Skocz do zawartości
  • 0
Gmeru

W kablu DVI moze iść dźwięk?

Pytanie

Dzień dobry,

Ostatnio w pewnym serwisie padło zdanie ze w kablu DVI moze tez isc dźwięk. Ja pierwszy raz o tym slysze. Myslalem ze poto wymyslili kabel HDMI ze wlasnie polaczyl on obraz+dzwiek. Moze mnie ktos uswiadomic czy to prawda i gdzie mozemy sie spotkać z takim wejsciem i kablem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

[quote name='Gmeru' date='27.03.2006, 10:58 ']Dzień dobry,

Ostatnio w pewnym serwisie padło zdanie ze w kablu DVI moze tez isc dźwięk. Ja pierwszy raz o tym slysze. Myslalem ze poto wymyslili kabel HDMI ze wlasnie polaczyl on obraz+dzwiek. Moze mnie ktos uswiadomic czy to prawda i gdzie mozemy sie spotkać z takim wejsciem i kablem?
[right][post="2671"][/post][/right][/quote]


Przecież jest kabel który ma z jednej strony HDMI a z drugiej DVI-D
[url="http://www.bestes-kabel.de/CMS/product-detail.php?sprache=de&artikelnummer=2411"]http://www.bestes-kabel.de/CMS/product-det...ikelnummer=2411[/url] :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
No okej ale mowie o czystym kablu DVI-DVI i telewizorze z DVI.
Mowili to ludzie obcykani w temacie dlatego sie pytam. Powiedzmy ze nie istnieje HDMI. Ja niespotkalem sie z TV zeby tak szedl obraz i dzwiek. Zawsze jak widzialem DVI to bylo miejsce np 2 chinche na dzwiek jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Same skróty określają co mogą te kable
DVI: Digital [b]Visual[/b] Interface (-I: integrated -D: Digital)
HDMI: High Definition [b]Multimedia[/b] Interface

IMHO Kabel HDMI-DVI to po prostu podpięta wizja z HDMI do wtyczki DVI i tyle

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podpisuje się rękami i nogami pod tym, co napisał KrzyHo

Dodam jeszcze, że istnieje DVI-A A dla analog

A DVI-I to takie, które łączy w sobie DVI-A oraz DVI-D, czyli może przesyłać obraz zarówno analogowo jak i cyfrowo.

Pierwsze słyszę o dźwięku przez DVI ???

Nie uwierzę póki nie zobaczę :)

Poza tym to musiałoby być z obydwu stron zintegrowane DVI z dźwiękiem tzn. zarówno w TV jak i w odtwarzaczu, kompie, tunerze itd. Czegoś takiego nie widziałem.

A przy łączu HDMI-DVI-D kablem idzie tylko wizja dźwięk trzeba podłączyć osobno tak trzeba robić np. w AMOI LC37AF1E gdzie nie ma osobnego złącza DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...