Skocz do zawartości
BoDeX

PLAZMA FULL-HD SAMSUNG PS-50 P96 FD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ciekawią mnie opinie ew. użytkowników tego TV .
Wydaje się ciekawą alternatywą dla mistrzowskiego Pioneer`a ,
za połowę jego ceny* . Ciekawe jak się sprawuje ?

* cena to około 2100 Euro ~ 8 000 pln.

ps. czy potrafi pracować bez OVERSCANU ? ( funkcja w menu - Just coś tam) :)


Pzdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50" PDP full HD Samsung stoi w MM al. Krakowska.
Gra bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , ale nie mieszkam w Wa-wie. :(


Potwierdzam - funkcja JUST SCAN jest w tym TV ( praca bez OVERSCANU )

Jeśłi zaś chodzi o obsługiwane tryby , to nie mogę potwierdzić trybu 24p .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z testu na hdtvtest.co.uk można wychodzi że przyjmuje i wyświetla 24p.

[url="http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-PS50P96FDX/Conclusion.php"]http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-PS50P96FDX/Conclusion.php[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym poza trybem 1080p24 może się ta plazma pochwalić? Przypomnę tylko jak się wszyscy napalali na plazmy full hd od panasonica a w praktyce okazało się że obraz jest słaby (brak czerni itp). Kilka parametrów w zasadzie nic nie mówi o jakości obrazu...

PS: Teraz zobaczyłem link z testem, poczytam :(

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten TV od jakiegos miesiaca. Jestem bardzo zadowolony. U mnie to 90% material HD/FULL HD a 10% to DVD puszczone po przez Toshibe xe1 lub PS3. Moglem go porownywac z wieloma TV i naprawde w tej cenie to jest super. Osobiscie uwazam ze ladniejszy mial obraz od pioneera, panasonica itd. Stac mnie na kupno duzo drozszego TV i w wyborze nie kierowalem sie tylko cena ale stosunkiem ceny do jakosci i naprawde moge smialo polecic ten TV. Wczesniej mialem LG42cale plazme, Samsunga 50Q7 i uwazam ze ten TV ma najlepszy obraz.

pozdr. Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Pros[/b]
Excellent shadow detail and black level
Outstanding primary and secondary colour chromaticities
Accepts 1080p/24 from PS3 with considerable reduction in judder
Detailed picture when 1:1 pixel-mapped for 1920x1080
Easy to achieve near-D65 greyscale from user menu
Array of screen burn protection technology
Abundant connectivity with three HDMI 1.3, etc.
Very good viewing angle ≈ 140°
Independent input memory settings
Swivelling stand pre-fixed for quick setup
Auto-adjusts compatible PC resolutions to fit fully on the screen
Feature-rich remote control and EPG

[b]Cons[/b]

Intermittent stutter when watching Freeview using internal tuner
Noticeable dynamic false contouring especially with poor source
More motion blurring compared to top-tier plasmas
Inflexible film mode deinterlacing – [Movie Plus] is needed for 3:2 and 2:2 detection, but causes shimmering artifacts, loss of film-like effect, and forfeit of 1:1 mapping.
Plasma buzzing with high APL (Average Picture Level)
Mild reflection moire (not as obvious as on the PS50Q97HDX)
Sluggish response when changing channels or navigating the user menu
Ambient light control needed to minimise reflection


CIEKAWE JAK MA SIĘ TEN MODEL W BEZPOŚREDNIM STARCIU Z PIONEER`em ?


