Skocz do zawartości
  • 0
Maiden

Obraz w 720p na telewizorze Full HD

Pytanie

Witam.
Wpadłem w pewną pułapke.
Przymierzam się do kupna telewizora pod konsole (Xbox 360 Elite z HDMI).

Myśle o Samsungu LE37M87BD (Full HD).

Niestety ktoś mnie nastraszył że gry xboxwe (720p) będą na matrycy Full HD wyglądać gorzej aniżali na telewizorze z matrycą 720p.

Prosze o pomoc!



Co sądzicie o wymienionym przeze mnie telewizorze: [url="http://www.agito.pl/telewizory_lcd/samsung_37_lcd_le37m87bd.360.40123.html"]http://www.agito.pl/telewizory_lcd/samsung....360.40123.html[/url]
A może polecacie coś innego do 4500 tyś zł.

Przekątna i rodzaj (Plazma / LCD) jest mi obojętna. Telewizor będzie używany tylko do gier.

Z góry dziękuje i pozdrawiam!



PS: Może ostatnia prośba. Jaka jest różnica między:

[url="http://www.ceneo.pl/596136"]http://www.ceneo.pl/596136[/url]
[url="http://www.ceneo.pl/648001"]http://www.ceneo.pl/648001[/url]
[url="http://www.ceneo.pl/596137"]http://www.ceneo.pl/596137[/url] Edytowane przez Maiden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
90% gier Xboxa jest renderowane w 1080, a te pozostale 10% bedzie ladnie upscalowane przez konsole. Kupuj smialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='arsenal' post='59819' date='12.09.2007, 11:38 ']Elite ma tryb 1080p na wyjściu HDMI.[/quote]
Każdy nie-Elite ma również 1080p tyle tylko że na Componencie - dobierz telewizor tak aby przyjmował taki sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość
[quote name='ziomek' post='59818' date='12.09.2007, 12:37 ']90% gier Xboxa jest renderowane w 1080, a te pozostale 10% bedzie ladnie upscalowane przez konsole. Kupuj smialo.[/quote]

Drobna uwaga możę z 5% gier jest renderowana w 1080, pozostałe 95% jest ładniej lub brzydziej upscalowana. Ja dużej róznicy między 720p a upscalem do 1080p nie widzę, dlatego polecam TV 1080p bo coraz więcej będzie materiału 1080p a 720p o wiele gorzej na takich TV nie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

True - bierz fullHD. Choćby dlatego że TV o rozdzielczości 1280x720 po prostu nie ma!*

* - tzn jest tylna projekcja Sony KDF, ale wychodzi z rynku a poza tym Ty chcesz LCD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Nie:)

Nie upieram się przy LCD. Może być nawet plazma. Chodzi mi o najlepszą jakość do 4.5 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Maiden' post='59834' date='12.09.2007, 12:52 ']Nie:)

Nie upieram się przy LCD. Może być nawet plazma. Chodzi mi o najlepszą jakość do 4.5 tys.[/quote]

Najlepsza jakość do 4500 PLN to projektor. Jeśli masz białą ścianę to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='ziomek' post='59818' date='12.09.2007, 11:37 ']90% gier Xboxa jest renderowane w 1080, a te pozostale 10% bedzie ladnie upscalowane przez konsole. Kupuj smialo.[/quote]

Rozumiem że jest rend. do 1080i , a nie do 1080p ??? - bo - chyba - faktycznie ok. 90% gier chodzi nie tylko w 720p ( obligatoryjnie - przynajmniej teor. ) , ale i w 1080i ?
Pozostaje problem czy obraz o rozdzielczości 1080i wygląda/będzie wyglądał lepiej na matrycy ( LCD ) 768na1366 , czy na
matrycy 1920na1080 :):lol::lol: .

I jeszcze jedna ważna sprawa : jeśli gra będzie zrobiona w 1080p , to odbije się to na jej jakości-grywalności ( przykład : jakaś - tytułu nie pamiętam - koszykówka na X360 , widocznie uboga graficznie , własnie z powodu obrazu w 1080p ) .
Oczywiście , to duży skrót myślowy , ale oddaje sedno sprawy . Dlatego Ja jestem przeciwnikiem gier w 1080p , a zwolenikiem gier 720p .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Paweł Dziuba' post='59854' date='12.09.2007, 15:33 ']Pozostaje problem czy obraz o rozdzielczości 1080i wygląda/będzie wyglądał lepiej na matrycy ( LCD ) 768na1366 , czy na
matrycy 1920na1080 :):lol::lol: .[/quote]

