Skocz do zawartości
RAGLESS

opinie o sony 40" W2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zatanawiam sie nad wyboram nowego TV,
Czy ktoś posiada telewizora sony 40" z serii W2000 ?? Co skłoniło ze wybraliście akurat ten telewizor? Jak on sie sprawuje? Czy przed zakupem zastanawialiscie sie nad wybraniem innego TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RAGLESS' post='60106' date='14.09.2007, 07:14 ']Witam

Zatanawiam sie nad wyboram nowego TV,
Czy ktoś posiada telewizora sony 40" z serii W2000 ?? Co skłoniło ze wybraliście akurat ten telewizor? Jak on sie sprawuje? Czy przed zakupem zastanawialiscie sie nad wybraniem innego TV?[/quote]


Ja go mam od ponad miesiąca, zastanawiałem się kilka miesięcy, pod uwagę brałem jeszcze Sharpa XD1E, ale 42 cale nie zmieściłyby mi się pod szafką, wybrałem więc Sony tymbardziej, że mogłem go codziennie oglądać w sklepie podłączonym do dekodera n a z tego właśnie oglądam. Powiem tak. Jestem bardzo zadowolony, choć muszę przyznać, że w mocno oświetlonych sklepach nie widać efektu szarej czerni LCD. No, ale z premedytacją zdecydowałem się właśnie na LCD, wystarczy wieczorem oglądać przy jakimś oświetleniu i szarą czerń można przeżyć. Szkoda, że sporo kanałów n w SD nadaje dość słabo, właściwie wzorowe są tylko TVN HD, TVN 24 i czasami TVP 1, Discovery Historia, generalnie słabo wypadają AXN, Comedy Central i czasem Travel & Living. Wszystko zależy od jakości prezentowanego materiału. Co ważne, minimalna odległość oglądania kanałów SD to nieco ponad 3 metry, usiądziesz bliżej i lipa, to samo z oglądaniem z boku - traci kolory i kontrast - jak to LCD. No, ale kanały w HD, więc tak naprawdę Discovery HD i FTA z Astry są rewelacyjne ! Tak samo dobrze nagrane filmy z DVD z Denona ze skalerem do 1080i. Sporo czasu zajęło mi ustawienie telewizora, ma sporo parametrów i różnych filtrów, na przykład włączyłem od razu najwyższy filtr zakłóceń MPEG (likwiduje pikselozę przy logo programów), ale po tygodniu zmniejszyłem poziom, dzięki temu wyostrzyłem obraz.

Generalnie jestem bardzo zadowolony, telewizor pracuje bez zarzutu, jest "ładny" i nieprzytłaczający i co ważne, niebłyszczący, więc od ramek nie odbija się światło. Sony rulez. Jeśli mogę doradzić, postaraj się za wszelką cenę obejrzeć obraz na wybranym telewizorze ze źródła na jakim będziesz oglądał w domu. Kablówka wypada np, dość słabo. Jeśli masz jeszcze jakieś konkretne pytania, pisz. pawlak@hot.pl

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
w lipcu zmieniłem V2000 na W2000.
Powód?
Panel Full Hd, 2xHDMI.
Refleksje:
Tv moim zdaniem bardzo dobry, przed zakupem brałem pod uwagę jeszcze linię X ale chodź x katalogowo jest wyższy to W jest nowszy.
Czytałem sporo opinii i rankingów zagranicznych: W przewyższa X conajmniej o kilka punktów mn. za bardzo dobrą czerń.
Z tv jestem baaardzo zadowolony nadmienię jeszcze tylko że względy finansowe w tym wypadku były dla mnie najmniej istotne mogłem zakupić tv 2x droższy ale wybrałem W2000 bo w rankingach i ocenie wypada najlepiej. Nie mówię tym samym ze to najlepszy tv na świecie, ale stosunek: jakość wykonania/możliwości/jakość obrazu/cena wypada najlepiej.
Oczywiście jak każdy lcd wymaga dobrego i silnego źródła z odpowiednim okablowaniem.
W moim wypadku jest to Nrecorder i Denon 2930 wraz z okablowaniem WireWorld'a.
Polecam!
ps.
Jak go kupisz musisz go w odpowiedni sposób skalibrować ja użyłem płyty VideoEssential i obraz jest brzytwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od grudnia :) zastanawiałem sie jeszcze bodajże nad serią x ale był droższy i niekoniecznie lepszy. Nie kalibrowałem go :unsure: , TV jest super naprawde ładne kanały SD na n a i HD - super. Naprawde warto, napisz na PW jeśli będziesz chciał gdzieś tanio znaleść :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten tv posiadam od 6 miesięcy i powiem,tak sprzęt godny uwagi i naprawde fanjnie, na nim wyglądają materiały hd: blu-ray, materiały z kamery hd czy np kanały z n; nsport i discovery hd. Co do kanałów sd to rzec gustu, Jednym jakośc ta może wystarczać, innym nie, jednak jeżeli decydujesz sie na lcd to napewno to wiesz. Podsumowując jeżeli miałbym jescze raz kupywać tv kupiłbym sony 40w2000, może teraz zdecydowałbym sie na w3000, ale to też sprawa do przeanalizowania.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, od kilku dni czytam fora i przeglądam różne opinie na temat lcd... Dzisiaj oglądając lcd w Media Markt trafiłem własnie na Sony KDL-40W2000... I zacząlem sie nad nim poważnie zastanawiać.. nie ukrywam że wcześniej brałem pod uwage Sharpa LC-42XD1E myślałem tez o Philips 42PFL7862 D ale jest on troche za drogi jak dla mnie... Orientujecie sie może jak jest z awaryjnością lcd Sony? Czytałem ze Sharpy mają niewiarygodnie skomplikowaną elektronike co do philipsa nie wiem.. Sytuacja moja jest taka. Tv ma stać w pokoju o wymiarach 4,5 na 7,5. pod tą krótszą ścianą.. odległośc od Tv jakies 3 m.. Obraz głównie z cyfry +.. no i pewnie dvd. Zrezygnowałem z plazmy ponieważ chciałbym kupić telewizor na pare dobrych lat... Prosze o pomoc..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do promocji to zajrzyj na www.centrumsony.pl - akurat ruszyła nowa promocja na ten model.
Awaryjność LCD? - nie znam tego pojęcia w przeciwieństwie do innej firmy na S (dodam tylko, że nie chodzi o Sharpa).

