Skocz do zawartości
boruurob

Jaki TV 2.5-4.5m za około 10tys

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Tu jest różnie. Kanapa jest w odległości 4,3m a fotel na którym podczas oglądania też ktoś siedzi jest w okolicy 2,7m. Co więcej jeżeli oglądam mecz to przesuwam fotel bliżej nawet do 2m 
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3os.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Siedząc na fotelu i przysuwając fotel na 2m kąt odchylenia od środka ma około 25stopni. Przy 2,7m wychodzi jakieś 15stopni. Kanapa ustawiona jest na wprost. Czasem Oglądamy coś ze stołu jadalnego i tu jest jakieś 60stopni - ale tu wystarczy obraz "aby było w miarę" - ze stołu nie oglądamy filmów czy meczów.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obojętnie 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno z lewej strony w kierunku południowym, Drzwi tarasowe na ścianie z telewizorem tuż po prawej stronie telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Panasonic Viera 46cali (plazma)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV (raczej Android ale jeżeli firmowy jest ok to OK)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? tuner 4K Canal+  - na dziś tylko jeden program jest w 4K ale z biegiem czasu pewnie będzie więcej
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner 4K Canal+,  Xbox, 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? średnio 6-8godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, wiadomości (33-33-33)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  jeżeli już to sporadycznie - nie jest to priorytet
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  tak ale sporadycznie - nie jest priorytetem
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzień 30% (głównie sport), wieczory 70% (głównie filmy + sport)
17. Preferencje co do wielkości? duży (nie wiem.. 60? 75? 80?)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? budżet w okolicach 10tys.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeżeli sporo to daje w stosunku do auto kalibracji to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle pasują tu najtańsze serie oled w 77". Nie potrzebujesz przecież hdmi2.1, a kąty i jakość obrazu będą nie do pobicia.

Możesz mieć obiekcje do tych mitycznych wypaleń, ale ja mam kilka lat najstarszego oleda używanego jeszcze "gorzej" (punkt 13.) i żadnych kłopotów.

Kluczem jest nieużywanie "oczoj_ebnych" ustawień obrazu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wody w Odrze upłynęło. Czas najwyższy na zakup. 

Polecanym modelem jest Samsung QE75QN91A

Czy oprócz tego modelu są jakieś inne porównywalne? 

z OLED widze taki:
LG OLED77A13LA

Czy może Sony Bravia XR-75X95J

przy okazji, może ktoś poleci jakies audio do tego TV? Nie jestem audiofilem ale dzwiek to podstawa ;) Chyba powinien być ATMOS.  Czy jest sens szukac zestawu standardowego (po kablach) czy teraz soundbary rządza?

dodam, że mam dwa przewody wyciągniętę na ścianę naprzeciwko telewizora. Nie zabardzo mam jak pociągnąć jakieś inne.

Edytowane przez boruurob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:
Niestety tego samsunga QE75QN91A nigdzie juz nie ma i z tego co mówią to raczej nie bedzie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...