Skocz do zawartości
sebik

to czego na HD nie będzie

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Kubrick będzie na HD DVD I Blu-Ray a Lucas nie będzie.
Jego producent, Rick McCallum zapowiedział, że Gwiezdne Wojny zostaną wydane tylko na nośniku HD, wygrywającym wojnę formatów. Jeśli wygranego nie będzie, to filmy będą do kupienia w wersji do pobrania z internetu.

"Rick McCallum told audiences at the Star Wars Celebration convention in Europe recently that the Star Wars films wouldn't be released in high-definition until one format emerged a winner. Industry sources have informed us that McCallum also added that if the high-def format war isn't resolved soon, the company might skip high-def disc altogether and release the films in HD via download only."


[center][img]http://lowendmac.com/orchard/07/pixar/lucasfilm_logo.gif[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi. Oryginalnych wersji kinowych Starej Trylogii na DVD też miało za żadne skarby nie być, a Lucas odgrażał się, że to była pomyłka i totalne zaprzeczenie jego wizji, i nie chce do tego wracać. Ale okazało się, że kasa nie śmierdzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sie juz doczekac nie moge.
Dla mnie Starwars, Alien, Lord of the ring, Szklana pulapka, Terminator i Matrix to kolekcje za ktore zaplacil bym sporo zeby miec je na BD.
Dla mnie absolutne hity.
Po thing mam tez nadzieje na bliskie spotkania 3 stopnia i odchlan tez zostana wydane w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='madmacpl' post='54368' date='26.07.2007, 00:09 ']A ja sie juz doczekac nie moge.
Dla mnie Starwars, Alien, Lord of the ring, Szklana pulapka, Terminator i Matrix to kolekcje za ktore zaplacil bym sporo zeby miec je na BD.
Dla mnie absolutne hity.
Po thing mam tez nadzieje na bliskie spotkania 3 stopnia i odchlan tez zostana wydane w HD.[/quote]
Przecież Terminator jest na BR, Terminator 2 jest na BR i HD DVD a Terminator 3 jest na HD DVD.
Matrix jest na HD DVD.
Szklana pułapka 1 i 2 są też na BR i HD DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='madmacpl' post='54368' date='26.07.2007, 00:09 ']A ja sie juz doczekac nie moge.
Dla mnie Starwars, Alien, Lord of the ring, Szklana pulapka, Terminator i Matrix to kolekcje za ktore zaplacil bym sporo zeby miec je na BD.
Dla mnie absolutne hity.
Po thing mam tez nadzieje na bliskie spotkania 3 stopnia i odchlan tez zostana wydane w HD.[/quote]
No cóż na dokładnie te filmy też bym chciał i zapłaciłbym sporo tylko gdyby były na HD-DVD. W BR inwestować nie mam ochoty :lol:

Dodatkowo, nie zainwestuję złamanego centa w film bez polskich napisów. Czyli do czasu aż HD-DVD nie będzie z napisami PL lub któryś ze standardów nie wygra całkowicie, nie zamierzam inwestować w żadną technologię (ewentualnie do czasu aż pojawią się dobrej jakości odtwarzacze multiplatformowe). Filmów HD bez napisów mam wystarczającą ilość ale męczy mnie konieczność wykorzystywania PC do ich odtwarzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka mała ciekawostka. Do 2009 roku Lucas zapowiedział, że upora się ze zrobieniem wszystkich części obydwu trylogii w obrazie 3D. Zostanie to wydane na płytkach DVD. Pozdro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Codic' post='54465' date='27.07.2007, 08:41 ']Taka mała ciekawostka. Do 2009 roku Lucas zapowiedział, że upora się ze zrobieniem wszystkich części obydwu trylogii w obrazie 3D. Zostanie to wydane na płytkach DVD. Pozdro ;][/quote]
Technologia filmów 3D datuje z końca 19-ego wieku a dzisiaj robi się filmy w 3D na bazie nieopatentowanego, przez pewnego Węgra, systemu z lat 50-tych. Lucas, ma od dawna wszystko zeskanowane w 4K, teraz musi to tylko przerenderować na 3D i wypluć ponownie na taśmę filmową. Trochę się tego przez lata nazbierało, więc chwile mu to teraz zajmie. Business is business, Winetou.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='54369' date='26.07.2007, 00:37 ']Szklana pułapka 1 i 2 są też na BR i HD DVD.[/quote]

A gdzieś ty to widział?
Chętnie zakupię.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='54578' date='28.07.2007, 13:31 ']A gdzieś ty to widział?
Chętnie zakupię.

