Skocz do zawartości
arsenal

Jakość AXN w N będzie lepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote][b]Dosyły dla n z EuroBirda 3[/b]

[b]
[/b]

[b] [img]http://w3.satkurier.pl/pliki/5196.png[/img] Dość nieoczekiwanie na satelicie EuroBird 3 - 33E pojawił się dosył kanałów z rodziny Discovery, oraz AXN na potrzeby platformy n. Przekaz jest niestety kodowany w systemie Conax i dodatkowo emitowany w MPEG-4.[/b]
[center] [/center]
[b] Cała paczka emitowana jest z częstotliwości 12,652 GHz, pol. V SR=18100 FEC=3/4. Przekaz jest prowadzony w MPEG-4, ale z wykorzystaniem standardu DVB-S, nie DVB-S2.

Aktualnie są tu dostępne następujące kanały:

Discovery Travel & Living (PID: 512/612/512, SID: 15201)
Discovery Science (PID: 513/613/513, SID: 15202)
Animal Planet (PID: 514/614/514, SID: 15203)
Discovery Civilisation (PID: 515/615/515, SID: 15204)
Discovery Channel (PID: 516/616/516, SID: 15205)
Discovery Historia (PID: 517/617/517, SID: 15206)
AXN (PID: 518/618/518, SID: 15207)
AXN Crime (PID: 519/619/519, SID: 15208)
AXN Sci-Fi (PID: 520/620/520, SID: 15209)

Cały zestaw jest kodowany w systemie Conax CAS7. Sygnał na terenie Polski jest bardzo silny i odbiór nie sprawia problemów.

Zapewne uruchomienie dosyłu ma na celu uzyskanie lepszej jakości kanałów, niż jest obecnie dostępna, ponieważ nie zawsze zależy to od n - niekiedy także od nadawców, którzy dosyłają przekaz już z nienajlepszą jakością. [/b][/quote]
satkurier.pl

Czyżby to był początek poprawy jakości od kanałów z grupy HBO/Cinemax/AXN i Discovery? Miejmy nadzieję bo dosyły z Amosa, do tego kodowane w żałosnym PowerVu, to tragedia. Jak na razie ja poprawy nie widzę. Może przęłączenie na nowy dosył będzie w nocy.
Ale jak zamiast polepszyć, spieprzą jakość to tego N nie daruję! Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='54755' date='30.07.2007, 21:03 ']Ale jak zamiast polepszyć, spieprzą jakość to tego N nie daruję![/quote]

Co za wiara w n! :):)

PS: Dopóki nie będą tego puszczać w ładnym 16/9 to i tak pewnie nie spojrzę na ten kanał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa HBO bierze się za n?(Cinemax/AXN) A może szykują miejsce na nowości ; ) Kto ich tam wie :) Chociaż mało oglądam to liczę, że SD się poprawi bo na LCD to za piękne nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='54759' date='30.07.2007, 21:30 ']Grupa HBO bierze się za n?(Cinemax/AXN) A może szykują miejsce na nowości ; ) Kto ich tam wie :lol: Chociaż mało oglądam to liczę, że SD się poprawi bo na LCD to za piękne nie jest.[/quote]

No koledzy i koleżanki, uczcie się jak powinna wyglądać wyważona wypowiedź w iście angielskim stylu.

"Bo na LCD to za piękne nie jest" to śliczny i godny naśladowania eufemizm użyty przez Gmera. To tak jak napisać: "....aczkolwiek, Fiat 126p nie jest limuzyną w dosłownym tego słowa znaczeniu...." :lol::lol::lol:

Ja to bym napisał że jakość obrazu z niektórych kanałów SD, w tym AXNów i kanałów TVP to jest ****** warta i do ******* nie podobna i można ją spokojnie porównać do ***** *** ******* ****** ***** :P.

Sam sobie wygwiazdkowałem, nie będzie mi się tu moduł cenzurujący wcinał :).

