Skocz do zawartości
Damian1111

Telewizor dla oczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem, kupiłem parę dni temu qleda Samsunga model QE55Q80 i jestem trochę przerażony jakością, a właściwie brakiem możliwości ustawienia naprawdę ciepłego obrazu. Tzn obraz da się ustawić, ale trzeba bawić się trzema kolorami i ucinać niebieski. Co nie jest też go końca fajne, bo raz ustawiony na jednym źródle na drugim znowu wygoda nieciekawie.

Dodam jeszcze dłuższe oglądanie sprawia mi dyskomfort, leczenie oczu, co prawda po ustawieniu ociepleniu obrazu jest lepiej, ale dużo brakuje do moich starych 10 letnich tv które po prostu lepiej wyglądają.

Czy może ktoś doradzić jakiś inny model TV, ale już raczej bez bezpośredniego podświetlenia jak najbardziej łagodny dla oczu( najmniej niebieskiego światła) bo ten będę musiał zwrócić.

Niektóre Hisense mają certyfikat na niebieskie światło, ale boje się je dalej kupować, bo oglądając je w sklepie świecą podobnie, OLED odpadają.

Jak tak dalej pójdzie będę naprawiał stare TV i przy nich zostanę 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam OLEDa i jestem zadowolony. Obraz nie męczy oczu - redukcja światła niebieskiego - https://www.lg.com/pl/niebieskie-swiatlo

W połączeniu z czujnikiem światła w pomieszczeniu i dostosowaniu jasności ekranu do jasności pomieszczenia idealne dla wrażliwych oczu. No i oczywiście jakość obrazu lepsza według mnie niż z LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad oledem, ale trochę obawiałem się tego wypalania, tym bardziej że czasami lubię odpalić sobie jakieś gierki a tam często są jakieś stałe elementy. Jednak ten Samsung tak męczy mi wzrok że będę zmieniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może przed kupnem sprawdź instrukcje lub filmy oglądnij dotyczące ustawień.

To o czym piszesz robi się balansem bieli, niektóre tv mają wspomniany czujnik otoczenia i funkcje redukcji światła niebieskiego.

W Samsung jest opcja Color tone, power saving mode https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q80-q80t-qled/settings

 

 

 

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...