Skocz do zawartości
dude8q

Denon AVR-X3000 - Problem z podłączeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,


Przymierzam się do kupna nowego telewizora z funkcją HDR10+, 4k z HDMI 2.1.
Posiadam stary Amplituner Denon AVR-X3000 do którego mam podłączone głośniki 5.0. Amplituner nie obsłuży HDR10+ i 4k.
Czy jest ktoś wstanie udzielić mi porady, w jaki sposób mogę z tego wybrnąć i to podłączyć?

Obecnie podłączony mam tak:
Sprzęt (PS4,PC) "HDMI" ------> Amplituner "HDMI" -----> TV (Telewizor wyciszony na 0, dźwięk jest TV i Głośnikach)

https://manuals.denon.com/AVRX1200W/EU/PL/GFNFSYwysioymk.php

*Pod 5. Game podłączone PS4
*Pod 1. CBL/SAT podłączone PC
*TV podłączone pod Monitor ARC

Czy jest możliwość obraz wysłać na TV, a dźwięk na głośniki przez amplituner?

Pozdrawiam

Edytowane przez dude8q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dude8q napisał:

Cześć Wam,


Przymierzam się do kupna nowego telewizora z funkcją HDR10+, 4k z HDMI 2.1.
Posiadam stary Amplituner Denon AVR-X3000 do którego mam podłączone głośniki 5.0. Amplituner nie obsłuży HDR10+ i 4k.
Czy jest ktoś wstanie udzielić mi porady, w jaki sposób mogę z tego wybrnąć i to podłączyć?

Obecnie podłączony mam tak:
Sprzęt (PS4,PC) "HDMI" ------> Amplituner "HDMI" -----> TV (Telewizor wyciszony na 0, dźwięk jest TV i Głośnikach)

https://manuals.denon.com/AVRX1200W/EU/PL/GFNFSYwysioymk.php

*Pod 5. Game podłączone PS4
*Pod 1. CBL/SAT podłączone PC
*TV podłączone pod Monitor ARC

Czy jest możliwość obraz wysłać na TV, a dźwięk na głośniki przez amplituner?

Pozdrawiam

Masz jakikolwiek odtwarzacz, który wysyła treści HDR10+?? nie wspominając o sygnale źródłowym HDR10+... na pewno HDR10+ nie jest obsługiwane przez PS4, nie przez PC.

Więc po pierwsze dlaczego akurat HDR10+ jest takie ważne??? i skąd chcesz mieć sygnał HDR10+? jaki sprzęt ma taki sygnał wysyłać na TV?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nygus napisał:

Masz jakikolwiek odtwarzacz, który wysyła treści HDR10+?? nie wspominając o sygnale źródłowym HDR10+... na pewno HDR10+ nie jest obsługiwane przez PS4, nie przez PC.

Więc po pierwsze dlaczego akurat HDR10+ jest takie ważne??? i skąd chcesz mieć sygnał HDR10+? jaki sprzęt ma taki sygnał wysyłać na TV?

 

W planach mam zakup Xbox Series X.
Komputer może działać mi w 4k, z chęcią zobaczyłbym w tej rozdzielczości film.
Na angielskich forach pisali że mimo tego że amplituner rzekomo był kupowany z obsługą 4k, tych 4k nie obsługuję.

Edit:
Zastanawiałem się skąd ten atak w moją stronę, już doczytałem, HDR to chwyt marketingowy.
Mimo wszystko chciałbym wykorzystać max odświeżania TV (puszczenie sygnału przez amplituner ukróci mi odświeżanie) i chciałbym zobaczyć różnice między Full HD, a 4k, czy to jest odczuwalna różnica, nie miałem z tym styczności.

Pozdrawiam

Edytowane przez dude8q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dude8q napisał:

W planach mam zakup Xbox Series X.
Komputer może działać mi w 4k, z chęcią zobaczyłbym w tej rozdzielczości film.
Na angielskich forach pisali że mimo tego że amplituner rzekomo był kupowany z obsługą 4k, tych 4k nie obsługuję.

Edit:
Zastanawiałem się skąd ten atak w moją stronę, już doczytałem, HDR to chwyt marketingowy.
Mimo wszystko chciałbym wykorzystać max odświeżania TV (puszczenie sygnału przez amplituner ukróci mi odświeżanie) i chciałbym zobaczyć różnice między Full HD, a 4k, czy to jest odczuwalna różnica, nie miałem z tym styczności.

Pozdrawiam

gdzie masz atak??? spokojnie, troszkę luzu, pytania to nie atak.

piszesz o ps4 i pc, i jak podłączyć do tv , który chcesz kupić, a który ma mieć HDR10+. wiec się pytam czy masz co oglądać. PS4 akurat obsługuje HDR (HDR10), chyab ze masz w PC karte graficzna, która tez przesyła sygnał z HDRem..

HDR (HDR10), HDR10+ i DV to są trzy różne sprawy. Jeśli planujesz kupić XSX to już troszkę lepiej, tyle ze XSX, też nie obsługuje HDR10+ więc, skupienie sie na HDR10+ jest troszkę bez sensu.

możesz podłączyć wszystko bezpośrednio do TV a audio z TV po arc/earc do wzmacniacza i to tyle (o ile będzie to działać, bo nie zawsze działa)

Warto się zastanowić co ?? i z czego będzie wysyłane do TV, jaki rodzaj sygnału będzie najczęściej wysyłany i wtedy warto jeszcze raz rozważyć czy tv z HDR10+ to jest najlepszy wybór

HDR to nie jest chwyt marketingowy, no chyba ze film jest słabo zremasterowany, a sa takie, albo tv ma HDR i max 300nitów, to wtedy to jest chwyt marketingowy.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nygus napisał:

gdzie masz atak??? spokojnie, troszkę luzu, pytania to nie atak.

piszesz o ps4 i pc, i jak podłączyć do tv , który chcesz kupić, a który ma mieć HDR10+. wiec się pytam czy masz co oglądać.

