Skocz do zawartości
BoDeX

.: AKTUALIZACJA HD-DVD TOSHIBA :.

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa strona:
[url="http://tesc.toshiba.co.uk/Web/ModelLis.nsf/DynamicStatic/HD%20DVD%20Firmware?OpenDocument"]http://tesc.toshiba.co.uk/Web/ModelLis.nsf...re?OpenDocument[/url]
jest już 1.1 do E35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pmcomp, jak to możliwe ? Bitstream po coaxialu, a nie po HDMI ?

to jak, zatrzymujesz Onkyo 905 ? Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='68341' date='16.11.2007, 23:39 ']pmcomp, jak to możliwe ? Bitstream po coaxialu, a nie po HDMI ?

to jak, zatrzymujesz Onkyo 905 ?[/quote]


A gdzieś ty wyczytał, że po coaxialu?
Bitstream HD tylko po HDMI !!!
A zdekodowany na pokładzie po HDMI w postaci LPCM, albo w postaci PCM po analogowych wyjściach.

Tak, 905-ka zostaje. Nie ma bata :) . Mój Tag McLaren idzie do żyda.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='68333' date='16.11.2007, 23:21 ']Ciekawa strona:
[url="http://tesc.toshiba.co.uk/Web/ModelLis.nsf/DynamicStatic/HD%20DVD%20Firmware?OpenDocument"]http://tesc.toshiba.co.uk/Web/ModelLis.nsf...re?OpenDocument[/url]
jest już 1.1 do E35[/quote]

Cholerka, plik z FW 1.1 do EP35 jest z rozszerzeniem *.prg.
Ktoś wie co z tym zrobić? Przed zamieszczeniem testu EP35 chciałbym wgrac nowy firmware.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to nie jest w formie "obrazu' , to może wypalony goły plik ( jako dane ) uruchomi procedurę !
A co windowsowy "podpowiadacz" mówi - jak chcesz go odpalić z pulpitu ? (szukanie rozszerzenia)

A może ssanie z sieci rozwiąże problem ?

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='68353' date='17.11.2007, 00:05 ']Jeśli to nie jest w formie "obrazu' , to może wypalony goły plik ( jako dane ) uruchomi procedurę ![/quote]

Hmmm, spieprzyć jedyną w Polsce EP35-kę to nie byłby dobry pomysł :):( .
Spróbuję jutro.

Pozdro

PS. prg to było rozszerzenie na Atari ST. Nero nie rozpoznaje go jako obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='68346' date='17.11.2007, 00:46 ']A gdzieś ty wyczytał, że po coaxialu?
Bitstream HD tylko po HDMI !!!
A zdekodowany na pokładzie po HDMI w postaci LPCM, albo w postaci PCM po analogowych wyjściach.

Pozdro[/quote]

na zrzucie z ekranu masz bitstream przy SPDiF out, a przy HDMI out masz Auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martin_ezz' post='68192' date='16.11.2007, 11:38 ']wcześniej nie wgrywałem 2.5.1 Region Free więc mogę odtwarzać tylko nasz region...jeśli chodzi o odtwarzanie DVD jeśli mamy w playerze ustawione 1080p24 cały czas są przeskoki i trzeba wrócić z ustawieniami na przynajmniej 1080p :([/quote]


Znaczy to że trzeba zrobic 2.5 => 2.5.1 => do 2.7.
I jest gut :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='68357' date='17.11.2007, 00:26 ']na zrzucie z ekranu masz bitstream przy SPDiF out, a przy HDMI out masz Auto[/quote]

Kluczowy jest ten trzeci (digital audio direct mode) i musi być na ON.
Jak dasz go na OFF a na HDMI dasz bitstream to po HDMI leci bitstream "SD" tj. zwykły core DD lub core DTS. Jak dasz LPCM na HDMI to po HDMI leci LPCM (czyli dekodowanie na pokładzie playera).
W EP35 jest identycznie.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='68353' date='17.11.2007, 00:05 ']Jeśli to nie jest w formie "obrazu' , to może wypalony goły plik ( jako dane ) uruchomi procedurę !
A co windowsowy "podpowiadacz" mówi - jak chcesz go odpalić z pulpitu ? (szukanie rozszerzenia)

A może ssanie z sieci rozwiąże problem ?

