Skocz do zawartości
SM1

LC-46XL1E czy LE46M87B?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zastanawiam się nad kupnem LCD i doszedłem do miejsca, kiedy muszę coś wybrać hehehehe
Na placu boju został:

LC-46XL1E (może XD1? Jeżeli różnice, są nie znaczne?)

LE46M87B

Czy ktoś z szanownego grona znawców może polecić któryś z wymienionych modeli?

Aktualnie mam plazmę Panasa PV60 z której jestem bardzo zadowolony ale obawiam się, że zarywanie nocek przy udziale PS3 może jej zaszkodzić.

Proszę o radę, jakiego LCD mam kupić (interesuje mnie jedynie full HD w 46”)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego, żaden z wymienionych,

lepiej Sharp 46XL2 lub Samsung 46F86BD, oba będą w sprzedaży we wrześniu,
oba mają tryb 100 Hz, oba przyjmują sygnał 1080p24 (wymienione nie), oba mają jeszcze lepsze kontrasty (Samsung 25.000:1)

cierpliwości !!!

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='57311' date='27.08.2007, 11:50 ']kolego, żaden z wymienionych,

lepiej Sharp 46XL2 lub Samsung 46F86BD, oba będą w sprzedaży we wrześniu,
oba mają tryb 100 Hz, oba przyjmują sygnał 1080p24 (wymienione nie), oba mają jeszcze lepsze kontrasty (Samsung 25.000:1)

cierpliwości !!!

pozdrowienia[/quote]
Wielkie Dzięki za radę! przydał sie głos rozsądku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SM1' post='57315' date='27.08.2007, 12:15 ']Wielkie Dzięki za radę! przydał sie głos rozsądku:)[/quote]

ceny też ciekawe, już 2087 EUR za 46F86, zobacz tutaj cenę i pełną specyfikację [url="http://www.lcd-compare.com/televiseur-SAMLE46F86BD-SAMSUNG-LE46F86BD.htm"]LE46F86[/url].

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='57318' date='27.08.2007, 12:25 ']ceny też ciekawe, już 2087 EUR za 46F86, zobacz tutaj cenę i pełną specyfikację [url="http://www.lcd-compare.com/televiseur-SAMLE46F86BD-SAMSUNG-LE46F86BD.htm"]LE46F86[/url].

pozdrowienia[/quote]
...parametry imponujace! jedno mnie zastanowiło w Twojej poprzednie wypowiedzi? myślałem ze XL1 jest już 100Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SM1' post='57324' date='27.08.2007, 13:27 ']...parametry imponujace! jedno mnie zastanowiło w Twojej poprzednie wypowiedzi? myślałem ze XL1 jest już 100Hz?[/quote]


nie, nie,
XL1 ma 100 Hz, ale nie akceptuje sygnału 1080p24, który podają mu odtwarzacze HD. XL2 akceptuje.
A to się objawia w kolejnych konwersjach obrazu, pulldownach, i innych downach, co skutkuje nieznacznym (może nawet niezauważalnym) spadkiem jakości, ostrości, a przede wszystkim występowaniem judderingu (stroboskopu) obrazu w ruchu (szczególnie szybkim, poziomym).
Swoją drogą większość filmów na płytach HD (choć nie wszystkie) właśnie są nagrane w trybie 1080p24 i żeby TV nie musiał się wysilać, konwertując obraz, warto, żeby taki sygnał bez żadnej obróbki przyjmował i wyświetlał. To taki tryb a'la PURE VIDEO.

Za zdanie zbyt wielokrotnie złożone już by mnie marszałek sejmu odciął z mównicy, sic !!! :P:lol:

pozdrowienia

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='57326' date='27.08.2007, 13:53 ']nie, nie,
XL1 ma 100 Hz, ale nie akceptuje sygnału 1080p24, który podają mu odtwarzacze HD. XL2 akceptuje.
A to się objawia w kolejnych konwersjach obrazu, pulldownach, i innych downach, co skutkuje nieznacznym (może nawet niezauważalnym) spadkiem jakości, ostrości, a przede wszystkim występowaniem judderingu (stroboskopu) obrazu w ruchu (szczególnie szybkim, poziomym).
Swoją drogą większość filmów na płytach HD (choć nie wszystkie) właśnie są nagrane w trybie 1080p24 i żeby TV nie musiał się wysilać, konwertując obraz, warto, żeby taki sygnał bez żadnej obróbki przyjmował i wyświetlał. To taki tryb a'la PURE VIDEO.

