Skocz do zawartości
specM specM

TV Oled do sypialni 55 cali do 7500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Poszukuje tym razem oleda 55 cali do sypialni.

W większości będzie na nim grane na PS5 i oglądanie seriali z różnych platform, no i sport .

Miejsce w którym będzie telewizor nie jest nasłonecznione wiec jakiejś wybitnej jasności nie wymagam .

Czasy są jakie są, budżet jest jaki jest , ale liczę tez na jakieś promocje w najbliższym czasie .

Co do modeli zastanawiałem się nad :

Sony A90J

Sony A84K

LG C2

LG C1 ( chyba już nie do dostania jako nowy )

...

Te modele wypatrzyłem, chyba , ze ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, chętnie się im przyjrzę .

Oczywiście cena gra role. Nie chce tez żeby to był przerost formy nad treścią, ale tez  nic naciąganego marketingiem. 

Jeśli ktoś ma ochotę podzielić się swoją wiedzą , zapraszam do rozmowy. 

Z góry dziękuję za czas i chęci .

Pozdrawiam :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)
Jeśli idziesz w stronę większego budżetu, to Sony A90J i Lg C2 będą bardzo dobrymi wyborami. Myślę, że oba modele spełnią Twoje oczekiwania, a o wyborze konkretnego modelu powinny przeważyć Twoje preferencje, zwłaszcza co do obrazu jaki daje konkretny tv. Nie chcę doradzać konkretnego modelu, ponieważ nie miałem okazji na żywo widzieć jeszcze C2.

Natomiast jeśli chcesz wybrać tańszą opcję, to widzę, że w dużych sklepach jest jeszcze Lg C1 i bezpośredni konkurent z tego samego roku, czyli Sony A80J, oba w rozmiarze 55" i praktycznie w takiej samej cenie 5700. Tu już mogę cos napisać, bo miałem oba. Ale i tak przed finalnym wyborem dobrze było by zobaczyć jeden i drugi. Oba bardzo dobre z fajnymi i responsywnymi systemami. Wszystkie platformy VOD działają świetnie. Panuje takie przekonanie, że jak priorytetem jest gaming, to LG, a jak filmy to Sony. Trochę tak, ale nie do końca :) W skrócie - przy tych dwóch, mój głos na Sony.
C1 miałem przez rok. I bardzo dobrze oceniam ten tv. Na pewno ma wszystko co potrzeba do grania. Wspiera wszystkie możliwe technologie, cztery porty hdmi 2.1. Jakość obrazu też super. Ale teraz co mi w nim przeszkadzało. Słabe detale w ciemnych scenach. Często zlane w jedną plamę. Raczej nie problem egzemplarza, bo sporo osób na to narzekało. Tu można się poratować kalibracją, albo tak jak ja - podniesieniem trochę wartości RGB w 22stopniowej regulacji koloru, żeby wydobyć trochę tych detali. I kolejna rzecz, to bardzo mocne pompowanie bieli, miałem wrażenie, że o wiele bardziej niż inne kolory, zwłaszcza w hdr. Zarówno napisy wypalały oczy, jak i elementy w scenach. Np. ciemne pomieszczenie ze światłem z okna. Ten tv robił bardzo duże kontrasty, co w połączeniu z "black crushem" powodowało, że scena była mało czytelna i męcząca dla oczu. Podsumowując, dużo zależało od materiału, ale często męczył mnie po prostu obraz z tego tv zwłaszcza w hdr. Niemniej, pewnie kalibracją można dużo poprawić.
Potem miałem A80J, którego już w sklepach oglądałem posiadając C1. Tak jak WebOS mi się podobał, to z Google tv korzysta mi się przyjemniej. Nie brak mi wirtualnego kursora, a same ustawienia obrazu jesteś w stanie płynniej zmieniać. Przeciętny użytkownik posiada jedną konsolę, więc "tylko" 2 porty hdmi 2.1 nie stanowią problemu. No i sam obraz też super. Zniknął problem z detalami w ciemnych scenach. Same kolory lepiej zrównoważone i już obraz nie "wypala" oczu. Jest przyjemny i komfortowy. Jak w Lg musiałem zmieniać kolor napisów na szary gdzie się dało, tak tutaj nie ma problemu ze standardowymi białymi. Jak dla mnie obraz jest bardziej plastyczny, przypominał mi trochę plazmę. I nie było takich różnic między sdr, a hdr jak w LG. W sensie oba tryby wyglądały świetnie.
I jeszcze jedna równica - w LG potrafiłem czasem dostrzec jak włączał się ogranicznik matrycy i delikatnie się ściemniała, jak po ciemnej scenie pojawiła się bardzo jasna. Na Sony nie zauważyłem tego ani razu jeszcze (zarówno A80J jak i A80K).
I sam dźwięk - prawie nie używam wbudowanych głośników, ale w LG są kiepściutkie. W Sony znacznie lepsze. Czasami na chwilę nie chce mi się odpalać wzmacniacza i oglądam z wbudowanych.

A80J miałem bardzo krótko, ponieważ mogłem go jeszcze zwrócić i trafiłem dobrą okazję na A80K w większym rozmiarze. Także wymieniłem ten tv. A sam A80K (od A84K różni się brakiem mikrofonu w samym tv - ma w pilocie) jest praktycznie tym samym co A80J z jeszcze lepszym pilotem i pewnie drobnymi zmianami. Nie miałem ich obok siebie niestety.

Podsumowując mój przydługi wywód - między Lg C1, a Sony A80J, wybrałbym Sony. W większym budżecie rozpatrując Sony A84K, A90J i Lg C2 - poważnie zastanowiłbym się nad A90J (jeden z najlepszych oledów 2021), ale zobaczyłbym na żywo C2, żeby wyrobić sobie własne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...