Pozdro[/quote]

Przepraszam za pomyłkę. Myślałem o "Leathal weapon"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Star Wars, Bliskie Spotkania 3 Stopnia i Otchłań można sciągnąc w bardzo dobrej jakości z sieci. Star Wars jest w fantastycznej jakości, zresztą bliskie spotaknia też (17.55 mbps, dd 5.1, zajmuje toto 18 GB). Z otchłanią trochę gorzej, bo ma fantastyczny bitrate (20 mbit/s) ale dużo glitchy.

Jezeli chodzi o Star Wars na oficjalnym nosniku HD to z tego co pamietam to bylo tak, że ktoś powiedział (byłem na Celebration Europe), ze słyszał, że George Lucas jest fanem Blu-Raya i czy w zwiazku z tym Star Wars zostanie wydane na BD, na to Rick odpowiedział, że George Lucas nie faworyzuje żadnego formatu i ze generalnie jest fanem HD, ale że chyba nie będą wydawa na żadnym nośniku, tylko poczekają aż powstanie technologia umożliwiająca każdemu sciągniecie sobie filmu w HD i wypalenie samemu na płyte.
Dla mnie to zwykła ściema i jak znowu zacznie się piractwo na ebay'u (a zacznie sie jak tylko stanieję BD-R, bo źródła HD mają tak fantastyczną jakośc, ze az prosi sie, zeby to nagrac na BD i sprzedawac), to zmiekna i w końcu wydadza wszystko na ktoryms nosniku.

A co do tych Star Wars 3D, to nie wystarczy "przerenderowac" w 3D, tylko trzeba klatka po klatce wycinac postacie (rotoscoping), a potem to wszystko poustawiac 3D. Daje to efekt dosc dziwny, bo ludze wygladaja jak powycinani z papieru. Jak ktos widzial supermana albo nowego pottera w imaxie to wie o co chodzi.

W przypadku czesci IV-VI to będzie mordercza robota. Moze zdecyduja sie w wielu przypadkach na stworzenie niektórych scenografii on nowa w 3D, ale to tez wcale nie jest takie proste. W kazdym razie czeka ich kupa roboty, ale mieli juz trening w postaci Nightmare Before Christmas.

A i to raczej nie będzie wydane na żadnym nosniku, tylko puszczane w kinach ktore mają proketory zgodne ze standardem Real D Cinema, więc też raczej nie będzie nic transferowane na taśme. Lucas generalnie jest zwolennikiem pozbycia sie tasmy ze wszelkich faz tworzenia i dystrybucji filmu, wiec raczej w nie ma co liczyc na projekcje w imaxach. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pozytywnie rozwaliłeś maxiuca tym Nightmare Before Christmas 3D :) choć kiedyś obiło mi się o uszy o wersji 3D tego filmu, żal że można mieć wersję tylko 2D 1080i lub 720p ze StarzHD, a 3D tylko w wybranych kinach.

Ale już zaczynam śpiewać na głos "This is Halloween, This is Halloween ..." :angry:

Star warsy w HD bez dwóch zdań powalają jakością ale ten The Abyss jest tragiczny, po obejrzeniu skasowałem choć film kultowy, mnóstwo glitchy i nawet Gabest ma problemy z odtwarzaniem tego materiału, sceny z wersji DC dodane po upskalowaniu z DVD (bo NBS nadawał wersję kinową) i te wschodnie hardsuby, które nawet po po obcięciu pasów u dołu dalej widać, obraz - mydło. No cóż trochę się zawiodłem choć pół roku polowałem na ta pozycję ale na Close Encounters jeszcze się skuszę. :lol:

Pozdrawiam

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='55001' date='02.08.2007, 11:41 ']No to mnie pozytywnie rozwaliłeś maxiuca tym Nightmare Before Christmas 3D :lol: choć kiedyś obiło mi się o uszy o wersji 3D tego filmu, żal że można mieć wersję tylko 2D 1080i lub 720p ze StarzHD, a 3D tylko w wybranych kinach.[/quote]

No niestety i raczej trzeba się przyzwyczaić do tego, że 3D tylko będzie w kinach, bo na zwykłych nie ma za bardzo jak tego wyświetlać na dzień dzisiejszy. I pewnie też troche wody upłynie w Odrze, zanim kina 3D w technologi Real D Cinema zawitają na Wisłę...

[quote name='apatch' post='55001' date='02.08.2007, 11:41 ']No cóż trochę się zawiodłem choć pół roku polowałem na ta pozycję ale na Close Encounters jeszcze się skuszę. :angry:[/quote]

No faktycznie, Abyss jest słabawy, ale jak mi czasu starczy to się chce za to zabrać, usunąć hardsuby, pozbyć się glitchy, spróbować poprawić kolory. Przy czym masa roboty będzie przy tym, o wiele gorzej niż z Batman Returns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...