Skocz do zawartości
PrzemekDL

TV 55 cali, budżet około 5,5k. Czym się kierować przy wyborze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem założyć nowy temat, ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 26 m2


2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Około 3m


3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Od 1 do 4


4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Tak


5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.


6. Jak słońce świeci w pokoju ? Kąt 90°


7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam


8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?

1. HD Ultra lub 4K

2. Złącza HDMI 2 minimum a najlepiej 3.

3. Wyjście cyfrowe optyczne, najlepiej koaksjalne.

4. Tuner bez znaczenia, posiadam dekoder satelitarny sygnał po HDMI

5. Jakość głośników bez znaczenia, odbiór przez sprzęt stereo.

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, 4K

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder Polsatu


11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-6 czasem więcej.


12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie preferuję.


13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wiadomości i film


14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Czasem streaming


15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie 


16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Oba.


17. Preferencje co do wielkości? 55"


18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zawiechy, mrożenie ekranu, klatkowanie itp.


19. Preferencje co do marki ? Brak


20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętne, nie znam tematu.


21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5,5k

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem, nie znam tematu.

Zainteresował mnie SONY XR-55X90K, czy to dobry wybór? Czy w tej cenie można znaleźć coś lepszego? Przykładowy link https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-xr55x90kaep-4k-google-tv.bhtml

Dziękuję 

Jest jeszcze model XR-55A80J. Nie upieram się na Sony. Może być zupełnie coś innego. 

Edytowane przez PrzemekDL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej optyk w tv jest standardem. Nie wiem czy znajdzie jakiś model z wyjściem koaksjalnym.

A wracając do tematu - A80J to dobry tv. Miałem przez chwilę, a finalnie skończyłem z następcą - A80K. Jestem bardzo zadowolony z wyboru.

Pisałeś, że kąty patrzenia są dla Cienie ważne. Tu lepiej sprawdzi się oled. Ale też wspominasz o oglądaniu wiadomości. Masz na myśli dużą ilość kanałów informacyjnych z paskami? Tu oled nie jest najlepszym wyborem z uwagi na ryzyko wypaleń statycznych elementów.

I nie myślałeś o większym tv na taką odległość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, mati_luk napisał:

Raczej optyk w tv jest standardem. Nie wiem czy znajdzie jakiś model z wyjściem koaksjalnym.

A wracając do tematu - A80J to dobry tv. Miałem przez chwilę, a finalnie skończyłem z następcą - A80K. Jestem bardzo zadowolony z wyboru.

Pisałeś, że kąty patrzenia są dla Cienie ważne. Tu lepiej sprawdzi się oled. Ale też wspominasz o oglądaniu wiadomości. Masz na myśli dużą ilość kanałów informacyjnych z paskami? Tu oled nie jest najlepszym wyborem z uwagi na ryzyko wypaleń statycznych elementów.

I nie myślałeś o większym tv na taką odległość?

TV był pomiędzy 2 witrynami. Był 50 cali LCD FHD ale padł. Więc jakby go nie było. 50-tka była wystarczająca, 65 teoretycznie by wszedł, ale wolę lepszą jakość i mniejszy ekran w tym samym budżecie. Stąd 55 cali. 

Jeszcze pytanie czy warto dopłacić do 5 letniej gwarancji? W sumie w ratach jakoś bym tego nie odczuł.

 

Edytowane przez PrzemekDL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, PrzemekDL napisał:

Jeszcze pytanie czy warto dopłacić do 5 letniej gwarancji? W sumie w ratach jakoś bym tego nie odczuł.

Jeden Ci powie, że nie warto, a inny że jak najbardziej.

Wg mnie warto. Przy wyborze Sony masz możliwość dokupienia tej gwarancji w ciągu 360 dni od kupna tv. Ja niedługo będę brał do swojego tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o hecach z serwisem Sony. Totalne lekceważenie klienta, wymiana sprzętu na używany poserwisowy, choć warunki gwarancji są inne, więc nie wiem czy marka Sony to dobry wybór w razie ewentualnych napraw.

I skoro oglądam dużo programów z paskami to może OLED nie jest dla mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem podobne opinie. Ale czytałem też pozytywne, gdzie sprzęty, np. Tv były naprawiane czy wymieniane na nowe.

O serwisie Lg piszą raczej dobrze, ale też można znaleźć opinie negatywne.

W dużej mierze wszystko zależy od serwisanta, na którego trafisz. Ja miałem dwie przygody z reklamowaniem oledów Lg i przebiegło bezproblemowo. Za drugim razem miałem mieszane uczucia i zakładałem, że jest duże prawdopodobieństwo odrzucenia reklamacji, a przeszła i to po samych zdjęciach. W tym czasie wymieniałem wiadomości z jednym forumowiczem, który miał znacznie gorsze wady i mu odrzucali. Więc reguły nie ma. Lepiej mieć dłuższą gwarancje niż krótszą i nie musieć korzystać, ale mieć zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy można coś zrobić z dźwiękiem? Wycięte dolne pasmo. Dźwięk po optyku do daca później do preampu. Ktoś ma jakiś pomysł? Ustawienia korektora w TV zablokowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...