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszkę za dużo tych wad... no i Samsung? Sam nie wiem.. plazma Samsung? :D Chyba wolę Pioneera lub Hitachi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DAWMAC czy możesz coś powiedzieć na temat obrazu z sygnału SD, na testach podali że nie jest zbyt dobry, jak to wygląda w praktyce? Edytowane przez kololoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kololoko' post='63000' date='11.10.2007, 19:16 ']DAWMAC czy możesz coś powiedzieć na temat obrazu z sygnału SD, na testach podali że nie jest zbyt dobry, jak to wygląda w praktyce?[/quote]


ja oglądam bardzo mało SD. Jako sygnał SD mam sky HD i DVD z panasonica S52. Wszystko zalezy jak jest nadawany program. Czasami jest tak że zwykły kanał ma obraz super płynny i wyrażny a czasami jest tragedia. Latają kwadraciki :( i się chaczy. Nie ma reguły. Druga sprawa to fakt że najlpeiej oglądać z odległości min. 2,5 metra. Ogólnie porównując do Samsunga '50Q7 to ten strszy TV lepiej sobie radził z sygnałem SD i zwykłymi DVD. Wynika to z faktu chyba że TV musi przerobić słaby materiał do swojej rozdzielczości a to nie jest łatwe. Natomiast jeśli podam materiał Full HD to palce lizać :) Jest jak dla mnie przepaść między HD READy a FULL HD. Jeśłi posiada się materiał i urządzenie co wypluwa Full HD to tylko TV Full HD !! i w tej sytuacji 50cali samsunga za niecałe 8000zł to jest super propozycja bo po co wydawać ponad 20.000 na 50 cali jak i tak za rok / półroku będą nowsze ( może i lepsze :D ) TV.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczucia mają to do siebie , że z reguły są bardzo subiektywne ! :(

Idealnym rozwiązaniem byłby ... MEGA TEST KOLOSÓW - 3 plazmy obok siebie , dobre warunki i jedziemy .

[b]PIONEER , HITACHI , SAMSUNG[/b] bo chyba nie ma nic na rynku plazm 50 full hd ciekawszego .

Tylko takie porównanie mogłoby dać jasny obraz sytuacji .

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='62666' date='08.10.2007, 23:50 ']Witam.

Ciekawią mnie opinie ew. użytkowników tego TV .
Wydaje się ciekawą alternatywą dla mistrzowskiego Pioneer`a ,
za połowę jego ceny* . Ciekawe jak się sprawuje ?

* cena to około 2100 Euro ~ 8 000 pln.

ps. czy potrafi pracować bez OVERSCANU ? ( funkcja w menu - Just coś tam) ;)


Pzdr.


BoDeX ®[/quote]

Rozglądam się za czymś w rozmiarze 50"+, przeanalizowałem mnóstwo postów i ten telewizor wydaje mi się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Chyba doszedłeś do podobnego wniosku, bo widziałem Twoje ogłoszenie na subforum "Kupie/..."? Tylko gdzie w Polsce można kupić ten telewizor za 8000 zł? Znalazłem go w sklepach po ok. 9300 zł. Jeśli znasz lepszą ofertę, to będę wdzięczny za namiary. No i jeśli kupiłeś tego Samsunga, to podziel się proszę wrażeniami z oglądania.

PS. Czy ktoś wie kiedy ten telewizor wszedł do sprzedaży (czy aby za chwilę nie zastąpi go nowszy model)?
PS2. Porównywanie tego Samsunga z dwa razy droższym Pioneerem nie ma sensu. Lepiej za zaoszczędzone ~7000 zł powiesić 46-calowe LCD Sharpa na suficie sypialni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

TV "kupuję" na prośbę kolegi , który po gruntownych testach w MM ( a siedział tam godzinami ), doszedł do wniosku, że to dla niego
jedyny sensowny wybór. Plazma , Full , 24fps, HDMI 1.3, Just Scan , niezależna regulacja dla każdego wejścia ( a według jego opinii
jest co regulować, sklepowe ustawienia to totalne nieporozumienie) W sumie wybór dokonany , gorzej z dobrą ceną .
Co do ceny, to niedawno był na Allegro po 8 499 i 8 999 pln. - jak widzisz cena nie maleje, tylko rośnie . ( W MM 12 999 :) )
W NRD koszt to 2100 Euro , w UK 1430 Funt , ale uparł się na PL gwarancję, więc tak jak i Ty szuka dobrej ceny ...

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='68208' date='16.11.2007, 12:36 ']Witam.

