Skocz do zawartości
  • 0
FANSHARP

SHARP 55EQ7EA Sam się włącza

Pytanie

Witam

Telewizor SHARP 55EQ7EA

potrafi się sam włączać. Dzieje się to w ciągu dnia i w nocy. Uruchamia się na ekranie głównym, nie TV

Próbowałem różnych ustawień. Bez skutku. Proszę o pomoc, sugestie.

dziękuję i pozdrawiam

MS

Spoiler

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.

Powodow moze byc wiele.Moze w telewizorze  jest automatyczny wlacznik  i wylacznik.Nie znam tego modelu. Na poczatek  ustawienia fabryczne, pozniej nacisnac kilka razy wlacznik  przy telewizorze.Mozna sprobowac przeczyscic wlacznik np  sprezonym powietrzem mozna  kupic  za  10 zl  spray.Schowac  pilot do szuflady.

Pracowalem  przez  cztery lata w montowni  telewizorow i moge  cos napisac na ten temat. W prawie  wszystkich  nowych telewizorach ktore sa  obecnie sprzedawane nie ma wylacznika  , tzn   jest pseudo  wylacznik ktory  udaje wylacznik.Nie odcina calkowicie  doplywu  energii  do telewizora bo wtedy   uzytkownik  nie moglby wlaczyc telewizora.A ludzie  sa bardzo  wygodni i  mysla ze  wylaczenie   sprzetu pilotem  jest identyczne  jak wylaczenie wylacznikiem sieciowym.Nie  jest to prawda.To celowe dzialanie  producentow.Niektorzy  odbiorcy  telewizorow  np  malo znana   w Polsce  firma Megasat  ktora produkuje konwertery satelitarne zleca montowanie  wlacznika sieciowego   ktory odcina  calkowicie  doplyw energii  do telewizora.Dlaczego?.Telewizor nie pobiera  energii i nie ma postarzania   elementow.Telewizor  bedzie  dzialal dluzej  bez usterki.Wybor nalezy  do klienta  czy  bedzie  korzystal z  wylacznika  sieciowego   .Obok  pseudo wlacznik , przy  przyciskach.

Przyklad na zdjeciu, zaznaczony wylacznik sieciowy.

2772a9d9dfb08.jpg

Jesli kupno telewizora  to inwestycja  dlugoterminowa   to skorzystaj z mojej podpowiedzi.

Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.

W przeszlosci  kazdy telewizor posiadal wylacznik sieciowy.Wylaczaj telewizor  wylacznikiem sieciowym.Jesli nie ma wylacznika kup  liste z wylacznikiem.

Brak  wylacznika sieciowego  to    gwarantowane  uszkodzenie  sprzetu np w czasie burzy.Celowe dzialanie.

Polecam link nizej

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/tryb-standby-ile-pradu-zuzywa-tryb-czuwania

Proponuje całkowite odłączenie od zasilania np telewizora  lub innego  sprzetu elektronicznego. Sprzet  odpoczywa po  wylaczeniu  wylacznikiem siecowym. Wszystkie sprzety które eksploatuje w ten sposob  dzialaja  bezawaryjnie  przez dlugie lata.Czyli np telewizor plazmowy Panasonic  , 12 lat pracy.Przebieg pracy   ponad   35 tysiecy godzin.

a92105f876b09.jpg&key=3eb4eea2fa4f5e800e

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Dziękuję za odpowiedź.

Telewizor nie ma wył. mechanicznego. Poza tym jest nowy, czyli nie planuję zakupu, ale jeszcze raz dziękuję. 

Do TV podpiąłem dysk USB, mam podejrzenia, że to może być problem. Dzisiaj odpiąłem i już jest inaczej, kilka godzin i się nie włączył. Pytanie tylko po co jest SMART TV.

"Brak  wylacznika sieciowego  to    gwarantowane  uszkodzenie  sprzetu np w czasie burzy.Celowe dzialanie."

Zdaje sobie sprawę, ze to podnosi bezpieczeństwo sprzętu.TV Samsunga miałem kilkanaście lat. Bez wyłącznika, były burze - przeżył straty były - Robot sprzątający zgłupiał, podejrzewam oprogramowanie.

Myślałem o gniazdku sterowanym pilotem, zdałby egzamin ?

Wszystkie ustawienia włączenia, wyłączenia są na OFF. Wytłaczałem Bluetooch. Nie pomogło. pomyślałem, że może telefon wybudza TV ale nie, odpiąłem od sieci, też nie

jeszcze raz dziękuję 

MS

 

 

 

Edytowane przez FANSHARP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...