ) posiadać TV o mniejszej przekątnej , to taka klasyfikacja także mu pomoże ,
wyroby jednej serii o różnych rozmiarach [b]nie powinny[/b] od siebie mocno odstawać. Z PDP to trochę trudniejsze -
tutaj dobra zabawa zaczyna się od 50" ! ;)

Pzdr.

BoDeX ?[/quote]

Sam zaproponowałeś ten wątek - i bardzo fajnie - a w nim podanie liderów w obydwu technologiach; LCD i PDP.
Moim zdaniem zawężanie porównań do ekranów od 50" w górę zaciemni sprawę, nie mówiąc już, że sprzedaż tak dużych tv to mały procent rynku.
Co do domniemania, że jak jakiś LCD np. 52" jest uznany za bardzo dobry czy wybitny to nie zawsze będzie oznaczać, że modele mniejsze z tej samej serii będą najlepszymi do polecenia dla klientów zainteresowanych 40" czy 42". W okolicy 50" może być jeden lider a w niższych przekątnych inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzę jaki to był model Samsunga.

Pionka oglądałem przez dłuższy okres czasu i byłem pod wrażeniem. Jeszcze w żadnym telewizorze nie widziałem takiej czerni a w ciemnych scenach takich szczegółów. Na czarnym garniturze widać wyraźnie czarne guziki i cały krój marynarki, coś niesamowitego. Po przyłożeniu do wyświetlacza czarnej kartki nie zauważyłem żadnej różnicy. Czarne pasy w wypadku filmów w formacie anamorficznym były po prostu czarne. Kolory autentyczne, nie świecą nawet na ustawieniach fabrycznych Ruch płynny bez żadnych zacięć, obraz trójwymiarowy jak w karcie graficznej w kompie. Pierwszy, drugi a nawet i trzeci plan wyśmienity. Ma się wrażenie, że jest się w centrum akcji filmu. Brak odbić światłe w szybie panelu. Obraz jest czysty i ostry bez względu na odległości.
Obraz z odtwarzacza Denona DVD-3930 po przeskalowaniu 1080p był bardzo dobry. Plan pierwszy dużo nie różnił się od obrazu HD. Kolory i czerń pozostały bez zmian. Jedynie drugi plan ustępował znacznie. Nie miałem możliwości sprawdzenia obrazy na programach TV gdyż nie było tunera.

Konkluzja
Głębia obrazu, czerń, soczystość kolorów, barwa, autentyczność, trójwymiarowość są niezwykłe. Wg mnie, najlepszy TV na rynku na parę lat, tylko to cena.
Jakość kosztuje.
Pozdrawiam
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='63398' date='14.10.2007, 19:03 ']Konkluzja
Głębia obrazu, czerń, soczystość kolorów, barwa, autentyczność, trójwymiarowość są niezwykłe. Wg mnie, najlepszy TV na rynku na parę lat, tylko to cena.
Jakość kosztuje.
Pozdrawiam
Andrzej S.[/quote]

Przypominam sobie hasło: "plazmy do aptek". :P
Przypominam sobie, jakie psy wieszano na mnie za to, że ośmielałem się pisać, że PDP w najlepszym wydaniu jest lepszy od najlepszego LCD. ;)
A teraz proszę......
IMHO Pioneer LX508D czy nawet 508XD, to kwintesencja obrazu. A cena ? W USA jest 5010 za 3000 USD, cierpliwości, będzie 3000 ? i u nas, za pół roku, poczekam do wiosny.....jak było z 507XD ?
Co do LCD, widzę 3 faworytów: Toshiba Z3030, Sharp XL2 i Samsung F96, ale zamieszać może też Philips PFL9732 lub 9632.
P.S. Już za kilka dni (19/10) Video przedstawi w nr 11/2007 pierwszą profesjonalną recenzję Pionka Full HD !!!

pozdrowienia

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[color="#FF8C00"][i][quote name='AreckiW' post='63402' date='14.10.2007, 19:23 ']Przypominam sobie hasło: "plazmy do aptek". :P
Przypominam sobie, jakie psy wieszano na mnie za to, że ośmielałem się pisać, że PDP w najlepszym wydaniu jest lepszy od najlepszego LCD. ;)
A teraz proszę......
pozdrowienia[/quote][/i]
[/color]
Tylko krowa nie zmienia poglądów.

W tym okresie kiedy chwaliłeś plazmy nie były jeszcze Full HD a ich jakość obrazu była mierna i nadawały się tylko do apteki.
Obecny postęp technologiczny w plazmach doprowadził do zmiany lidera w produkcji wyświetlaczy, ale tylko przez Pioneer,a. Dla innych firm ta jakość jest nadal poza zasięgiem.
Dla mnie nie ma znaczenia w jakiej technologii będzie wyświetlacz, ważne jest aby prezentował wysoką jakość obrazu.

