Skocz do zawartości
bejrutmc

Zestaw stereo do muzyki i filmów zamiast soundbara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pokój 3x5m2. Odległość od tv niecałe 3m.Zestaw ma być do oglądania filmów netflix i YouTube oraz słuchania muzyki spotify (różne style pop, indie rock itd., ale i coś mocnego. Zrezygnowałem z zakupu soundbara samsung q930b. Myślałem nad zestawem teufel ultima 40 active. Rozpatruję też Pylony pearl 25 i Indiana line nota 550 ale jestem otwarty na inne propozycje. Nie wiem tylko jaki wzmacniacz lub amplituner.

Głośniku muszą być podłogowe i będą stały obok szafki z tv. Boję się tylko czy zestaw stereo nie przytłumi dialogów w filmach i będę musiał zakupić jeszcze głośnik centralny a tego bym nie chciał.

Budżet niestety to około 4,5tys. Sprzęt tylko nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabeł jest baaaardzo mocny na basie, w kinie super do muzyki nie warto. Pearl może być nawet mniejszy niż 25tka, Indiana Line tez sympatycznie gra, wiec oba typy do odsłuchu. Ale będziesz potrzebował jeszcze chyba wzmaka/może i daca, wiec nie wiem jak budzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o ampli yamaha rx-v4a. Taki zestaw na pewno pobije soundbar. Boję się tylko o jakość dialogów na filmach bez głośnika centralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz głośniki w tv, to dialogów nie słychać? 😉☺️

Absolutnie nie masz czego się bać. Po prostu grasz w stereo, ba może warto sprawdzić prosta opcje z daciem i zwykłym wzmakiem stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrywałem tylko stereo, ewentualnie 2.1. Brałem pod uwagę amplituner bo jakby co to mogę kiedyś rozbudować o KD. Jest HDMI, WIFI i bluetooth.  Tv mam smart na androidzie i wyjscia HDMI i wyjscie optyczne.

Czy zestaw stereo Pearl 25 lub Indiana line nota 550 na wzmacniaczu np. yamaha as-501 czy cambridge axr 100 D zagra znacząco lepiej niż na ampli yamaha rx-v4a lub rx-v6a ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipotetycznie tak, ale praktycznie trzeba by jednak posłuchać. Wzmak stereo nie tknie ścieżek zakodowanych w 5.1 czy atmosie. Co zrobi z tym ampli kina domowego, w wymuszonym stereo tego nie wiem, stad 3a to sprawdzić i posłuchać. Sam jestem ciekaw jak to ocenisz.

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...