TV "kupuję" na prośbę kolegi , który po gruntownych testach w MM ( a siedział tam godzinami ), doszedł do wniosku, że to dla niego
jedyny sensowny wybór. Plazma , Full , 24fps, HDMI 1.3, Just Scan , niezależna regulacja dla każdego wejścia ( a według jego opinii
jest co regulować, sklepowe ustawienia to totalne nieporozumienie) W sumie wybór dokonany , gorzej z dobrą ceną .
Co do ceny, to niedawno był na Allegro po 8 499 i 8 999 pln. - jak widzisz cena nie maleje, tylko rośnie . ( W MM 12 999 :lol: )
W NRD koszt to 2100 Euro , w UK 1430 Funt , ale uparł się na PL gwarancję, więc tak jak i Ty szuka dobrej ceny ...

Pzdr.

BoDeX ®[/quote]

Ciekawe, czy gdyby zebrać na Forum kilku chętnych na ten model (mamy już dwóch), to wynegocjowałoby się z jakimś sklepem internetowym lepszą cenę. Jak sądzisz? Byłoby fajnie gdyby jakieś sklepy chciały współpracować z hdtvpolska.com na szczególnych zasadach - ceny hurtowe dla członków w zamian za polecanie sklepu na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć na głowie ABW, CBŚ , CBA ? :lol:
To prawie jak korupcja ... :)

Jak Ci się gdzieś uda , to daj znać - z tego co wiem , to kolega jeszcze nie kupił - czeka ! :)

Pzdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='68266' date='16.11.2007, 18:02 ']Chcesz mieć na głowie ABW, CBŚ , CBA ? :)
To prawie jak korupcja ... :(

Jak Ci się gdzieś uda , to daj znać - z tego co wiem , to kolega jeszcze nie kupił - czeka ! :)

Pzdr.


BoDeX ®[/quote]

Szukając najlepszej ceny natknąłem się na ciekawe zestawienie "naszego" Samsunga z konkurencyjnym TH-50PZ700 (Panasonic):
[url="http://www.avreview.co.uk/news/article/mps/UAN/1457/v/3/?source=weeklyemail&attr=editorial1"]http://www.avreview.co.uk/news/article/mps...attr=editorial1[/url]
Czy brałeś ten model pod uwagę? Z zestawienia wynika, że TH-50PZ700 ma lepszy obraz (nic dziwnego - Panasonic ma większe doświadczenie w plazmach), tylko kosztuje 1,5 raza więcej niż PS-5096FD, i to czyni zwycięzcą tego drugiego. Jednak na Allegro ceny obu modeli są dokładnie takie same, więc tu zwycięzcą mógłby być TH-50PZ700. Panasonica dyskwalifikuje chyba jednak to, że ma problemy z trybem 24fps i HDMI jest w wersji 1.2 a nie - 1.3. W polskich sklepach ten model ma jednak dodatkowe literki w nazwie - np. TH-50PZ700E i nie wiem czy nie są to modele, w których problem został załatwiony. A może tylko jest to wersja dostosowana do polskich znaków? Czy ktoś to wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam , to serie Panasa PZ700 , PY700 , PZ70 i PY70 zostały przez [b]wielu[/b] recenzentów zrównane z ziemią
( Px70 jest ulepszoną wersją Px700 - poprawiono wiele rzeczy , a przede wszystkim ma lepszy kontrast )

Czytanie sponsorowanych testów z reguły kończy się misz-maszem w głowie i dopóki samodzielnie się nie przekonasz ,
to będą tobą targać mieszane odczucia . Zamiast marnować czas na szukanie w sieci takich recenzji, spróbuj może
odnaleźć miejsce gdzie są te dwa odbiorniki - "wymuś" na obsłudze możliwość porównania, weź swój materiał i oceń sam.

