Skocz do zawartości
skurvell

Wybór Philipsa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wyborem telewizora. Wybór jest o tyle łatwy, że musobto być philips z uwagi na to, że w nowym domu mam oświetlenie Hue, natomiast o tyle trudny, że to będzie mój pierwszy telewizor zakupiony samemu a dotychczas korzystamy z około 12 letniego LCD samsunga. Nie mam wymagań nie do spełnienia ale mam problem z wyborem gdyż nie wiem czy np oled 807 nie będzie przerostem formy nad treścią biorąc pod uwagę moje wytyczne - czy po prostu biorąc pod uwagę, że każdy telewizor to będzie przeskok w moim przypadku, to jest sens pakować sie w taki drogi produkt.

Poniżej odpowiedzi:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 plus dziecko
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kanapa jest w formie L plus do tego jest szeląg na którym siedzimy okazjonalnie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z każdej strony świata, z czego najbardziej wyeksponowane jest południowy wschód i południe 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stary LCD samsunga około 40 cali z takim charakterystycznym pilotem, bordowo czarną ramką, i dźwiękiem towarzyszącym przy włączeniu i wyłączeniu.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Aplikacje, ambient light, integrację z HUE, HDMi, antenę wbudowaną, fajnie jakby pilot miał wyszukiwanie głosowe ale niekoniecznie.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Właściwie to tylko telewizja naziemna bez kablowek
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola PS4 pro w przyszłości nowsza i zestaw 2+1
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Nie oglądamy telewizji, ale jak juz to przyrodnicze, dokumentalne, filmy, seriale (w tej kolejności)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, w weekendy max około 2h na dzień tj. sobota i niedziela 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? Od 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Cena
19. Preferencje co do marki ? Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 16 000 ale też minimalna kwota niezbędna do zapłaty za telewizor spełniająca powyższe wymagania. Chciałbym też zeby telewizor starczyl na przynajmniej 5 lat wiec ewentualnie rozszerzona gwarancja?

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage że Ambilight to jedyny plus Philipsa , to wybór najgorszy z możliwych. No ale jak chcesz, to sie w niego "pchaj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co niby jest złego w OLED807? Zajebisty telewizor: OLED i jeszcze ambilight. Szybko chodzi, wszystko ma.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gmeru napisał:

A co niby jest złego w OLED807? Za[beeep]isty telewizor: OLED i jeszcze ambilight. Szybko chodzi, wszystko ma.

np.oprogramowanie ,menu ,które w porównaniu do lg czy samsunga to średniowiecze.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...