Skocz do zawartości
  • 0
KrisGdynia13

Philips OLED 856 /12 55' kłopoty z odtwarzanie zdjęć.

Pytanie

Witam. 

TV w użytkowaniu od prawie roku. Zauważam coraz dziwniejsze zachowanie po podpieciu USB. Od początku TV nie widzi niektórych USB (nie ma znaczenie ich wielkość, próba formatowania na nic) ale na tych które widzi, zaczęły się "cyrki", wczoraj chciałem przeglądać obrobione zdjęcia jpg z ostatniej wycieczki i dodałem folder z około 400 zdjęciami. Na USB (sandisc 32gb 3.0) były już 2 foldery z około 1tys zdjęć które ostatnio płynnie przeglądałem i nie było problemu. Po podpieciu USB kręci się kółko nic nie znajduje. Dwa razy tv się zawiesił. Raz zaczął się restartować android. Podłączyłem inny pendrive (sandisc 64gb 3.0) to samo, co ciekawe na innym pendrive były też filmy - filmy tv widzi i odtwarza - zdjęcia kręci się kółko i nic. Po podpieciu trzeciego USB (8gb Adata) po długim skręceniu kółkiem zdjęcia się pojawiły i mogłem je zobaczyć. Zaznaczam że tak nie było jeszcze miesiac temu przed ostatnim wyjazdem (tv był odłączony od zasilania prawie miesiąc) ? Co się mogło stać? Muszę przywrócić tv do ustawień fabrycznych? Czy mogło się coś zapchać? Pamięć? Przy okazji czy jest możliwość na stałe wyłączenia tego komunikatu o pamięci pełnej? Co chwilę wyskakuje taki komunikat i sugeruje odinstalowanie paru aplikacji które są mi potrzebne (w pamięci tv jest jeszcze dużo miejsca) a komunikat powiadamia że pamięć jest pełna? Nie ma to związku z kłopotem ze zdjęciami, bo ten o pamięci pojawia się od nowości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

A cóż to za wywiad cenowy ... ile wyszedł ... wyszedł tyle że kupił bo było Go stać.

Proste chyba - co to kogo interesuje ile Ktoś wydaje .. no ludzie ...

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Wszyscy polecili Tobie reset do ustawień fabrycznych - to podstawa skoro coś nie tak z tv się dzieje.

Nie wiadomo natomiast czy po takim resecie wszystko się wyczyści - widziałem w życiu różne efekty resetów i  tv pamiętał niektóre rzeczy np. hasła wifi - zatem nie odbyło się całkowite czyszczenie.

Musisz popróbować

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cóż Ci można poradzić ...

Może trzeba zmiejszyć ilość plików w folderch.

Tv pewnie zrobił sobie coś w stylu plików cache dla miniaturek itd .. może się mu pamięć trochę zapchała

Może przywróć ustawienia fabryczne - może jest sposów na całkowite zresetowanie tv tak jak z fabryki wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbuj przywrócić tv do ustawień fabrycznych, ile cię ten philips wyszedł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 minut temu, Usl napisał:

Spróbuj przywrócić tv do ustawień fabrycznych, ile cię ten philips wyszedł? 

To było nie cały rok temu z promocją coś tam bony do zwrotu MM i wyszedł nie całe 5 tys (po odliczeniu bonów) +była kalibracja gratis... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jaka, podstawowa, rozszerzona, premium? ME współpracuje z nami podczas kalibracji i jest zrobiona dobrze, ale mm 😅 Masz jakiś raport to wrzuć zdjęcie, kumpel miał kalibrację w mm i raczej bym to nazwał dekalibracją 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
40 minut temu, Usl napisał:

Jaka, podstawowa, rozszerzona, premium? ME współpracuje z nami podczas kalibracji i jest zrobiona dobrze, ale mm 😅 Masz jakiś raport to wrzuć zdjęcie, kumpel miał kalibrację w mm i raczej bym to nazwał dekalibracją 😆

Zrobiono Calmana nie mam pojęcia jak. Był gratis. Teraz i tak najczęściej oglądam na ustawieniu Jaskrawy. Mam gdzieś wykres ale nie chce mi się szukać. Generalnie przy ustawieniu Calmana jest kiszka. Ciekwe że pytam o zawieszanie się tv podczas gdy odpowiedzi są jak by z "du.y"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jedyne co mi przychodzi do głowy to: 

1 - spróbuj poszukać info jakie pamięci są obsługiwane przez TV (max rozmiar pendrive/dysku)

2 - sprawdź jakie formaty pamięci TV obsługuje na USB (NTFS czy FAT32) 

3 - sprawdź jakie rozszerzenia mają zdjęcia czy to .jpg czy to jakieś inne np Apple ma format HEIF/HEVC

wszystko powinno być zawarte w manualu raczej... :) nigdy tak nie przeglądałem zdjęć, zawsze albo bezprzewodowo rzucam obraz na TV przez np aplikację Replica albo udostępniam obraz z komputera przez Google Chrome albo po prostu laptopa po HDMI podpinam np przez soundbara :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...