A tak poważnie, to poprawa przekazu SD bardziej by mnie ucieszyła niż jakieś "nowiuśkie" kanały mniejszości tematycznych (ładne określenie wymyśliłem? :P) albo radio, za przeproszeniem, internetowe z N-boxa. Słyszycie/czytacie tam? Hej? Może ktoś z N-ki to przeczyta, zawsze można mieć złudzenia .... :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na Cyfrowym Polsacie AXNy śmigają pięknie, właśnie się skończyła moja ulobiona seria (trzecia) LOST - Zagubionych...
na CP tylko 2 kanały grają kiepsko w SD, TVP1 i TVP2, reszta śmiga bardzo ładnie...
to tak dla porównania :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle Discovery na N wygladaja tragicznie. Tylko Disco HD jest swietny.
AXNy i Cinemaxy zawsze byly wszedzie slabe, wiec przywyklem do slabej jakosci. A wzorcem swietnej jakosci SD jest zwykly TVN z ogromnym bitratem mpeg2. Niektore filmy wygladaja prawie, jak w HD :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='54780' date='30.07.2007, 23:11 ']a na Cyfrowym Polsacie AXNy śmigają pięknie, właśnie się skończyła moja ulobiona seria (trzecia) LOST - Zagubionych...
na CP tylko 2 kanały grają kiepsko w SD, TVP1 i TVP2, reszta śmiga bardzo ładnie...
to tak dla porównania :lol:[/quote]
Więcej takich żartów poproszę. Pliiisssss :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='54789' date='31.07.2007, 00:15 ']Więcej takich żartów poproszę. Pliiisssss :lol:[/quote]

Ja sie obawiam, ze Arecki nadal na tym Philu CRT jedzie i jest taki raczej niemiarodajny :lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='54793' date='31.07.2007, 01:54 ']Ja sie obawiam, ze Arecki nadal na tym Philu CRT jedzie i jest taki raczej niemiarodajny :lol::lol:[/quote]

No tak, to wszystko wyjaśnia, bo też się zastanawiałem skąd takie "superości" mu się wzięły. Oglądałem AXNa z Cyfry, a to ten sam przekaz jest, tyle że kodowany w kilku systemach, jednocześnie dla Cyfry i Polsatu i wcale tak różowo nie było.

No ale skoro On używa 9551 to tam nawet g....no wygląda jak ósmy cud świata :lol:.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego szwagra na 21" Sony CRT AXN-y są ostre jak żyleta!!! Jakość doskonała!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='54780' date='30.07.2007, 23:11 ']a na Cyfrowym Polsacie AXNy śmigają pięknie, właśnie się skończyła moja ulobiona seria (trzecia) LOST - Zagubionych...
na CP tylko 2 kanały grają kiepsko w SD, TVP1 i TVP2, reszta śmiga bardzo ładnie...
to tak dla porównania :)[/quote]
Swoją drogą pózno sie skończyła bo już ją chyba cały świat obejrzał, mogli by dać czwartą wczesniej tez jestem fanem LOST, ale nie będę czekał pół roku sa inne żródła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='54806' date='31.07.2007, 10:23 ']U mojego szwagra na 21" Sony CRT AXN-y są ostre jak żyleta!!! Jakość doskonała!!! :D[/quote]Może, bo już na 28" Triluxie CRT AXN wygląda beznadziejnie :) CRT też nie zrobi z g*w*a twarożku, ani ze świni księżniczki.

