Skocz do zawartości
helganin

Kilka problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka problemów z C11 i albo uda się rozwiązać albo mogę zwrócić tv :)

1. brak synchronizacja głośniki: tv i dodatkowe
Mam ustawione głośniki tv + dodatkowe po wyjściu optycznym ale nie są synchronizowane i jest wyczuwalny odstęp. Nie pomaga opcja w tv z opóźnieniem głośników w tv
2. czasem mam wrażenie że obraz miga, czasem na tle widziałem jak czarne tło robiło się na szaro w małych obszarach np na ekranach ładowania. Jest jeszcze opcja jak obraz jest statyczny to jest idealny ale jak się delikatnie ruszy to się rozjaśnia kilka tonów i to widać. Dobrze to widać na series x dolby vision gra shadow of the tomb raider, jak postać stoi to obraz idealny jak ruszymy kamerą to obraz się rozjaśnia.
3. ogólnie hdr w menu i napisach bo strasznie to wali po oczach, w grach da się przeżyć - jedynie widziałem rozwiązanie w cyberpunk gdzie w menu możemy wybrać aby napisy nie świeciły oraz na PS5 w trybie hdr - HGiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować więc pisze tutaj. 

Do punktu drugiego mam filmik, dodam tylko że wszystkie ulepszacze wyłączone, oszczędzanie i tak dalej: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ad. 1 - mam ustawione u siebie identycznie i praktycznie wszystko oglądam przez zewnętrzne głośniki. Nie mam najmniejszego problemu z opóźnieniami. Wygląda na wadę Twojego egzemplarza.

ad. 2 - no dziwnie to wygląda. U siebie nie zaobserwowałem takiego zachowania. No też mi to wygląda na jakąś wadę.

ad. 3 - chyba ten typ tak ma. Mnie też czasami oczy bolą. Tam gdzie się dało (Netflix, Plex), przestawiłem kolor napisów do filmów z białego na szary, żeby tak nie walił. Ale w samym obrazie czasami też potrafi walnąć po oczach. Mam wrażenie, że LG mocno pompuje wszystko co jest białe. A przez to, że trochę gubi detale w ciemnych miejscach, to się robi naprawdę spora różnica w kontraście. Pamiętam jak oglądałem ostatni sezon "Domu z papieru". Było kilka tego typu scen, które były męczarnią dla oczu. Np. w tym miejscu gdzie Profesor przebywał, było dosyć ciemno, a jakiekolwiek źródła światła wypalały oczy. Przez co jeszcze trudniej było cokolwiek wypatrzyć z tła. I np. sceny w banku. Tu już nie było ciemno, ale jak czasami w kadrze pojawiało się okno, przez które świeciło słońce, to tak niesamowicie podkręcona była jasność tego okna, że tu również z trudem było widać szczegóły reszty obrazu. Może tu winą jest trochę sama implementacja HDR w tym konkretnym serialu.

Patrząc na pierwsze dwa punkty, wydaje mi się, że masz wadliwy egzemplarz i ja osobiście bym reklamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wina była trybu dźwięku, do dodatkowych głośników musi być u mnie ustawiony tryb standard

2. każde tło szare miga

3. ograniczyłem podświetlanie oled i kontrast do 85 i da radę patrzeć. Obraz i tak jest super a nie potrzebuje mega jasnego hdru bo po 30 latach grania oczy są już słabe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od końca :)
ad. 3 -  też mocno z takimi ustawieniami eksperymentowałem. I ok, pod pewnymi względami w hdr obraz stawał się lepszy do oglądania, ale cierpiała na tym ogólna jasność, która dla mnie czasami na domyślnych ustawieniach mogła by być lepsza. I nie mam tu na myśli jasnych efektów, które są czasem aż za mocne, ale jakiejś takiej średniej jasności, tego jak np. prezentowane są twarze. itp. Ale tu już indywidualne preferencje wchodzą w grę :)

ad.2 - to tu ewidentnie wada wg mnie. Ja bym reklamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. jasność mnie nie interesuje, może być mniejsza 

2. chyba tak, robię zwrot tylko polecili mi żebym zrobił czyszczenie pikseli jeszcze a jak to nie pomoże to odsyłam i wracam do starego tv swojego na którym oczy mnie nie bolą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze możesz go zwrócić? No to tak najlepiej i ew inna sztuka zamiast męczyć się z reklamacjami :)

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeżyje na swoim starym samsungu, szkoda będzie mi tych pięknych kolorów i czerni ale tyle lat dawałem rade to dam jeszcze kilka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...