Pzdr.

BoDeX ®[/quote]

No to problem mamy z głowy ponieważ EP35 sama znalazła nowy FW w sieci i właśnie się aktualizuje :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='68362' date='17.11.2007, 01:30 ']Kluczowy jest ten trzeci (digital audio direct mode) i musi być na ON.
Jak dasz go na OFF a na HDMI dasz bitstream to po HDMI leci bitstream "SD" tj. zwykły core DD lub core DTS. Jak dasz LPCM na HDMI to po HDMI leci LPCM (czyli dekodowanie na pokładzie playera).
W EP35 jest identycznie.

Pozdro[/quote]

no to git, dzięki za wyjaśnienie,
a jak oceniasz XE1 i EP35, co byś wybrał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy DTS MA jest dekodowany do analogów? Czy tylko idzie bitstream po HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='68366' date='17.11.2007, 01:04 ']A czy DTS MA jest dekodowany do analogów? Czy tylko idzie bitstream po HDMI?[/quote]

A skąd mam niby wiedzieć? Jeżeli wierzyć napisowi to rozpoznaje DTS HD MA i powinien go dekodować i wypuszczać na analog.
Można zpróbować zrobić test tzn. wypuścić po HDMI, zdekodować w ampli i porównać podczas odsłuchów do tego co wychodzi z analogów.
Jeżeli nie dekoduje na pokładzie to po analogacvh powinien wyjść zdekodowany DTS core i różnice powinny być słyszalne.

Ale teraz tego nie porównam bo nie mam XE-1 podłączonej po analogach. Pogrzeb po forach co piszą ziomale z Ameryki.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeprowadziłem właśnie update XE-1 przez net do 2.7.

Zauważone zmiany:
[1]
znacząca poprawa działania HDMI
- teraz gdy przełączam źródła w ampie XE-1 nadal pracuje, czyli jej działanie nie jest uzależniopne od "widzenia się z TV".
Wcześniej wraz z zerwaniem kontaktu z TV XE-1 zatrzymywała sie i po ponownym przełączeniu zaczynała odtwarzanie płyty od początku. Bardzo cieszy bo było to bardzo denerwujące.
- teraz wszysko idzie po HDMI ( A + V, wcześniej musiałem do Marantza 5001 HDMI 1.2 podawac audio by SPiDF) i amp to wytrzymuje.
Tak więc programiści TOSHIBy wreszcie dogonili PS3 w zakresie sprawności HDMI.

[2]
Chyba wzbogacona informacja o odtwarzaniu:
- wykrywa formaty video i audio ( np. DTS MA , D TrueHD)
- wskazuje video output
- wskazuje Audio output ( np. Digital PCM)
- wskazuje Audio Decode ( np. dts - pewnie tylko core zostaje z dts MA, ale Dolby True HD już pokazuje)
Czyli MARANTZ (HDMI 1.2) dostaje PCM-y i jakimś cudem to gra V+A po HDMI.

Płyta użyta do testów: "OVERTIME" Lee Ritenour ze ścierzkami:
- Dolby TrueHD 2ch (48Hz/24bit) dla ortodoksów stereo
- DTS HD Master Audio 5.1ch (48/24)
- Dolby TrueHD 5.1ch (48/24)