Nic "mądrzejszego" mi do głowy nie przychodzi - niestety ... :)

Rozwiązaniem byłoby ORGANIZOWANIE testów porównawczych - wybiera się 3 modele w danej grupie (np. metodą głosowania )
stawia się obok siebie , kalibruje , ogląda trudne materiały , wymienia spostrzeżenia i wydaje werdykt .... na , ale tak to tylko w ERZE !:(

Nie ma możliwości i chęci do organizowania tego typu TESTÓW , bo i niby jak - trzeba by mieć stosowne zaplecze, a o takie trudno .
O ile pamiętam, to kiedyś firma DIGITALO przeprowadzała takie pojedynki , to było ciekawe - fachowcy , którzy wiedzą jak testować
i gdzie szukać słabych punktów ... do tego potrzeba pasji lub odpowiedniej mobilizacji , np. poprzez jakieś czasopismo , które zamawia
taki test, za który jakoś wynagrodzi obiektywnych testerów :) .... no to sobie pomarzyliśmy . :)

Zobacz ile na forum jest pytań - co wybrać ? co lepsze ? jak "ten" ma się do "tamtego" ? ... błądzenie w ciemnościach ! :)

Pzdr.

BoDeX ®

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem na innych subforach, że próbowałeś dowiedzieć się więcej o konkurentach Samsunga PS-50P96FD - Panasonicu TH-50PZ700 i Hitachi P50XR01. Zdaje się bez większych sukcesów. Pomysł z zestawieniem i porównaniem tych modeli jest dobry ale nierealny, chyba że przeprowadziłoby to jakieś fachowe czasopismo, portal lub tp. Nie wiem jak jest w Warszawie, ale u mnie w Łodzi nie znajdziesz raczej tych telewizorów w jednym sklepie. Skontaktowałem się np. z łódzkim sklepem PLAZMACENTER, o którym wspomniałeś na subforum poświęconym Hitachi. Model P50XR01 może będą mieli za tydzień (za ok. 10-10,5 tys.zł), ale Samsungiem nie handlują wcale. Zresztą i tak nie czuję się kompetentny, żeby dokonać pełnego porównania możliwości różnych modeli. Pozostaje czytanie specyfikacji, recenzji i opinii - w szczególności na hdtvpolska.com. I to właśnie robię. Jeśli możesz, to napisz jeszcze jak według Ciebie wypada P50XR01 w porównaniu z PS-50P96FD. Zdaje się, że P50XR01 ma wszystko co trzeba: 24fps, 3xHDMI v.1.3, tryb 1:1. W PLAZMACENTER mówili, że Hitachi jest lepsze, ale trudno ich opinie traktować poważnie, skoro Samsungiem raczej nie handlują. Szkoda, że P50XR01 jest o ok. 1000 zł droższe od PS-50P96FD. Niepotrzebnie pakują do tych telewizorów dyski twarde - dekodery platform cyfrowych też już to mają. Mogli też zaoszczędzić na obrotowej podstawce. Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasa i Samsunga możesz trafić w MM i próbować porównywać ( caaaaaały dzień ) :)
Na temat Hitachi nie mam zdania - nie widziałem .

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasa i Samsunga możesz trafić w MM i próbować porównywać ( caaaaaały dzień ) :)
Na temat Hitachi nie mam zdania - nie widziałem .

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='viewer' post='68391' date='17.11.2007, 14:16 ']... Niepotrzebnie pakują do tych telewizorów dyski twarde - dekodery platform cyfrowych też już to mają. Mogli też zaoszczędzić na obrotowej podstawce.[/quote]

