Skocz do zawartości
  • 0
feiran

Zdjęcia na Full HD

Pytanie

Witam.
Jestem zainteresowany zakupem LCD Full HD 46-52 cale.
Chciałbym jednocześnie mieć możliwość oglądania zdjęć cyfrowych w pełnej rozdzielczości HD tj 1920 x 1080.
Przymierzałem się do Sharpa LC-52XD1E, ale chyba na nim nie będę mógł cieszyć się pełną rozdzielczością zdjęć 1920 x 1080?
A może się mylę?
Jaki inny LCD ( 46-52`) polecacie, który pozwoli osiągnąć Full HD przy oglądaniu zdjęć ??
Z góry dzięki za poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Panel 1920x1080 z obsługą progressive na wejściu HDMI , lub na wejściu VGA ( tutaj to chyba tylko AMOI )

Ważny powinien być też tryb bez OVERSCANU , a tutaj to już musisz sprawdzać sam .

Tanio i dobrze to 47`` XORO , ale teraz masz już do wyboru - do koloru .


ps. W sumie to nie bardzo wiem o co może Ci chodzić , ale ... jakie pytanie , taka odpowiedź ! :(


ps. 2 Czytnik kart , USB , HDD , PC - co ma być źródłem tych fotografii ? ? ?


Pzdr.


BoDeX ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='BoDeX' post='59070' date='07.09.2007, 01:09 ']Panel 1920x1080 z obsługą progressive na wejściu HDMI , lub na wejściu VGA ( tutaj to chyba tylko AMOI )

Ważny powinien być też tryb bez OVERSCANU , a tutaj to już musisz sprawdzać sam .

Tanio i dobrze to 47`` XORO , ale teraz masz już do wyboru - do koloru .
ps. W sumie to nie bardzo wiem o co może Ci chodzić , ale ... jakie pytanie , taka odpowiedź ! :(
ps. 2 Czytnik kart , USB , HDD , PC - co ma być źródłem tych fotografii ? ? ?
Pzdr.
BoDeX ?[/quote]

Chciałbym podłączyć komputer do telewizora i przeglądać zdjęcia z dysku twardego w pełnej rozdzielczości 1920 x 1080 .
Chyba nie każdy TV Full Hd to potrafi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W pełnej rozdzielczości będzie to trudne ponieważ w standardowej fotce stosunek boków wynosi 1,5 a w full HD 1,7(7).
Fotografia po przeskalowaniu do 1920x1080 będzie zniekształcona.
Komputer najlepiej podłączyć kablem DVI/HDMI. A przy zakupie sprawdź jakie tryby obsługuje TV.

Zalecam ostrożność z nagrywarkami które mają tryby albumów foto.
Mam LG RH200MH i nagrane pliki .jpg są skalowane najpierw do rozdzielczości PAL a później przeskalowywane
do 1080i i przez HDMI wyświetlane na panelu. Co z tego wychodzi łatwo sobie wyobrazić.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='feiran' post='59076' date='07.09.2007, 08:43 ']Chciałbym podłączyć komputer do telewizora i przeglądać zdjęcia z dysku twardego w pełnej rozdzielczości 1920 x 1080 .
Chyba nie każdy TV Full Hd to potrafi?[/quote]

Jeśli podłączysz komputer to oczywiście nie ma z tym najmniejszych problemów.

1. W komputerze powinieneś mieć wyjście DVI
2. TV powinien mieć wejście HDMI z możliwością wyłączenia overscanu

Oczywiście jak już ktoś napisał nawet przy formacie lustrzankowym będą pasy po bokach.

PS: Moim zdaniem fotki w ten sposób ogląda się o niebo lepiej niż wywołane na papierze. No chyba że w jakichś dużych i drogich formatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po VGA to chyba tylko modele AMOI , zaś DVI-HDMI większość modeli akceptujących 1080p.
Pamiętaj o OVERSCANIE - przy podłączeniu PC to istotna sprawa - musi być tryb bez OVERSCANU :lol:


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Poważnie myślę o Sharp-ie LC-52XD1E.
Czy ten telewizor poradzi sobie dobrze ze zdjęciami z komputera w Full HD ( 1920 x 1080 ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...