Jaki problem? Oczywiście że na 1920x1080. Przeplot nie ma wiele wspólnego z rozdzielczością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Sober' post='59864' date='12.09.2007, 16:32 ']Jaki problem? Oczywiście że na 1920x1080. Przeplot nie ma wiele wspólnego z rozdzielczością.[/quote]

Obraz 1080i powinien lepiej wyglądać na matrycy 1080p , jako że każda jedna z 2 klatek - składające się na jeden pełny obraz / 25lub30 klatek - idealnie wpasuje się w co 2 linię matrycy 1920na1080 - zakładając przesyłanie sygnału pixel w pixel .
Choć Ja różnicy w jakości obrazu - z X360 , przesyłanego komponentem - na Sharp BV9E ( matryca 768na1366 ) pomiędzy 720p a 1080i - nie widziałem . No , ale nie było to przesyłanie pixel w pixel .
Uwaga : zakładam że przy przesyłaniu obrazu pixel w pixel ( na matrycy 1080p ) obraz 1080i będzie umieszczany na przemian , jeden (pół)obraz w " parzystych " , jeden (pół)obraz w " nieparzystych " liniach matrycy - przy przesyłaniu obrazu nie PwP obraz na matrycy 1080p nie misi być lepszy od tego z matrycy HD .
Jeśli się mylę :):lol: , proszę o rozjaśnienie zawiłości tech.

p. s. Dla jeszcze większej jasności tematu : 1 klatka obrazu 1080i to 1920na540 , dwie tworzą jeden obraz ( choć 1080p nazwać go nie można ) , a obrazów tych - na sek. - jest 25 lub 30 . Chyyyba ..... że się mylę i 2 ( pół ) obrazy nie są uzupełniającymi się obrazami składającymi się na 1 pełny obraz ( jak jest ? w przypadku 480/576i ) , ale są dwiema oddzielnymi klatkami animacji ?
Pogubić się w tym można :):):):lol: .

Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Paweł Dziuba' post='59881' date='12.09.2007, 20:21 ']p. s. Dla jeszcze większej jasności tematu : 1 klatka obrazu 1080i to 1920na540 , dwie tworzą jeden obraz ( choć 1080p nazwać go nie można ) , a obrazów tych - na sek. - jest 25 lub 30 . Chyyyba ..... że się mylę i 2 ( pół ) obrazy nie są uzupełniającymi się obrazami składającymi się na 1 pełny obraz ( jak jest ? w przypadku 480/576i ) , ale są dwiema oddzielnymi klatkami animacji ?
Pogubić się w tym można :lol::):lol::) .[/quote]

Żeby było śmieszniej może być tak albo tak :)

Na filmach są to dwie uzupełniające się półklatki (składające się na jedną pełną klatkę), czyli MOŻNA to nazwać 1080p25, a w transmisjach TV dwie kolejne półklatki nie odpowiadają temu samemu momentowi w czasie, czyli jest to wtedy 1080i50. Takie 1080i50 można albo wyświetlić półklatka po półkatce (wtedy mamy migotanie obrazu) albo usunąć przeplot dorabiając brakujące półklatki (wtedy mamy różne artefakty przy szybszym ruchu - rwanie linii prostych). Pierwsza opcja tylko na panelach full bo hdready musi taki sygnał 1080i przeskalować w dół. A oczywiście żeby przeskalować to i tak trzeba usunąć przeplot.

Mam nadzieję że wyjaśniłem :)

Teraz pytanie jak działa konsola? Wydaje mi się że jednak generuje obraz progresywnie a potem dodaje się przelot na wyjściu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Sober' post='59888' date='12.09.2007, 21:07 ']Żeby było śmieszniej może być tak albo tak :)

Na filmach są to dwie uzupełniające się półklatki (składające się na jedną pełną klatkę), czyli MOŻNA to nazwać 1080p25, a w transmisjach TV dwie kolejne półklatki nie odpowiadają temu samemu momentowi w czasie, czyli jest to wtedy 1080i50. Takie 1080i50 można albo wyświetlić półklatka po półkatce (wtedy mamy migotanie obrazu) albo usunąć przeplot dorabiając brakujące półklatki (wtedy mamy różne artefakty przy szybszym ruchu - rwanie linii prostych). Pierwsza opcja tylko na panelach full bo hdready musi taki sygnał 1080i przeskalować w dół. A oczywiście żeby przeskalować to i tak trzeba usunąć przeplot.

