Skocz do zawartości
  • 0
Vendeur

Jak połączyć stary amplituner z CINCH 5.1 do nowego TV...?

Pytanie

Cześć, mam nietypową kwestię i pytanie.

Posiadam dość stary amplituner kina domowego (Technics SA-AX7), który ma jedyne rozsądne wejście dźwięku przez CINCH (żadnych nowych). Obecnie używam go podłączonego do komputera, z którego wychodzą 3 przewody i każdy z nich się rozdziela - razem 6 kanałów.

Chcę do tego w jakiś sposób podłączyć TV https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue40k5600aw , aby móc puszczać filmy z pendrive itp. Jak to zrobić? Jakaś przystawka TV, w którą wepnę pendrive miałaby możliwość, aby wysłać sygnał do TV po HDMI oraz w jakiś sposób rozdzielić audio na CINCHe? Widziałem, że są "ekstraktory", jak tutaj https://allegro.pl/oferta/ekstraktor-hdmi-arc-dts-konwerter-hdmi-5-1-toslink-8991548763, no ale tam wychodzi tylko toslink. Nie widzę nigdzie konwerterów z HDMI/Toslink na CINCH 5.1...

Mam nadzieję, że jedynym rozwiązaniem nie będzie kupno nowego amplitunera... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Stereo to jeszcze dało by radę, 5.1 to będzie problem. Przystawki nie potrzebujesz. Kabel optyczny z telewizora przez ten adapter, na dwa cincze.

Ewentualnie możesz kupić przystawkę, niektóre mają wyjścia stereo, do niektórych i tak trzeba adapter, taki jak poprzednio (może być tańszy, za 25zł optyczne na stereo).
Napewno obsługa i oglądanie z usb, będzie wtedy wygodniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Stereo to jeszcze dało by radę, 5.1 to będzie problem. Przystawki nie potrzebujesz. Kabel optyczny z telewizora przez ten adapter, na dwa cincze.

Ewentualnie możesz kupić przystawkę, niektóre mają wyjścia stereo, do niektórych i tak trzeba adapter, taki jak poprzednio (może być tańszy, za 25zł optyczne na stereo).
Napewno obsługa i oglądanie z usb, będzie wtedy wygodniejsza.

Nie żartuj sobie... Nie po to kupowałem amplituner i głośniki do kina, aby używać stereo... Przecież napisałem wyraźnie, że zestaw służy go oglądania filmów.

 

Godzinę temu, somerset napisał:

Zmień amplituner przynajmniej na taki,który bedzie miał wejście optyczne.

Jakieś propozycje? Czy da się znaleźć coś używanego w dobrej cenie, aby miało kilka HDMI, USB na pendrive (czytało MKV w h.265) i jakieś połączenie z netem? Ktoś inny polecił mi https://allegro.pl/oferta/amplituner-onkyo-tx-sr606-7-1-srebrny-11565793883, ale tu brak netu, USB i 4K. Jaki minimalny poziom cenowy, aby to osiągnąć?

Proszę o jakieś propozycje modeli, bo od 20 lat nie jestem w ogóle w temacie i nie wiem, co warto byłoby wziąć z używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...