Jezu jak to gada na świerzym porannym uchu.
Zakres ekspresji niespotykany ( w rozumieniu pianissimo - forte)
Bębny brzmią tak jakbym siedział na plecach drumera. Żadnej obróbki - na sucho z naturalnym pogłosem pomieszczenia;
korpusy YAMAHA , naciągi REMO, blachy różne- przeważają kute Zildiany Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawa dla programistow Tosi - widac ze traktuja swoja prace powaznie a jakosc i czestotliwosc up-ow deklasuje wszystkie HD playery na rynku (no oprocz PS3 rzecz jasna, tylko ze tutaj mamy pewne nie dajace sie obejsc ograniczenia h-warowe). Zaposiadam niestety E-1 wiec te smakowitosci sila rzeczy mnie omina (coz sprzet mam wyraznie pod stare stand dzwieku jak i obrazu) i troche z zazdroscia patrze na to wszystko ale i mam po co robic (he, he) - zastanawialem sie nad przyszlym all playerem jednakowoz po tej dawce informacji chyba jednak zrobie up-a Tosi i zanabende EP-35 albo nastepce... widac ze po prostu warto a i ceny leca w dol... HD bez kompromisow - mniam, mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W grudniu do kompletu 50Hz.
To otworzy możliwośc zrzucania europejskich produkcji telewizyjnych ( Np. Oficerowie) na płyty HD DVD bez zmiany fpsów podczas authoringu.
Czyl europa się wyzwoli z 60 Hz.
Ciekawe czy na A2 dodadzą 50Hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='68513' date='18.11.2007, 08:26 ']W grudniu do kompletu 50Hz.
To otworzy możliwośc zrzucania europejskich produkcji telewizyjnych ( Np. Oficerowie) na płyty HD DVD bez zmiany fpsów podczas authoringu.
Czyl europa się wyzwoli z 60 Hz.
Ciekawe czy na A2 dodadzą 50Hz ?[/quote]
Na amerykanskiej toshibie A2 Oficerowie chodza bez problemow, bez zadnych przerobek,jakosc obrazu powalajaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='68364' date='17.11.2007, 00:42 ']no to git, dzięki za wyjaśnienie,
a jak oceniasz XE1 i EP35, co byś wybrał ?[/quote]

Bez dwóch zdań XE-1. Inna klasa budowy i wykonania. Metal vs plastik. Brak tego ochydnego świecącego napisu HD DVD. Reon na pokładzie.
Sama Toshiba przyznaje że EP35 jest następcą EP10, a flagowcem dalej pozostaje XE-1.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zassałem nowy software dla E-1.Teraz jest 2.7T23M i w zasadzie nie widzę różnicy.W menu poznikało pare rzeczy ale nic nowego nie doszło.Czekam na 50Hz w grudniu,może będzie również dla E-1.
[b]Dominikjestem [/b]wysłałem do ciebie PM - proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jarojaw' post='68604' date='19.11.2007, 01:40 ']Zassałem nowy software dla E-1.Teraz jest 2.7T23M i w zasadzie nie widzę różnicy.W menu poznikało pare rzeczy ale nic nowego nie doszło.Czekam na 50Hz w grudniu,może będzie również dla E-1.
[b]Dominikjestem [/b]wysłałem do ciebie PM - proszę o kontakt.[/quote]

Myślę o zakupie HD - E 1 czy mozna napisać co znikneło a co zostało i co dodano .
Pozatym interesuje mnie czy jest już po nowym sofie 1080p czy nadal 1080i i resztę zmian.
Jak by można prosic jak przeprowadzić ubgrejd softu HD - E1 czy robimy to z pendrajwa czy z płytki czy kabelkiem czy jest może gdzieś opis jak to zrobić.

Który z tych softów do HD E1
HD-A3
HD-A30
HD-A35
HD-A2 / HD-D2
HD-A20
HD-XA2
HD-A1 / HD-D1
HD-XA1
Czekam na odpowiedz bo ona zadecyduje o zakupie Tosibki.
PS. Czy duża jest różnica w korzystaniu z Xe -1 a E 1 czy różnica jest na tyle widoczna na korzyść droszej. Edytowane przez cuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.toshibahddvd.co.uk/media/File/HD-E1_updatesheet.pdf"]Tu [/url]jest wszystko co nastąpiło po wersji 2.2 na wersje 2.5. Tą wersje [url="http://rapidshare.com/files/77727305/HDE1TE2501m.zip.html"]-ściągnąłem [/url]i nagrałem na CD i później zrobiłem upgrade.
Po wgraniu 2.5 podpiąłem Toshke do netu i pociągnąłem soft.Myslałem,że będzie to ta sama wersja softu, a tu niespodzinaka - wersja 2.7.

