Skocz do zawartości

Pytanie

Witam. Na mikołaja kupiłem 55 calowy telewizor marki TCL z serii C825 (TCL 55C825). Nie jestem zadowolony z ustawień wstępnych obrazu podczas oglądania telewizji (UPC dekoder 4K).

Nie stać mnie na profesjonalną kalibrację (na telewizor odkładałem ponad rok), więc ,,bawię'' się samemu w ustawieniach. Niestety nie znam niektórych funkcji, nie wiem co one oznaczają, a w instrukcji nie ma tego rozpisanego. W google niektóre rzeczy są, lecz nie do końca je rozumiem, dlatego zwracam się do was o pomoc. Potrzebuje wyjaśnień co te funkcje dają gdy je włączę i ustawie wartości i kiedy warto je mieć włączone, a kiedy lepiej nie.

Kontrast dynamiczny: wyłącz/niska/duże

Rozszerzanie czerni: wyłącz/niska/duże

Dynamiczna jasność: wyłącz/ECO/Jasność+/Automatyczne

Lokalne ściemnianie: wyłącz/niska/duże

Lokalny kontrast: wyłącz/niska/duże

Jeżeli ktoś miałby ten telewizor albo jakiś inny model TCL i chciałby pochwalić się swoimi wszystkimi ustawieniami, to byłbym bardzo wdzięczny.

PS: Oglądałem filmik na youtubie polaka, co nagrał o jednym z modeli TCL, ale jego ustawienia kompletnie mi nie podchodzą.

Z góry bardzo dziękuję wszystkim za wyrozumiałość i pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. Raczej na wył. lub niska. 2.Tu trzeba obserwować jak zachowa się czerń, ale zacznij od ustawienia wył. 3. Aby uniknąć kombinacji z obrazem sugeruje wył. ewentualnie z czasem sprawdzić jak zachowa się obraz po włączeniu. 4.Tutaj duże. 5. Tu ciężko powiedzieć na odległość - może być tak, ze najlepsze efekty da duże ale równie dobrze wył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...