Skocz do zawartości
MTB 911

Samsung QE75QN800B vs QE65S95B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozważam opcję kupna jednego z tych 3 tv

Samsung QE75QN800B
Samsung QE65S95B
SONY XR-65A95K

Pierwszy to MiniLed a dwa pozostałe QD-Oled.
Zdecydowanie wolałbym 75 cali ale niestety QD-Oled max 65 cali a jak pojawi się w przyszłym roku 77 to obawiam się że cena będzie zaporowa
i będzie trzeba poczekać znów ok roku aby cena była zbliżona do aktualnych cen 75 cali.
Czy MiniLed Samsunga QN800B  będzie dużo odstawał jakością obrazu od pozostałych dwóch TV w technologi QD-Oled ?
TV będzie stał w nasłonecznionym salonie więc w dzień wiem że MiniLed może nawet być lepszy ale obawiam się że wieczorem będzie dużo gorszy od pozostałych dwóch TV
i nie będzie mieć tak ładnej czerni i kontrastu. Warto czekać na 77 QD-Oled czy lepiej brać 75 MiniLed ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, niestety teraz jest bardzo trudny czas dla osób chcących tv większe niż 65" i myślące o QD-OLED.

To co możesz na pewno w tym momencie zrobić, to obejrzeć w sklepach wyżej wymienione tv, pod kątem samej jakości obrazu, jasności, etc. Powinno Ci to pomóc podjąć decyzję czy warto czekać, czy jednak iść w mini LED. Oprócz dużych marketów rtv, zarówno Samsung jak Sony mają swoje salony, gdzie pewnie na spokojnie można pobawić się tymi tv (jeśli w dużych sieciach warunki nie będą sprzyjające).

Jak dużo oglądasz za dnia i czy masz możliwość zasłonienia okien? Ja mam za kanapą dużo okien od południowej strony i wcześniej plazma, a obecnie oled na panelu LG. Mało oglądam za dnia, więc nie ma problemu przy takim układzie. Najgorzej jest w sezonie letnim, gdzie jeszcze o 18-19 jest dosyć jasno. Ale przysłaniam okna (średnio zaciemniające plisy) i daję radę. Może zamontuję za jakiś czas zasłony, to powinno poprawić sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta w sklepie to jednak podstawa :)
MiniLed odpada całkowicie nawet te najlepsze flagowce Samsunga dużo odstają od Oledów  i nie ma tej czerni i ładnych kolorów.
Na pewno odpada też 65 cali bo będzie zbyt mały. Salon jest duży i do ściany ok 3,1m wieć idealnie pasuje 77 cali.
Najbardziej pasował mi obraz Sony Oled z serii A90J ale niestety nie występuje w rozmiarze 77 więc mamy 65 lub 83 to już trochę zbyt duży
i w sklepie stwierdziłem że musi być 4 metry aby można było komfortowo oglądać.  Z Sony zostaje jedynie A84K 2022 w rozmiarze 77 ale ten model nie może być
głośnikiem centralnym przy zewnętrznym systemie audio.  Czekanie na 77 QD-OLED raczej nie ma sensu bo nie wiadomo kiedy pojawi się i cena będzie powyżej 20 tys raczej na starcie.

Czy jest coś lepszego od Sony A84K 2022 w rozmiarze 77 na co warto zwrócić uwagę ?

Budżet ok 16 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sony A80K 77” i polecam ten tv. Podobna odległość od tv do kanapy.

Zobacz jeszcze Lg C2 77”. Może Ci się spodoba bardziej.

Istotna jest funkcja wykorzystania tv jako głośnik centralny? Chyba niewiele tv to oferuje dla zewnętrznych systemów. Dla sounbarow tego samego producenta już więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...