Skocz do zawartości
Gmeru

Pioneer KURO, ELITE KURO, nowa linia telewizorów plazmowych

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Ciut później niż firmy Samsung i Hitachi, ale za to z przytupem, wprowadza Piooner na rynek nową serię telewizorów plazmowych o zbiorczej nazwie KURO, w której znalazły się aż cztery urządzenia. Dwa z nich o oznaczeniu PDP 4280HD i PDP 5080HD należą do grupy produktów podstawowych, a dwa o oznaczeniu: PRO 950HD i PRO 1150HD to przedstawiciele wyrobów pozycjonowanych w ekskluzywnej linii ELITE. Wszystkie telewizory posiadają ekskluzywnie czarne obudowy.

[center][img]http://img413.imageshack.us/img413/5192/pdp4280hdmedat0.jpg[/img][/center]

Wprowadzane modele mają ekrany o przekątnych 42 i 50 cali. Modele 42 calowe mają panele o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, natomiast 50 calówki dysponują rozdzielczością 1365 x 768 pikseli. Dla poprawienia jakości obrazu zastosowano znane z poprzednich modeli, ale najczęściej ulepszone technologie. Z nowości warto wspomnieć o wyposażeniu telewizorów w cztery wejścia HDMI w wersji 1.3, oraz technologię PureCinema z odświeżaniem 72 Hz (pulldown 3:3) dzięki której możliwa będzie bezbłędna reprodukcja filmów w wersji 1080p/24Hz.

Modele w wersji ELITE mają dużo dodatkowych gadżetów z Home Media Gallery, oraz możliwością profesjonalnej kalibracji ISFccc na czele.

Ceny modeli
PDP 4280HD – 2700$
PDP 5080HD – 3500$

Ceny modeli ELITE nie są jeszcze znane.

[center][img]http://img219.imageshack.us/img219/6899/pro1150hdmedws9.jpg[/img][/center]

Źródło:nowetrendy.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników, dołączyłem i do tego forum :lol: Lepiej późno niż wcale :)

Chciałem uzupełnić informacje, które wkleił powyżej Gmeru o malusieńką informację, iż modele ELITE w Europie mają oznaczenia pdp-428xd (lub xa) dla wersji 42 calowej i pdp-508xd (lub xa) dla wersji 50 calowej. Wszyscy pewnie już to wiedzą, ale dla pewności.

[url="http://www.pioneer.eu/eur/products/62/63/413/overview.html"]Tu[/url] jest link do europejskiej stony Pioneer'a, na której można znaleźć więcej informacji na temat plazm (i nie tylko) tejże firmy.

Jestem posiadaczem pioneer'a pdp-428xd od paru tygodni i jestem zachwycony tą plazmą. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, to postaram się, w miare możliwości i mojej wiedzy, odpowiedzieć.

Pozdrawiam

A.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='-AS-' post='56859' date='21.08.2007, 20:13 ']Witam wszystkich użytkowników, dołączyłem i do tego forum :lol: Lepiej późno niż wcale :lol:

Chciałem uzupełnić informacje, które wkleił powyżej Gmeru o malusieńką informację, iż modele ELITE w Europie mają oznaczenia pdp-428xd (lub xa) dla wersji 42 calowej i pdp-508xd (lub xa) dla wersji 50 calowej. Wszyscy pewnie już to wiedzą, ale dla pewności.

[url="http://www.pioneer.eu/eur/products/62/63/413/overview.html"]Tu[/url] jest link do europejskiej stony Pioneer'a, na której można znaleźć więcej informacji na temat plazm (i nie tylko) tejże firmy.

Jestem posiadaczem pioneer'a pdp-428xd od paru tygodni i jestem zachwycony tą plazmą. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, to postaram się, w miare możliwości i mojej wiedzy, odpowiedzieć.

Pozdrawiam

A.S.[/quote]

Witaj
Zastanawiam się nad przywiezieniem plazmy z USA, ale nie wiem czy będzie w EU działała tak samo????
Jakie są konkretne różnice międze Elite a modelem podstawowym FullHD???
Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
w amerykańskich TV brak jest tunera PAL.

Elite to amerykańska nazwa dla modeli 428, 508 i 608.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='-AS-' post='84323' date='07.02.2008, 20:19 ']Witam,
w amerykańskich TV brak jest tunera PAL.

Elite to amerykańska nazwa dla modeli 428, 508 i 608.

Pozdrawiam[/quote]

Witam

Po krótce:

Kompletny nowicjusz. Wiadomości tylko z forum i coraz częstszych wizyt w MM. Od dłuższego czasu rozglądam się za telewizorem - po wielu namyslach zawężyłem wybór do Toshiby ZF 46 bądź Pioneer Kuro 42 cale. Pioneer tej wielkości nie występuje w 1080p - czy mimo wszystko to dobry wybór i czy przy tej wielkości 1080/780 ma az takie znaczenie - ogladany z 3 metrów ? Sygnał będzie prawdopodbnie z N-ki. Mimo względnie sporym pokojem, jestem ograniczony wymyslona kiedys tam półką z rigipsu z wgłębieniem na TV - stąd ograniczenie wymiarem - 50tka może by i weszła ale pozostają wtedy małe odstępy do krawędzi, które założyłem sobie na odbiór ciepla i cyrkulacje powietrza - nie będę modyfikowac już półki - żona. W KURO martwi mnie jedynie opisywane na innym forum buczenie i poświaty (plazmy). Jak odbicia światła od ekranu w czasie pracy? Myślalem również o Panasonicu Full HD? Dobry Wybór? I ostatnie pytanie - XA czy XD - czy jest realna szansa wykorzystania tunera telewizji cyfrowej w nast 4-5 latach? Wielkie dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='-AS-' post='84323' date='07.02.2008, 20:19 ']Witam,
w amerykańskich TV brak jest tunera PAL.

Elite to amerykańska nazwa dla modeli 428, 508 i 608.

Pozdrawiam[/quote]

I jeszcze jedno pyt - 4280 XD i 428XD - roznice to ISF i PiPi sterowanie jasnością?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...