Skocz do zawartości
LeszeKao

Porządny telewizor do salonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Sześć,

Mam prośbę o doradzenie modelu telewizora do salonu. Jeżeli jest też taka możliwość i będzie konieczność to proszę o sugestię dotyczącą soundbara (na chwilę obecną nie mam warunków na kino domowe - kanapa, na której siedzimy będzie dosunięta do rogu pokoju.)

Dzięki!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 19,5 m2, jednak kanapa i RTVka jest przesunięta na jedną stronę salonu.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,8 m,
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głownie na wprost, jedna kanapa jest pod niedużym kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Bez dużego znaczenia, ale wygodniej będzie w wersji na nóżkach
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Telewizor na być zamontowany na wschodniej ścianie, jego lewa krawędź, będzie sąsiadowała z oknem balkonowym. Przy lewej krawędzi jest okno na północ, mocno przysłonięte przez sąsiadujący budynek.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam:)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ambient, chyba, że nie warto w to inwestować? Możliwość łączenia po Wi-Fi z dodatkowymi urządzeniami. Głównie zależy mi na tym, żeby był porządny, nie chce bawić się w naprawy, awarie itp.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie Full HD, ale chce, żeby był już pod 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, laptop, soundbar jeżeli potrzebne, przyszłościowo może jakieś kino domowe.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Max 2, czasami w ogóle przez kilka dni.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? w laptopach preferuję matową, w telewizorach sam nie wiem. Wiem, że nie lubię jak mam jakieś refleksy na obrazie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? HBO, Netflix, YT.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Wystarczy YT, ale pod warunkiem, że będzie to wygodne. Najlepiej jak będzie dało się podpiąć klawiaturę i myszkę.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4, okazjonalnie, 1-2 h.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głównie w nocy.
17. Preferencje co do wielkości? Im większy tym lepszy:)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolna zmiana pomiędzy aplikacjami, wolna zmiana kanałów, wolne przełączanie pomiędzy źródłami. Jak jest wolny i się tnie.
19. Preferencje co do marki ? Bez różnicy, może to być jakiś chińczyk, o którym pierwszy raz słyszę, chce dobrej jakości.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie, nie chcę 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Wszystko zależy od stosunku jakość/cena. Jeżeli będzie znacząca przewaga jakości to mogę dopłacić, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Teraz pewnie zapytacie, co to jest dla mnie zdrowy rozsądek.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeżeli faktycznie przekłada się to na realia to pewnie. Ze wszystkiego trzeba wyciskać maxa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiś budzet nakreślił 👍

Póki co to zupełnie nic nie wiadomo np. chce możliwie duży i mocny samochód … 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, zależy mi na rozsądnym stosunku jakość/cena - pewnie dla 65 cali to jest ok 6-7k PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak z LCD Samsung od serii Q80 wzwyż, niezły jest Q90/91. Sony znakomity XJ95. Jezeli chciałbyś oleda, to obrazowo najlepiej Panasonic od serii 1000, ewentualnie Sony A80 ( oled daje czadowy obraz po ciemku, ale najlepiej z płyt, w streamingu wole LCD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

Z przytoczonych przez Ciebie modeli, który uważasz za najlepszy? I co sądzisz z zestawieniem Twoich propozycji z LG C1. 

Będę chciał celować w 65 cali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawi się dużo światła w pokoju to jednak celowałbym w XJ95. Oled najlepiej wypada z bardzo gęstym materiałem z płyt bluray. Diabeł tkwi w szczegółach dlatego znacznie wyżej cenie obraz i prace inżynierów  Panasonica i Sony, niż LG. Pamiętaj tez, ze oled do streamingu to gorszy wybór niż klasowe LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...