Skocz do zawartości
rbk23

Projektor Epson EH-LS800 Vs. TV Sony 85x95j ??? Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Ekran na ścianie 99cali i projektor Epsona full hd prawie już 10 lat. Chcę przesiąść się na 4k budżet 15.000zł i tu moje pytanie. Ekran zostawić i kupić Laserowego Epsona 4k postawić pod ekranem i cieszyć się obrazem 4K?   Czy zdemontować ekran zdjąć projektor i kupić TV SONY 85cali 85X95J zamontować na ścianie podpiąć wszystko i cieszyć się 4K (względem projektora mniejsza liczba cali ale jednak to tv lepsza czerń kontrast itp)

Cena EPSONA LS800 to 16.000zł i 99cali
Cena TV SONY to aktualnie 13.000 i 85 cali (cena pewnie spadnie poniżej 10.000 jak wejdą nowe modele czyli o wiele taniej względem projektora)

Zostawić ekran i kupić laserowy projektor ?
Zdemontować ekran kupić i powiesić TV ?

Projektor Epson LS800  VS. TV Sony 85x95j  ?

Dotychczas używałem projektor Epson full hd na ekranie 99cali

Duży wydatek, sprzętu nie zmieniam za często dlatego chciałem się poradzić tak aby przynajmniej na 10 lat mieć spokój jeśli chodzi o sprzęt

Z góry dziękuję za jakąkolwiek poradę. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie :)

Z Jednej strony rozmiar , a z drugiej łatwość i komfort użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jednak też , te kilka tyś robi różnicę ;) chociaż tutaj tak jak pisałem na najbliższe 10 lat chcę mieć spokój  to nawet te kilka tysi przeboleję :)  Co bardziej jest warte zakupu w moim przypadku ? Kumpel ma Sony X90J 55 cali i projektor Epsona7100 i stwierdził że gdyby miał większy ten tv to by nie brał tego projektora że na tv gra się lepiej. Tutaj moja skromna opinia po użytkowaniu 10 lat projektora full hd osobiście uważam też że gra się lepiej na TV a filmy ogląda się lepiej na projektorze :)  Lekki dylemat mam, dlatego jakiś fachowiec z forum jakby podał jakieś konkretne argumenty, które mnie nakierują to bym był mega wdzięczny za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran na ścianie 99cali i projektor Epsona full hd prawie już 10 lat. Chcę przesiąść się na 4k budżet 15.000zł i tu moje pytanie. Ekran zostawić i kupić Laserowego Epsona 4k postawić pod ekranem i cieszyć się obrazem 4K?   Czy zdemontować ekran zdjąć projektor i kupić TV SONY 85cali 85X95J zamontować na ścianie podpiąć wszystko i cieszyć się 4K (względem projektora mniejsza liczba cali ale jednak to tv lepsza czerń kontrast itp)

Cena EPSONA LS800 to 16.000zł i 99cali
Cena TV SONY to aktualnie 13.000 i 85 cali (cena pewnie spadnie poniżej 10.000 jak wejdą nowe modele czyli o wiele taniej względem projektora)

Zostawić ekran i kupić laserowy projektor ?
Zdemontować ekran kupić i powiesić TV ?

Projektor Epson LS800  VS. TV Sony 85x95j  ?

Dotychczas używałem projektor Epson full hd na ekranie 99cali

Duży wydatek, sprzętu nie zmieniam za często dlatego chciałem się poradzić tak aby przynajmniej na 10 lat mieć spokój jeśli chodzi o sprzęt

Z góry dziękuję za jakąkolwiek poradę. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie.

Za mała różnica w rozmiarze a ogromna w jakości obrazu. 100% telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z awaryjnością aktualnie tych nowszych TV ???? Przyznam szczerze, że z projektorem Epsona przez 10 lat nie miałem żadnych problemów dosłowne zero :) Jeśli chodzi o tv które miałem wcześniej Plazma Panasa i Samsung LED3d to na Samsungu wyskakiwały po jakimś czasie martwe piksele i podświetlanie po rogach zaczęło szwankować w ciemnych scenach rogi tv robiły się jasne. Jeśli chodzi o plazmę Panasa to powidoki zaczęły się robić np logo jakiegoś kanału i dosłownie ramka telewizora zaczęła się od niego odlepiać :) kombinowałem silikonem i kropelką i ją kleiłem ten plastik, wiem śmiesznie brzmi :) ale tak było. Po tych wydarzeniach lekki mam uraz jeśli chodzi o tv. Za swoich czasów tego samsunga polecali mi jako hiper supr nowoczesny z plazmą było podobnie a jednak jakieś wady się przytrafiły. ;) a z projektorem Epsona EH-TW5100 zero problemów. 

Edytowane przez rbk23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rbk23 napisał:

Cena jednak też , te kilka tyś robi różnicę ;) chociaż tutaj tak jak pisałem na najbliższe 10 lat chcę mieć spokój  to nawet te kilka tysi przeboleję :)  Co bardziej jest warte zakupu w moim przypadku ? Kumpel ma Sony X90J 55 cali i projektor Epsona7100 i stwierdził że gdyby miał większy ten tv to by nie brał tego projektora że na tv gra się lepiej. Tutaj moja skromna opinia po użytkowaniu 10 lat projektora full hd osobiście uważam też że gra się lepiej na TV a filmy ogląda się lepiej na projektorze :)  Lekki dylemat mam, dlatego jakiś fachowiec z forum jakby podał jakieś konkretne argumenty, które mnie nakierują to bym był mega wdzięczny za pomoc. 

