Skocz do zawartości
  • 0
First3x

55pus9206/12 problem z rozmazujacą się je czernią

Pytanie

Witam, od niedawna jestem posiadaczem telewizora Philips 55pus/9206. Według tabliczki produkcja styczeń 23r. 

Mój problem polega na tym, że czernie np niebo w mieście (czyli z lekka domieszką światła) rozmazują się. Czy to może być wina matrycy czy powinienem poprostu lepiej go skalibrować? 

Dodam że to się dzieje w obrazie jakości 4k. 

25 minut temu, First3x napisał:

Witam, od niedawna jestem posiadaczem telewizora Philips 55pus/9206. Według tabliczki produkcja styczeń 23r. 

Mój problem polega na tym, że czernie np niebo w mieście (czyli z lekka domieszką światła) rozmazują się. Czy to może być wina matrycy czy powinienem poprostu lepiej go skalibrować? 

Dodam że to się dzieje w obrazie jakości 4k. 

Dodam że najbardziej widoczne to jest   w momencie przesuwania się obrazu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 4.03.2023 o 10:00, First3x napisał:

Mój problem polega na tym, że czernie np niebo w mieście (czyli z lekka domieszką światła) rozmazują się

Nie mogę sobie tego wyobrazić, w jaki sposób się "rozmazują"? Warto było by podać więcej szczegółów, może konkretny film + scena (godz.min), jakie źródło? Czy to platforma streamingowa, czy jednak odtwarzacz? Itd itp. 

Co mi przychodzi do głowy - to kiepski materiał źródłowy, ale podajesz że to w 4K, więc może to nie wyłączone tak zwane "ulepszacze" obrazu - dynamiczny kontrast, redukcja szumów itp. jednak ciężko powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 godzin temu, First3x napisał:

https://youtu.be/bCEMBU9Sk98

 

Dajmy na to ten film jakoś maxymalna na tym materiale. Od 27 minuty niebo tam gdzie występują poświaty wygląda bardzo źle. 

IMG_20230302_211553.jpg

Dobry wieczór,

Czy problem występuje również na materiale z platformy VOD (Netflix, D+, Amazon)? Generalnie wygląda na problem z za dużą gammą. Z mojej strony zapraszam oczywiście na https://skalibrujtv.pl/ , chętnie zajmiemy się kalibracją.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Dobry wieczór,

Czy problem występuje również na materiale z platformy VOD (Netflix, D+, Amazon)? Generalnie wygląda na problem z za dużą gammą. Z mojej strony zapraszam oczywiście na https://skalibrujtv.pl/ , chętnie zajmiemy się kalibracją.

Pozdrawiam

Występuje, ale na jednym materiale bardziej na innym mniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zdjęcie pewnie przekłamuje, ale teraz oglądałem to na starym monitorze w pracy i wygląda ten materiał dobrze. Myślę że mądrzejszy i bardziej doświadczony Maciej Koper ma rację, zbyt duża gamma. Na jakim trybie obrazu oglądasz te materiały? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
14 godzin temu, afflux napisał:

Zdjęcie pewnie przekłamuje, ale teraz oglądałem to na starym monitorze w pracy i wygląda ten materiał dobrze. Myślę że mądrzejszy i bardziej doświadczony Maciej Koper ma rację, zbyt duża gamma. Na jakim trybie obrazu oglądasz te materiały? 

Zdjęcie jest na iść noc, ale pozmieniane są inne parametry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...