Mam nadzieję że wyjaśniłem :lol:

Teraz pytanie jak działa konsola? Wydaje mi się że jednak generuje obraz progresywnie a potem dodaje się przelot na wyjściu...?[/quote]

Rozumiem , choć nie rozumiem do " czego " ma ( cyt. ) " 1080i przeskalować w dół " ? - choć to mało istotne , istotniejsze jest to :
cyt. " ... jednak gen. obraz progr. a potem ... " - tylko jakiej rozdz. obraz generuje np. X360 , bo chyba nie 1080p ,
a natomiast z 720p nie można wyciągnąć przepleconego - do jakiej rozdz. ??? - obrazu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Paweł Dziuba' post='59893' date='12.09.2007, 21:30 ']Rozumiem , choć nie rozumiem do " czego " ma ( cyt. ) " 1080i przeskalować w dół " ? - choć to mało istotne , istotniejsze[/quote]

Jak to do czego? Oczywiście do 1366x768 czy ile tam te matryce dokładnei mają :)

[quote name='Paweł Dziuba' post='59893' date='12.09.2007, 21:30 ']cyt. " ... jednak gen. obraz progr. a potem ... " - tylko jakiej rozdz. obraz generuje np. X360 , bo chyba nie 1080p ,
a natomiast z 720p nie można wyciągnąć przepleconego - do jakiej rozdz. ??? - obrazu .[/quote]

Nie mam tej konsoli, ale z tego co ktoś pisał większość gier generuje obraz 720p a tylko niektóre 1080p? 720 zawsze można przeskalować do 1080 i przepleść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
małe pytanko. Czy któreś z Was wie jaka gra (wystarczy mi jedna) jest natywnie w 1080i/p na Xbox360 ? Bo takiej nie znam. Wszystkie jakie widziałem to 720p. Ale jak juz powiedziano X ladnie skaluje wszystko w górę. A więc znaczenia nie ma żadnego.

Nie zgodzę się natomiast że najlepsze co mozesz kupic za 4500zl to projektor. Uwazam ze mimo niezaprzeczalnych zalet, ma tez ogromne wady ktorych nie da sie w tej dyskusji pominac. Wady o ktorych mowie to przedewszystkim koniecznosc czestej wymiany lampy, stanowiacej czesto 50% wartosci projektora, oraz reprodukcja zalezna poteznie od powierzchni wyswietlania. Moim zdaniem projektor kompletnie nie nadaje sie do ogladania zwyklej telewizji. Natomiast do gier czy filmow (ale tez nie wszystkich) jest wymarzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Yuiren' post='59900' date='12.09.2007, 21:41 ']małe pytanko. Czy któreś z Was wie jaka gra (wystarczy mi jedna) jest natywnie w 1080i/p na Xbox360 ? Bo takiej nie znam. Wszystkie jakie widziałem to 720p. Ale jak juz powiedziano X ladnie skaluje wszystko w górę. A więc znaczenia nie ma żadnego .[/quote]

Jest jakaś koszykówka chodząca w 1080p - tytułu nie pamiętam , ale recenzje w " PSX Ex " czytałem jakieś 4-12 mies. temu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote]Jak to do czego? Oczywiście do 1366x768 czy ile tam te matryce dokładnei mają :)[/quote]


Oczywiście - wcześniejszy post źle przeczytałem-zrozumiałem :):) .


[quote]Nie mam tej konsoli, ale z tego co ktoś pisał większość gier generuje obraz 720p a tylko niektóre 1080p? 720 zawsze można przeskalować do 1080 i przepleść :)[/quote]


Rozumiem że 720 można przeskalować do 1080p i przepleść ( czyli uzyskać 1080i ) - i może się to wydawać karkołomnadą , ale jeśli właśnie takie cóś robi x360 to ta karkołomnada daje 100% efekt - bez efektów ubocznych .

Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość
[quote name='Yuiren' post='59900' date='12.09.2007, 22:41 ']małe pytanko. Czy któreś z Was wie jaka gra (wystarczy mi jedna) jest natywnie w 1080i/p na Xbox360 ? Bo takiej nie znam. Wszystkie jakie widziałem to 720p. Ale jak juz powiedziano X ladnie skaluje wszystko w górę. A więc znaczenia nie ma żadnego.[/quote]

O ile się nie mylę, to Virtua Tennis 3 jest renderowana w 1080p. Poza tym garstka gier (NBA Street na przykład) które można zliczyć na palcach dwóch rąk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Maiden' post='59924' date='12.09.2007, 23:43 ']Powiedzmy że sprawy są jasniejsze.
Brać LE 37M87BD czy Sharp_LC37XD1E?
Dlaczego?

Dzięki.[/quote]

Ponawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...