Skocz do zawartości
specM specM

Pomoc w wyborze modelu 48,50 cali ,OLED vs LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Zawitałem wczoraj do salonu Sony w Warszawie z myślą zobaczenia nowego Oleda.

Podam moze najpierw modele, a potem wyjasnie do czego beda uzywane.

XR48 A90K - 7300zl

KE48 A9 - 5999zl

i LED XR50 X94J - 4199zl

Posiadam teraz jakiś budżetowy Samsung Led u8500 42 cale.

Telewizor jest w odległości max 2m , sypialnia.

Bedzie wykorzystywany najczęściej do PS5, sport( piłka nożna) i na przykład Netflix.

W zestawieniu pojawił sie Led ponieważ Pan w sklepie zasugerował ze na Oledzie z czasem mogą być jakieś prześwity od stałych obiektów pokazanych w grach (np :pasek zycia,itd)

Pokazał to na przykładzie wystawowego modelu ke48 a9 gdzie wyświetlane było demo gier a na końcu napis PS5 i on byl bardzo widoczny na jasnych tłach. TV miał przepracowane 5500 godzin na wystawie. 

Nie wiem czy sie tym sugerowac i skreslac Oleda bo gramy 2-4 razy w tygodniu od 2h do 4h. Z drugiej strony chcialoby sie przesiasc półke wyzej niz Led,bo mam tez Leda wyzszy starszy model Samsunga w salonie ale na razie zostaje.

Wiec tak to wygląda w skrócie.

Jeśli ktoś ma te modele, jest w stanie coś doradzić ,będę bardzo wdzięczny bo już zglupialem . 

Aha, padlo tez na wybor soundbara pod ten Tv, Sony HT-ZF9 za 2299zł (satelity tył już nie do zdobycia). Gra ładnie, ale jak ktoś coś wie więcej złego na jego temat, można się dołączyć śmiało do dyskusji. 

Pozdrawiam serdecznie

Miłego weekendu

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W OLED zawsze jest ryzyko, że coś może się utrwalić. Ale przy takim użytkowaniu jak twoje, myślę, że jest na to bardzo małe prawdopodobieństwo. Jeżeli chcesz poczuć tą nową jakość to tylko A9 lub A90K Ci to dadzą. Gra warta ryzyka. X94J to dobry telewizor ale nie poczujesz wielkiego przeskoku. A w tych oledach już tak. Generalnie te dwa oledy były do siebie bardzo podobne. Jeżeli A9 jest nówka sztuka to pewnie bym brał ją. Chociaż różnica nie jest jakaś wielka. One niestety generalnie są drogie w tych małych rozmiarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za czas i odpowiedź

Wlasnie i tu jest problem bo TV ma juz dwa lata i niby Sony ma jakas sztuke na magazynie , ale nie wiedza czy jest nowa, bede to wiedzial w poniedziałek zapewne.

Ale raczej wątpie ze jest nowa.

W sklepach brak, albo wystawowy jeden czy dwa.

Z kolei A90K , duza roznica w cenie , za to samo praktycznie, ale takie czasy i tyle.

Nastawilem sie na Sony, ale moze jest cos z czym mozna te modele porownac sensownie ? 

Z kolei ja mialem w domu od zawsze Samsunga i teraz jest jeden lepszy Led Panasonica.

Wiem,ze takie rozmiary do 50 cali maja tylko Sony i LG. Mama ostatnio kupiła LG C2 i jest zachwycona, no ale ona nie gra , albo nie zwraca uwagi tak na obraz, dźwięk czy jakieś funkcje dodatkowe.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...