obrotowa podstawa jest cool :) U mnie w SAMSUNG PS-50 P96 FD super się sprawdza. Przed TV mam duży narożnik i jak wieczorkiem sobie rozłoże i wygodnie walne to sobie TV obracam tak aby mieć go na wprost. W dzień zależy gdzie sobie klapne tam mogę sobie odwrócić ekran :) No i co ważne. Aby coś podpiąć, przepiąć do TV to bezproblemu można go odwracać i jest wygodny dostep. Poprzedni TV nie miał obracanej podstawy i w celu przepięcia kabli przestawianie samemu 50 calowej plazmy na szklanym stoliku nie było łatwe :) Ja osobiście polecam obracaną podstawę.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='68409' date='17.11.2007, 15:07 ']obrotowa podstawa jest cool :( U mnie w SAMSUNG PS-50 P96 FD super się sprawdza. Przed TV mam duży narożnik i jak wieczorkiem sobie rozłoże i wygodnie walne to sobie TV obracam tak aby mieć go na wprost. W dzień zależy gdzie sobie klapne tam mogę sobie odwrócić ekran :) No i co ważne. Aby coś podpiąć, przepiąć do TV to bezproblemu można go odwracać i jest wygodny dostep. Poprzedni TV nie miał obracanej podstawy i w celu przepięcia kabli przestawianie samemu 50 calowej plazmy na szklanym stoliku nie było łatwe :) Ja osobiście polecam obracaną podstawę.

pozdr. dawmac[/quote]

Pewnie że obrotowa podstawa może się przydać. Podobnie wieszaki z możliwością odchylania w pionie lub w poziomie. Ale Hitachi dodaje do telewizora podstawę z silniczkiem, której obrót sterowany jest pilotem. Przypuszczam, że to podbija cenę o jakieś 500-1000 zł. Ja wolałbym zapłacić za telewizor mniej i obracać go ręcznie. Tym bardziej, że - pewnie jak większość innych nabywców - zamierzam telewizor powiesić a nie postawić, więc podstawka mi na nic. Swoją drogą, szkoda że kupując plazmę lub LCD nie można wybrać czy chce się w zestawie podstawkę czy wieszak.

Miesiąc temu bardzo polecałeś PS-50P96FD. Czy nic się w tym względzie nie zmieniło? Jeśli możesz, to napisz gdzie i za ile go kupiłeś.

Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='68208' date='16.11.2007, 12:36 ']Witam.

TV "kupuję" na prośbę kolegi , który po gruntownych testach w MM ( a siedział tam godzinami ), doszedł do wniosku, że to dla niego
jedyny sensowny wybór. Plazma , Full , 24fps, HDMI 1.3, Just Scan , niezależna regulacja dla każdego wejścia ( a według jego opinii
jest co regulować, sklepowe ustawienia to totalne nieporozumienie) W sumie wybór dokonany , gorzej z dobrą ceną .
Co do ceny, to niedawno był na Allegro po 8 499 i 8 999 pln. - jak widzisz cena nie maleje, tylko rośnie . ( W MM 12 999 :( )
W NRD koszt to 2100 Euro , w UK 1430 Funt , ale uparł się na PL gwarancję, więc tak jak i Ty szuka dobrej ceny ...

Pzdr.

BoDeX ?[/quote]

Zobacz aukcję: [url="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=271042566&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any"]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=2...82+wys%C5%82any[/url].
Mam przy okazji kilka pytań (do wszystkich czytelników):
1) Czym różni się model PS-50P96FH od PS-50P96FD?
2) Dlaczego (Waszym zdaniem) ktoś sprzedaje taki telewizor na aukcji prywatnej? Czytałem, że takie aukcje są często wstępem do przekrętów.
3) Czy macie jakieś doświadczenia z tym sprzedawcą (RTVMEDIA z Prudnika)?

Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie odnosnie wypalania sie logo stacji(i nie tylko) na tej plazmie.Czy cos z tym zrobili w tym modelu czy jest tak jak bylo w poprzednich?Stwierdzilem na sobie ,ze starsze plazmy Samsunga sa bardziej podatne na wypalanie sie matrycy niz LG.Co ciekawe, szybciej pozbywalem sie powidoków na LG niz na Samsungu(w zasadzie na Samsungu jak cos sie juz wypalio to juz zostalo:)).Mysle powaznie o tym modelu ale po moich doswiadczeniach podchodze do niego z wielkim dystansem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wypalone logo LG.
Na stałe.
LOGO LG jest ładne.
To szpan miec LOGO LG na PLAZMA matrycy. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...