Skocz do zawartości
andrzej2212

TV 85`-88`

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i zwracam się o pomoc w wyborze.

Chcę kupić TV o przekątnej ok. 85 cali. Oczekiwania to matryca 120 Hz, Dolby Vision i jak najlepszy HDR.

Z racji powyższych złożeń raczej odpadają OLEDY, choć i cena przy tych przekątnych też robi różnicę, a czernie (kontrast) na przyzwoitym poziomie powinna zapewnić matryca mini LED.

Myślałem o LG 86QNED913PA, jeszcze dostępne pojedyncze sztuki, ale raczej poza oficjalnymi kanałami dystrybucji, a niedługo powinny pojawić się modele na 22`rok.

Jak myślicie? Warto czekać na nowe modele, czy szukać coś z zeszłego roku (no i co poza tym LG jest warte uwagi)?

Dzięki.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, andrzej2212 napisał:

Chcę kupić TV o przekątnej ok. 85 cali. Oczekiwania to matryca 120 Hz, Dolby Vision i jak najlepszy HDR.

Z racji powyższych złożeń raczej odpadają OLEDY

To ciekawe - oledy jak najbardziej spełniają oczekiwania, są po prostu najlepszą obecnie technologią obrazowania. Mały problem jest jednak z ceną 88", troche mniejszy z 83"...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości LCD-ków (tych wyróżniających się na tym polu nie osiągną -mowa o HDR). Ponadto nie chcę OLEDA.

Pytanie kiedy pojawią się w sklepach tegoroczne modele. Ktoś coś? 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem podobnie Andrzej, pogoń za jak najwyższą jasnością w HDR - to ważny parametr jednak należy pamiętać, że gdy oglądamy wieczorem lub w ciemnym pomieszczeniu, nasze źrenice się znacznie rozszerzają przez co niby niższa jasność OLED robi MEEEGA wrażenie. Posiadam LG GX i na prawdę potrafi efekt HDR dosłownie razić w oczy w ciemnym pomieszczeniu. Kontrast jest jednak (moim zdaniem) ważniejszym wyznacznikiem niż sama w sobie jasność ekranu.

Tym niemniej, nowych modeli spodziewałbym się w sklepach w okolicach początku Maja zapewne. OLEDy LG już są w przedsprzedaży, tak samo jak NEO QLED Samsuga. Co do twoich założeń, że wykluczasz OLED to celowałbym w Serię Q90B Samsunga.

Edytowane przez Rishag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny tv, choć może nie najlepszy, ale panel i katy znakomite Sony 85XJ95

Oled przereklamowany, ale tez może być atrakcyjny dla niektórych,  zwłaszcza w wypadku modeli od Samsunga i Sony. Oba tv pracują w oparciu o najnowszy panel QD OLED produkcji Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mnie nie było, ale dzięki za odpowiedzi. W międzyczasie pojawił się test Sony X90K, ale wrażenia nie zrobił, są zapowiedzi dobrze wycenionych TCL i zastanawiam się czy warto czekać, czy rozglądać się za sprzętami z 2021.

Można jeszcze trafić mini ledy od LG, ale jakieś pojedyncze sztuki i obawiam się, że trafię na jakiegoś po zwrocie. Myślałem też o Samsungu QN95, albo nawet QN85, ale już sam nie wiem, czy warto brać sprzęt bez Dolby Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...