Niestety nie dodano 1080p sad.gif ale dla mnie najważniejsze jest 50Hz. A po co? Bo chcę aby mógł bez żadnych problemow odtworzyć materiał nagrany kamerą HD wersji PAL z normalej płyty DVD.Niestety teraz nie rozpoznaje mi dysku.

Co do decyzji ,którą kupić? Ja teraz kupiłbym Xe bo potaniał sprzęt,a pośrednią EP10(tańsza).Dla mnie wystarcza E-1 bo nie mam TV Full HD,a kiedy się zdecyduję wymienić sprzęt na FHD to zapewne to co mam teraz odłożone ,kiedyś mi zupełnie wystarczy Edytowane przez Jarojaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarojaw' post='68896' date='21.11.2007, 00:13 '][url="http://www.toshibahddvd.co.uk/media/File/HD-E1_updatesheet.pdf"]Tu[/url] jest wszystko co nastąpiło po wersji 2.2 na wersje 2.5. Tą wersje [url="http://tesc.toshiba.co.uk/Web/ModelLis.nsf/40f0ffc23c7d3c0880256a1c005ab02f/a32954db83eac15380257367005673ee/$FILE/HDE1TE2501.zip"]ściągnąłem[/url] i nagrałem na CD i później zrobiłem upgrade.
Po wgraniu 2.5 podpiąłem Toshke do netu i pociągnąłem soft.Myslałem,że będzie to ta sama wersja softu, a tu niespodzinaka - wersja 2.7.

Niestety nie dodano 1080p :unsure: ale dla mnie najważniejsze jest 50Hz. A po co? Bo chcę aby mógł bez żadnych problemow odtworzyć materiał nagrany kamerą HD wersji PAL z normalej płyty DVD.Niestety teraz nie rozpoznaje mi dysku.

Co do decyzji ,którą kupić? Ja teraz kupiłbym Xe bo potaniał sprzęt,a pośrednią EP10(tańsza).Dla mnie wystarcza E-1 bo nie mam TV Full HD,a kiedy się zdecyduję wymienić sprzęt na FHD to zapewne to co mam teraz odłożone ,kiedyś mi zupełnie wystarczy :unsure:[/quote]

Też mam TV HD redy max 1080i według instrukcji bo to plazma .
Czy kupując EP - 10 z 1080p uzyskam lepszy obraz na TV haderedy 1080i.
Czy wogule tego nie zauważę
I jak dekoderami na pokładzie czy E -1 jes ma czy z tego względu będzie lepszy EP - 10 EX no to wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak się maja te softy do A1, gdyż brak mi w niej PAL-u i zdjęcia blokady regionalnej?? Czy moge sobie zainstalowac soft 2.7 czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cuba' post='68910' date='20.11.2007, 23:07 ']Też mam TV HD redy max 1080i według instrukcji bo to plazma .
Czy kupując EP - 10 z 1080p uzyskam lepszy obraz na TV haderedy 1080i.
Czy wogule tego nie zauważę
I jak dekoderami na pokładzie czy E -1 jes ma czy z tego względu będzie lepszy EP - 10 EX no to wiadomo[/quote]

Zamiast EP10 kup EP35.
Dlaczego?

Przeczytaj Mega Testy obu urządzeń to się dowiesz :unsure: .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Misiekkb' post='68916' date='21.11.2007, 00:25 ']A jak się maja te softy do A1, gdyż brak mi w niej PAL-u i zdjęcia blokady regionalnej?? Czy moge sobie zainstalowac soft 2.7 czy nie??[/quote]

Te softy, niestety mają się nijak dla A1.
Firmware Update for Toshiba HD-A1/D1 & HD-XA1 (North America) to Version 2.4

This firmware update improves network connectivity for supporting the download of web-enabled network content associated with certain HD DVD discs, improves certain video and audio processing capabilities, and also addresses certain disc playback and HDMI/DVI related issues identified by Toshiba.

Full details of this firmware update can be found: [url="http://tacp.toshiba.com/tacpassets-images/notices/hddvd3firmware.asp"]http://tacp.toshiba.com/tacpassets-images/...vd3firmware.asp[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...