Skocz do zawartości
gorus

Yamaha RX-V377 problem z dźwiękiem przestrzennym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Posiadam amplituner jak w tytule. Dotychczas względem moich potrzeb był optymalny do momentu aż wymieniłem TV na LG z serii NanoCell, który obsługuje również eARC. Dzięki temu inne urządzenia takie jak np. dekoder lub konsola mogą być podłączone bezpośrednio do TV, a dźwięk bezstratnie zostaje przekazany do amplitunera po HDMI do źródła AV4 z ARC.
Jednak jest pewien problem ponieważ jak włączam jakąkolwiek aplikację na TV (netflix, amazo prime video) i chcę obejrzeć film z dźwiękiem przestrzennym np. Dolby Digital 5.1 (tak samo jest na kanałach TV, które domyślnie przekazują dźwięk inny niż PCM) to w głośnikach cisza. Wtedy musze wybrać jakiekolwiek inne źródło dźwięku i z powrotem AV4 i dopiero dźwięk tak jakby się odwieszał i wszystko gra.
Jednak przy dłuższym użytkowaniu jest to dość uciążliwe ponieważ głośnością amplitunera steruję pilotem od TV i wtedy muszę szukać pilota do amplitunera tylko po to żeby zmienić źródło dźwięku na jakiekolwiek inne niż AV4 i ponownie wybrać AV4.

Dodam, że dźwięk zawiesza się również po wciśnięciu pauzy na filmie i aby ponownie wznowić oglądanie z dźwiękiem to muszę również zmieniać źródło dźwięku w amlitunerze.
Może miał ktoś z Was podobny problem i wie jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na zestawie Yamaha x LG. Napisałem do jednych i drugich, że mam takie objawy jak Ty: dźwięk z TV nie wraca do AVR  po ARC i trzeba przełączyć w TV źródło na głośniki wbudowane i wrócić do HDMI-ARC. Zazwyczaj pomagało. Ale przy kolejnym FW upg ktoś się chyba w tej Japonii lub Korei nade mną zlitował, bo ostatnio po włączeniu TV, wzmacniacz wzbudza się sam i po kilku sekundach słyszę dźwięk i widzę na wyświetlaczu w AVR jaki TV podaje sygnał (zazwyczaj PCM z naziemnej). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX za odpowiedź.

U mnie pomaga tylko zmiana źródła i powrót od AV4 w amplitunerze.

Żadne zmiany źródła głośników w TV LG i powrót do HDMI ARC nic nie dają - dalej jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2022 o 22:45, gorus napisał:

THX za odpowiedź.

U mnie pomaga tylko zmiana źródła i powrót od AV4 w amplitunerze.

Żadne zmiany źródła głośników w TV LG i powrót do HDMI ARC nic nie dają - dalej jest cisza.

Wyłącz w LG obsługę eARC i zostaw samo ARC. Może pomoże? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem - nie pomaga.

Tak przy okazji żeby nie zakładać nowego wątku podpytam czy takie głośniki https://www.amazon.pl/Yamaha-NSP41-Domowe-Czarny-glośników/dp/B07L16Y1XP do amplitunera jak w temacie będą odpowiednie do pokoju 20 m2?

Jeśli nie to możecie coś polecić w cenie max do 1500 zł?

Edytowane przez gorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...