Dzień dobry,

przed samym dokonaniem wyboru przydałoby się odpowiedzieć na całkiem ważne pytanie dotyczące tego co tak naprawdę chcemy dostać od urządzenia, do czego będzie nam głównie służyć. Jak już się dowiemy coś wybierzemy ;)

2 godziny temu, rbk23 napisał:

Jak jest z awaryjnością aktualnie tych nowszych TV ???? Przyznam szczerze, że z projektorem Epsona przez 10 lat nie miałem żadnych problemów dosłowne zero :) Jeśli chodzi o tv które miałem wcześniej Plazma Panasa i Samsung LED3d to na Samsungu wyskakiwały po jakimś czasie martwe piksele i podświetlanie po rogach zaczęło szwankować w ciemnych scenach rogi tv robiły się jasne. Jeśli chodzi o plazmę Panasa to powidoki zaczęły się robić np logo jakiegoś kanału i dosłownie ramka telewizora zaczęła się od niego odlepiać :) kombinowałem silikonem i kropelką i ją kleiłem ten plastik, wiem śmiesznie brzmi :) ale tak było. Po tych wydarzeniach lekki mam uraz jeśli chodzi o tv. Za swoich czasów tego samsunga polecali mi jako hiper supr nowoczesny z plazmą było podobnie a jednak jakieś wady się przytrafiły. ;) a z projektorem Epsona EH-TW5100 zero problemów. 

Elektronika, bez względu na wyjątki się psuje. Oczywiście, sprzęty renomowanych marek prawdopodobnie będą nam służyć dłużej, jednak i to nie jest wyznacznikiem. Dlatego też nie nastawiałbym się negatywnie do jednego czy drugiego ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do czego będzie służył sprzęt ? hmm ujmę to tak :)   Zapalony kinomaniak, lubiący okazyjnie pograć na PS4/PS5.  ;) W moim przypadku kino stawiam jednak wyżej gier.  Epson TW5100 do filmów sprawdził mi się świetnie nigdy na niego nie narzekałem. Ten laser wydaje się ciekawym rozwiązaniem i akurat bym miał miejsce na niego pod ekranem  :)  ale tv ze względu na niższą cenę i możliwości też kusi... ;)

Tak to mniej więcej teraz wygląda ekran ramowy Adeo i projektor Epson EH-TW5100

matrix.jpg

Edytowane przez rbk23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda obraz, jak zgasisz te światełka wszystkie....
Bo to co teraz widać, to jakaś masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Do czego będzie służył sprzęt ? hmm ujmę to tak    Zapalony kinomaniak, lubiący okazyjnie pograć na PS4/PS5.   W moim przypadku kino stawiam jednak wyżej gier.  Epson TW5100 do filmów sprawdził mi się świetnie nigdy na niego nie narzekałem. Ten laser wydaje się ciekawym rozwiązaniem i akurat bym miał miejsce na niego pod ekranem    ale tv ze względu na niższą cenę i możliwości też kusi...

Sprawę tutaj mamy całkiem ciekawą, ponieważ z jednej strony mamy całkiem ciekawy projektor krótkiego rzutu, który bez wątpienia da nam wrażenia czysto kinowe. Jednak tak jak mówisz, Sony X95J

 

jest odbiornikiem znakomitym i tym który da nam więcej narzędzi jak, chociażby obsługa Dolby Vision/Atmos. Dodatkowo im plus mniejsze problemy z samym systemem (sporo doniesień dotyczących błędów w oprogramowaniu androida w Epsonie) i właśnie to w jego kierunku bym spoglądał.

 

Mam nadzieję również, że spotamy się na https://skalibrujtv.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raf7705 i Maciej Koper jednak 2:0 dla TV Sony ? :)  Panie Maćku miałem na myśli X95J a nie X95K tak gwoli ścisłości :)  Jeśli chodzi o foto  tylko takie coś miałem pod ręką w tej chwili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raf7705 i Maciej Koper jednak 2:0 dla TV Sony ?   Panie Maćku miałem na myśli X95J a nie X95K tak gwoli ścisłości   Jeśli chodzi o foto  tylko takie coś miałem pod ręką w tej chwili. 

Oczywiście racja, moje chwilowe zagapienie ;) Oczywiście nadal kwestia całości przemawia za Tv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL 85cali cenowo nieźle się prezentuje 98 to jednak za wysokie progi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Anti Reflection czy ta funkcja faktycznie się sprawdza i daje radę? Bo strasznie nie lubię jak coś się odbija w TV, a w 85calach może coś ''świecić''  :) Czy to daje radę ? Czy to jakoś wpływa odbiór obrazu i ustawienia ?  Z góry dzięki za odp. Człowiek odzwyczaił się od TV a tu teraz takie bajery ;););) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
X-Anti Reflection czy ta funkcja faktycznie się sprawdza i daje radę? Bo strasznie nie lubię jak coś się odbija w TV, a w 85calach może coś ''świecić''  Czy to daje radę ? Czy to jakoś wpływa odbiór obrazu i ustawienia ?  Z góry dzięki za odp. Człowiek odzwyczaił się od TV a tu teraz takie bajery  

Daje całkiem sporo, warto się również przejść i zobaczyć na „żywca” ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TV 85cali SonyX95J VS TCL 85C735 ? największe różnice na które warto zwrócić uwagę ? oprócz ceny oczywiście :)  I jeszcze jedno czy projektor Laserowy Epson 800LS względem takiego TV TCL C735 85cali  też jest na straconej pozycji ? Każda informacja jest dla mnie cenna z góry dziękuję z odp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...