Pozdrawiam
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='63398' date='14.10.2007, 18:03 ']... Wg mnie, najlepszy [b]TV na rynku na parę lat[/b][u][/u][size="4"][/size], tylko to cena.
Jakość kosztuje.
Pozdrawiam
Andrzej S.[/quote]


Moge się założyc o skrzynke piwa albo nawet o dwie ;) że za pół - rok czasu będzie TV który będzie lepiej świecił niz ten Pionek. Nikt z nas nic nie poradzi na postęp i zmiany / unowocześnienia technologii. Wyścig zbrojeń trwa i ciągle będą nowe zabawki dla dużych chłopców :P

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację, że postępu technologicznego nikt nie zatrzyma i po co, ale obecny postęp technologiczny plazm zaprezentowany przez Pioneer,a jest tak wysoki, że jakość jego produktów na długo będzie wzorcem dla innych. Po kupnie tego modelu wymiana za pół roku czy nawet za rok będzie nieuzasadniona jakościowo, chyba, że tylko dla szpanu.

Pozdrowienia Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='63407' date='14.10.2007, 19:49 '][color="#ff8c00"]
[/color]
Tylko krowa nie zmienia poglądów.

W tym okresie kiedy chwaliłeś plazmy nie były jeszcze Full HD a ich jakość obrazu była mierna i nadawały się tylko do apteki.
Obecny postęp technologiczny w plazmach doprowadził do zmiany lidera w produkcji wyświetlaczy, ale tylko przez Pioneer,a. Dla innych firm ta jakość jest nadal poza zasięgiem.
Dla mnie nie ma znaczenia w jakiej technologii będzie wyświetlacz, ważne jest aby prezentował wysoką jakość obrazu.

Pozdrawiam
Andrzej S.[/quote]

ja to poprzednie to napisałem tak z uśmiechem, trochę dla żartu..... ;) , a nie żeby komuś "dokopać",
a już tak poważniej, to co do poprzednich PDP, to chyba zapomniałeś o Panasonikach serii PV60 i PV600, rok temu wygrywały wszelkie testy, potem Pioneer 507XD, to samo, również 5000EX, to samo, więc nie doszło do zmiany lidera w technologii.....
a dobrze wiesz, że poniżej 40 cali ekran Full HD nie ma znaczenia, bo nikt nie zobaczy, siedząc dalej niż 1-1,5 m od TV, przy 50 calach, powyżej 2 m też nie widać różnicy....,
dla mnie po prostu obie technologie rozwijają się mniej więcej równomiernie i cały czas PDP jest przed LCD, IMHO tu nic się nie zmieniło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='benek07' post='63395' date='14.10.2007, 16:59 ']Sam zaproponowałeś ten wątek - i bardzo fajnie - a w nim podanie liderów w obydwu technologiach; LCD i PDP.[/quote]


Oczywiście - masz rację !
Ale jeśli uwzględnimy podstawowe kryterium dla HD ( w którym efekt będzie zauważalny ) czyli ~ 50" ,
to wszystko stanie się jasne ! Pewnie , można dopisywać wybitne modele z zakresu 40-42" , na bank
to się komuś przyda , ale zrobi się ogólny misz-masz , a celem tego wątku było wyłonienie LIDERÓW !

Masz także rację w tym , że mniejsze modele danej serii nie muszą być wybitną kopią swoich większych
braci , wiadomo - inne panele , inne podświetlenie .... ale musimy skupić się na meritum - szukamy wzorca !

Podium dla PDP wydaje się zapełnione ... z LCD mogę wskazać jedynie Z3030 - widziałem , gra świetnie !


Pozdrawiam.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że żartowałeś i z tego powodu nie obrażam się.
Masz racje, że dla Full HD ma znaczenie odległość i miedzy innymi dlatego produkuje się takie modele żeby zobaczyć tę różnice i dla przekątnych 50 cali ma to znaczenie.
Oczywiście, że poprzednia generacja plazm nie reprezentowała takiego poziomu jaki reprezentuje obecna stworzona przez Pioneer,a. Podane przez Ciebie modele posiadają bardzo dużo mankamentów i zawsze czegoś im brakowała w przeciwieństwie do obecnej generacji wyświetlaczy plazmowych. Nie będę wyszczególnił tych wady bo jest ich dużo. Wiem jedno, że obecna generacja dojrzała na tyle żeby wziąć pod uwagę przy zakupie docelowego TV.
Pozdrawiam
Andrzej S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, zrobił sie dubel Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...