Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

nadszedł czas na zmianę poczciwego Panasonic'a TX-58EX780 na coś nowego (właśnie poszedł do serwisu i raczej z niego już nie wróci).

Najważniejszymi parametrami dla mnie są właśnie płynność ruchu i dobra czerń (dużo oglądam w nocy). Zastanawiam się nad telewizorami z podświetleniem Full Aray lub Mini Led, oczywiście z matrycą 120 Hz i najlepiej VA. Na razie OLED odpada (czasem wciągnie mnie konsola i boję się wypaleń). Co do ceny to myślę o przedziale 6000-7000.

Po głowie chodzą mi modele jak poniżej, doradźcie coś, może macie inne pomysły?

Sony X90K - mniej stref podświetlenia, idealny ruch i brak smużenia

TCL C935 - dużo więcej stref podświetlenia, występowanie DSE, problemy z przepalaniem detali w jasnych scenach (działanie algorytmu local dimming)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Xisiek napisał:

Bez cienia wątpliwości w tym duecie Sony.

Gdyba jeszcze dołożyć do konkursu Samsung QN65N91A? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, krzysiojaworzno napisał:

Samsung nie obsługuje Dolby Vision

Czy to aż tak  istotne? Pytam bo nie miałem z tym do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, krzysiojaworzno napisał:

Jak dla kogo. 2 lata temu miałem podobną zagwozdke... Samsung 65Q95R czy Sony 65XH9505. Kupiłem Sony

Jak w Twoim Sony wygląda sprawa jednolitości ekranu, chodzi mi o efekt DSE który przy mundialu mnie bardzo drażnił, ciemniejsze plamy na ekranie były bardzo widoczne na przesuwającej się murawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony w swoich tv (przynajmniej droższych) ogarnia bdb DSE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się porobiło z moim Panasem po ponad 4 latach i właśnie jest w serwisie (dodatkowe ubezpieczenie). Być może to kurz a być może podświetlenie, no i gdy nie naprawią to może wpaść 6 tys na nowy tv...dlatego szukam co by sobie kupić :)

1669564967445.jpg

1669564967523.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2023 o 12:49, Tom Wid napisał:

Tak się porobiło z moim Panasem po ponad 4 latach i właśnie jest w serwisie (dodatkowe ubezpieczenie). Być może to kurz a być może podświetlenie, no i gdy nie naprawią to może wpaść 6 tys na nowy tv...dlatego szukam co by sobie kupić :)

1669564967445.jpg

1669564967523.jpg

Właśnie zmieniam TV, 

 

Z OLEDa na OLEDa, tylko większy i się zastanawiam czy brać ro rozszerzone ubezpieczenie? Mowa o euro.rtv. Jest to 13 % wartości TV, a wypalenia pojawią się na pewno. Czy z powodu wypaleń za 4 lata wymienią mi TV na nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...