Mam ten telewizor wprawdzie dopiero od kilku dni, ale nie zauważyłem żadnych mankamentów. Oglądam go z 2m, obraz jest do zaakceptowania na sygnale SD, pełnię swoich możliwości pokazuje dopiero na sygnale HD - Bundesliga powala na kolana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mój powyższy post się zdezaktualizował, wymieniłem wspomnianego Denona 2930 na Sony BDL-S300 :P
Jakość obrazu z płyt BD powalająca :wub:B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z dynamiką obrazu? pozstają smugi czy tak zwany efekt komety? Gdy akcja nabiera tempa...

P.S Juz chyba coraz bardziej jestem zdecydowany na ten tv :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też mam ten TV i jestem bardzo zadowolony, ale mam mały problem... mianowicie TV podłączony jest do PS3 i w momencie kiedy włączę 1080p to na ekranie wyświetlają mi się jakieś "cienkie paski". kiedy zmienię rozdzielczość na 1080i lub 720p problem znika. Był u mnie Pan serwisant ale wyszedł tak szybko jak wszedł twierdząc, że nie ma pojęcia co to jest. Chyba czeka mnie oddanie TV do serwisu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie nic takiego się nie dzieje po przełączeniu sygnału na 1080p :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wygląda to tak jak by brakowało pixel'i... co ciekawe raz na jakiś czas to znika i znowu sie pojawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba tak...:P boli mnie to baaardzo, ale nie daruje im tyle kasy...zwłaszcza, że tv kupowałem za o wiele więcej niż teraz się ceni w sklepach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dzisiaj w salonie Sony i dowiedziałemm się ze W2000 juz nie produkują... Wszystko co teraz jest w sklepach to juz ostatki.. A nie produkują ponieważ wchodzi seria W3000 która ma wejść na początku października.. I co wy na to ? Warto czekać na serie W3000 która napewno będzie droższa, czy kożystac z wyprzedaży i kupić W2000.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja osobiście jak bym miał teraz wybierać brałbym W3000 tyle, że za technologia nigdy nie nadążysz. Ja kupując W2000 płaciłem 10,000 teraz jak widzę w sklepie ten model za 6,000 to płakać się chce ale w końcu taki spadek ceny trwał prawie rok. za rok W3000 będzie kosztowało tyle samo co teraz W2000 a W2000 będzie za 2,000:) (żarcik). Powiem tak jak zależy Ci na czymś czego nie było w W2000 kupuj 3000 jak wystarczy Ci to co oferuje 2000 bierz i się nie zastanawiaj bo raz, że to jedyna taka okazja, dwa, że W2000 to naprawdę świetny TV gdzie obrazem nie raz Cię zaskoczy... gdzieś jeszcze pytałeś o smugi...na moim przykładzie... w filmach na Blu-ray nie widać, w grach nie widać na DVD widać ale zależy od filmu.

Życzę udanego wyboru:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W2000 pozostaje w ofercie do końca roku. Jako, że jest starym modelem cena jego uległa obniżce i został przeznaczony do akcji promocyjnych.
Od października ma także nieco potanieć.
W3000 wchodzi w pierwszych dniach października i cena niestety wyyyysoookaaa.
Ale pomiędzy modelami W będa serie T3500, D3500, V3000 więc będzie w czym wybierać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam i wnioskuję, że kilka osób testowało ten tivik z podłączonym ps3? jakie wrażenia?? bo mam zamiar go nabyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...