Skocz do zawartości
  • 0
Tonual T

Panasonic 65-EZ950 w konwulsjach - śnieżenie nie z anteny

Pytanie

Po latach dzielnej służby TV dopadła zmora w postaci narastającego śnieżenia.
Brak kabla antenowego, tylko Netflix, BlueRay itd

Efekt pojawia się znikąd -losowo rozpoczyna się pojedynczymi kropkami i przechodzi w ostrą zamieć albo w jednolite białe pionowe statyczne linie.

Proszę o opinię czy już koniec i padła matryca, czy też jest nadzieja na reanimację w serwisie pogwarancyjnym.

Tv zakupiony w 2018, i nie miał żadnych "mechanicznych" ciosów. Ostatnio jedynie, podczas upałów był podłączany wiatrak o dużej mocy (do tej samej ta ściany gniazdek 220v), który mógł powodować przepięcia. 

Poniżej zdjęcie i nagranie efektu "śnieżenia".

https://drive.google.com/file/d/1KFF5UjnO_ResaBXEP_F6znzy9mkkW2gq/view?usp=sharing


 

20220903_203332.jpg

Edytowane przez Tonual T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bardzo dziwne, pierwszy raz z takim się spotykam ale nie jestem serwisantem więc mało widziałem. Kiedy ostatnio robiłeś odświeżanie pikseli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 5.09.2022 o 10:10, afflux napisał:

Bardzo dziwne, pierwszy raz z takim się spotykam ale nie jestem serwisantem więc mało widziałem. Kiedy ostatnio robiłeś odświeżanie pikseli? 

Zrobiłem konserwację panelu zaraz kiedy zobaczyłem ten problem. Wcześniej też robiłem w odstępach kilku miesięcy. Oddałem tv do serwisu i co ciekawe u nich tego efekty nie ma (!już piąty dzień). Zatem sprzęt wraca do mnie i będę szukał przyczyny w domowej sieci elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zagadka wyjaśniona. W sieci elektrycznej domu żerował tzw. "dręczyciel" - urządzenie powodujące znaczne zakłócenia w sieci. Okazała się nim podróbka zasilacza do MacBooka. A już w jednym serwisie okrzyknęli matryca padła koszt wymiany przewyższa wartość tv.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...