AXN może u mnie zaskarbić sympatię jak puści SG1 w HD :)

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='54755' date='30.07.2007, 21:03 ']Czyżby to był początek poprawy jakości od kanałów z grupy HBO/Cinemax/AXN i Discovery? Miejmy nadzieję bo dosyły z Amosa, do tego kodowane w żałosnym PowerVu, to tragedia. Jak na razie ja poprawy nie widzę. Może przęłączenie na nowy dosył będzie w nocy.
Ale jak zamiast polepszyć, spieprzą jakość to tego N nie daruję![/quote]

Jakość techniczna (bitrate, rozdzielczość, koder) to jedna sprawa, druga sprawa to źródło z którego puszczane są filmy (HBO/Cinemax/ANX wygląda czasami jakby z VCD to puszczali a nie z DigiBety, nie mówiąc już o braku 16/9 i ekstremach w proporcjach, raz ucinają filmy 2.35 do 4/3 a raz puszczają w 2.35, co wygląda na telewizorach 4/3 beznadziejnie, a na telewizorach 16/9 po zzoomowaniu jeszcze gorzej) i filtry które nakładają (HBO wygląda jakby przez jakiegoś blura przechodziło - pewnie po to żeby lepiej się kompresowało) a trzecia sprawa to jakość retransmisji.

Nawet jeżeli poprawią jakość techniczną dosyłu to i tak zostaje kwestia źródeł, filtrów, proporcji, braku 5.1, braku 16/9. A tego raczej nie poprawią bo HBO ma rynek środkowo-europejski głęboko w poważaniu.
No a jakość retransmisji i tak pewnie zostanie kiepska dzięki niskiemu bitrate'u na wszystkich naszych rodzimych platformach (włączając w to telewizje n, która mogła by zainwestować z dodatkowy transponder, bo jakość SD mają żałosną) Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='54802' date='31.07.2007, 09:52 ']No tak, to wszystko wyjaśnia, bo też się zastanawiałem skąd takie "superości" mu się wzięły. Oglądałem AXNa z Cyfry, a to ten sam przekaz jest, tyle że kodowany w kilku systemach, jednocześnie dla Cyfry i Polsatu i wcale tak różowo nie było.

No ale skoro On używa 9551 to tam nawet g....no wygląda jak ósmy cud świata :) .[/quote]


eeee, ja nie mam 9551, tylko 36PW9765 najlepszy CRT ever (wraz z bliźniaczym 36PW9161 - jednotunerowym, EISA i do dzisiaj nr 1 na liście testowanych CRT).
Zaświadczam, że AXN u mnie gra tak dobrze jak TVN i Polsat. Jak na SD bardzo dobrze, ostro jak żyleta, jak to ktoś wyżej stwierdził.
TVP1 i TVP2 słabo.
Mogę się założyć o mój CRT, (jak go kupowałem kosztował 18K zł), że jeśli u kogoś na płaszczaku SD zagra z N lub z CP czy C+ lepiej, to go oddam. :):):P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaje sie, ze juz zaczynaja cos zmieniac:

[url="http://pl.kingofsat.net/news.php"]http://pl.kingofsat.net/news.php[/url]

paczka discovery z transpondera 11727 MHz pol. V

Dotychczasowe transpondery maja tak zapchane, ze trudno cos tam byloby dorzucic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nikodem_2' post='54867' date='31.07.2007, 21:02 ']Zdaje sie, ze juz zaczynaja cos zmieniac:

[url="http://pl.kingofsat.net/news.php"]http://pl.kingofsat.net/news.php[/url]

paczka discovery z transpondera 11727 MHz pol. V

Dotychczasowe transpondery maja tak zapchane, ze trudno cos tam byloby dorzucic.[/quote]


W N-boxie pojawiły się kanały DISC1TEST do DISC5TEST, 831 - 835. Na razie wyświetla się informacja że kanał nie należy do wykupionego pakietu, ale pewnie coś jest na rzeczy bo wczoraj ich jeszcze nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i najwidoczniej kanały Discovery już są podmienione bo wyglądają na jakościowo odmienione. :P
Nie jest to co prawda poziom kanału TVN ale jedno spojrzenie na paczkę Discovery w Cyfrowym Polsacie( 29cali CRT) mówi mi, że jest zdecydowanie lepiej. Oglądam na Discovery program o Broń Przyszłości i piękny karabin snajperski pokazują. 3 takie cacka w '39 i sami byśmy wojnę wygrali.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...