Za zdanie zbyt wielokrotnie złożone już by mnie marszałek sejmu odciął z mównicy, sic !!! :P:lol:

pozdrowienia[/quote]
hehehe przekonałes mnie czekam do września:)
jeszcze raz wielkie dzieki za informacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='57311' date='27.08.2007, 11:50 ']oba mają jeszcze lepsze kontrasty (Samsung 25.000:1)[/quote]

kierując sie konrastem przy wborze ,to poczekaj ze 3 tyg. na Samsunga 46" F96 (52" już w sprzedaży i deklarowany kontrast to 500.000:1 , więc co sie szczypać na takie siano ;)
Bo z tym co AreckiW napisał to...Baju baju , natywne po 1200:1. Wdawaloby sie ,że światły człowiek , ktory dużo wie i dużo miał do czynienia z ta technologią a dalej wierzysz w te papierowe watrości...
Jeszcze tylko brakuje czas reakcji <4ms dla wszystkich barw :P patrząc na marketingowe dane to już LCD wyprzedziło plazmy jesli chodzi o palete barw niedługo też i w czasie reakji , za pól roku prace nad OLED przestaną mieć sens.

Pzdr

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='57358' date='27.08.2007, 18:10 ']kierując sie konrastem przy wborze ,to poczekaj ze 3 tyg. na Samsunga 46" F96 (52" już w sprzedaży i deklarowany kontrast to 500.000:1 , więc co sie szczypać na takie siano :lol:
Bo z tym co AreckiW napisał to...Baju baju , natywne po 1200:1. Wdawaloby sie ,że światły człowiek , ktory dużo wie i dużo miał do czynienia z ta technologią a dalej wierzysz w te papierowe watrości...
Jeszcze tylko brakuje czas reakcji <4ms dla wszystkich barw :( patrząc na marketingowe dane to już LCD wyprzedziło plazmy jesli chodzi o palete barw niedługo też i w czasie reakji , za pól roku prace nad OLED przestaną mieć sens.

Pzdr[/quote]

taki światły człowiek, a nie wie, że lampa w LCD w trybie 50 Hz mryga co 16,7 ms, więc po co Ci te 4 ms ? :P
a zwróciłem koledzę wyżej uwagę na inne istotne parametry, o kontraście wspomiałem przy okazji,
bo dlaczego niektórzy zachłystują się kontrastem 100.000:1 w tej nowej 2 cm grubości matrycy LCD Sharpa ?

P.S. Natywnie to może być i z 800:1 jak się dobrze skalibruje i zmierzy właściwie, przecież to wiadomo i w testach wychodzi.
Skoro jednak nie podniecają Cię w ogóle dane papierowe, to jak skomentujesz mega kontrast i czerń widoczne na LCD Samsunga serii M86 (a przecież to oficjalnie natywnie gdzieś ok. 1200:1) ?

P.S.2 prace nad OLED nie mają sensu, bo raczej nie wydłużą żywotności ekranu ponad 10.000 godzin..... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie…premiery, premierami, ale gdybym miał w tej chwili kupić LCD 46” Full HD to jakiego producenta (oraz model) byście polecili?

będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

pozdrawiam
SM1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SM1' post='57470' date='28.08.2007, 18:53 ']Panowie…premiery, premierami, ale gdybym miał w tej chwili kupić LCD 46” Full HD to jakiego producenta (oraz model) byście polecili?

będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

pozdrawiam
SM1[/quote]


Jako zagorzały zwolennik Sharpa ( :P ) odpowiem tak : jak chcesz kupić TERAZ i tanio - to 46XD1E jak chcesz trochę dołożyć to 46XL1E, jak chcesz chwilę poczekać (IX/X/XI) to XL2 lub dołożyć do bajerów to HD1. Wyposażenie, jakość (tak się przynajmniej wydaje) i cena rosną wraz z wymienianymi modelami.
Ja bym poczekał na XL2.

W każdym przypadku powinieneś przyjrzeć się naturalnemu ( :rolleyes: ) bandingowi Sharpa - czy przeszkadza ci? czy go widzisz? Ja na materiale nazwijmy to, codziennym - nie widzę. Na planszy jednobarwnej - tak. Ale ostatnio "oglądałem" obraz jasno szary w dniu zakupu (listopad 2006). To znaczy oglądałem dwa razy - pierwszy i ostatni ;):P

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda w pytaniu jest o XL1e, ale poczytaj o 46XD1E na >hdtv uk<. Testowano tv z serii 609......, czyli produkcję z września 2006 - przed wprowadzeniem zmian.

XL1e ma dodatkowo 100 Hz.

"Przykładowa czerń", "legendarna czerń", "najmniejsze smużenie w LCD" i otwarte komentarze na temat bandingu, to nie jest tekst reklamowy, mówi o podbarwieniu granatowym, jak się ogląda pod dużym kątem. Od 60 st już. Mówi o "red push" - który można częściowo zredukować, buzzingu, itd..........................

Jest też por. do samsunga M86, który ma jeszcze ciut lepszą czerń, ale brak detalu na "zacienionych" obiektach w por. do XD1e

Na dole trzeba kliknąć na [color="#0000ff"]<next>[/color], żeby zobaczyć wszystkie 3 strony testu.

Pozdr.


[url="http://www.hdtvtest.co.uk/Sharp-LC46XD1E/Calibration.php"]http://www.hdtvtest.co.uk/Sharp-LC46XD1E/Calibration.php[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak przy okazji : jak się ma 24p/24 Hz do PAL - 25 fps i tego, że tak są płyty w Europie wydawane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...