HDR, HDR10+ i DV to są trzy różne sprawy. Jeśli planujesz kupić XSX to już troszkę lepiej, tyle ze XSX, też nie obsługuje HDR10+ więc, skupienie sie na HDR10+ jest troszkę bez sensu.

możesz podłączyć wszystko bezpośrednio do TV a audio z TV po arc/earc do wzmacniacza i to tyle

Warto się zastanowić co ?? i z czego będzie wysyłane do TV, jaki rodzaj sygnału będzie najczęściej wysyłany i wtedy warto jeszcze raz rozważyć czy tv z HDR10+ to jest najlepszy wybór

Chciałbym się upewnić czy dobrze Ciebie rozumiem.

Urządzenia (XBOX Series X, PS4, PC) "HDMI" -----> TV "HDMI" -----> ARC IN w Amplituner

Czy w tym przypadku będę miał jakąś stratę w odsłuchu i czy będę miał dźwięk przestrzenny dolby?
To sygnał dźwiękowy będzie wysyłany przez HDMI do amplitunera?
W TV, oraz w amplitunerze muszę dokonywać jakiś zmian w ustawieniach?

Co do TV, obecnie przymierzam się, nie kupuję, myślę by zrobić to za miesiąc, koszt jaki chcę przeznaczyć to max 3500, szukam czegoś co ma najlepsze odświeżanie 100-120hz, ale typowo na matrycy. Obecnie patrzę na to:

https://www.neonet.pl/telewizory/samsung-qe55q77aat.html

Oczywiście wszystko wstępnie. Jeszcze się mocno nie zagłębiałem w temat poszukiwań i czytaniu oco TV oferuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając ten sprzęt, który masz, to jak kupisz samsunga q77 to raczej nie wykorzystasz nic z HDR10+, chyba ze będziesz oglądał amazon prime w streamingu na tv. Raczej sprawe HDR10+ zostaw w spokoju, nie jest to Ci do niczego potrzebne, HDR10 to już inna sprawa, to jest podstawowy sygnał HDR.

podłączenie wszystkiego do tv i puszczenie sygnału po arc do amplitunera to jest jedno z wyjść. Co stracisz jesli chodzi o sygnał audio to zależy od tego jaką masz konfiguracje głośników i co będziesz oglądał, skąd i jaki dźwięk będzie wysyłany do amplitunera.

Zmiany w ustawieniach trzeba zawsze sprawdzić w każdym urządzeniu.

wygląda na to ze akurat amplituner moze byc w tym przypadku najsłabszym ogniwem, chociaż ten tv to tez nic szczególnego. Aktualizacja firmwaru w amplitumerze i podłączenie wszystkiego pod amplituner tez jest dobrym wyjściem, uruchomisz ??? filmy, gry z jeśli nie będzie problemu przy przesyłaniu obrazu (dobre kable HDMI!!) to nie masz sie czym przejmować.

Jeśli biedą zaniki obrazu, a przewody HDMI na pewno są ok, to sprzęt bezpośrednio podłącz do tv, coś za coś, chyba ze wymienisz amplituner na taki, który wspiera 4k i ma HDMI 2.1, bo ten, który masz teraz na pewno nie ma HDMI2.1

Zmiany w ustawieniach trzeba zawsze sprawdzić w każdym urządzeniu.

image.thumb.png.609159df8f6d9a1a3eef5162bec0a0ef.png

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja głośników 5.0, czy dźwięk przestrzenny wtedy będzie czytany. Tego w sumie wiem.
Amplituner ma HDMI 1.4

Edytowane przez dude8q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym amplitunerze pozostaje tylko opcja podłączenia wszystkiego pod TV i dźwięk do denona po arc lub po optyku z urządzeń bezpośrednio, albo wymiana amplitunera na taki który ma najlepiej HDMI2.1, ale tu trzeba uważać...

przy każdym rodzaju podłączenia będziesz miał dźwięk przestrzenny, nie zawsze najlepszy możliwy, ale będzie, oczywiście tylko jeśli jest dostępny w danym materiale źródłowym, bo jeśli słuchasz płyty CD, to będzie to stereo, no chyba, że płyta jest w dolby pro logic, czyli interpolowany dźwięk przestrzenny :) 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wszystko rozumiem ;).
A może orientujesz się czy będę miał przez to jakąś stratę w odsłuchu, jeżeli nie dzieję się to bezpośrednio przez amplituner, a przez TV? Chodzi mi o odsłuch muzyki na którą w sumie duży nacisk kładę, dźwięk przestrzenny traktuję jako dodatek, jako efekt do gier i filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka będziesz miał stratę odsłuch, bo to zależy od Twojej wrażliwości :), mi w zasadzie słoń na ucho nadepnął ale cos tam jakbym czasami słyszał jakąś mała różnicę w wydobywających się dźwiękach :) 

nie będzie (nie powinno być, chociaż nigdy nie wiadomo ??? jaki wpływ na sygnał ma elektronika akurat tego egzemplarza tv) straty dźwięku jeśli chodzi o stereo, odtwarzacz płyt->amplituner najlepiej podłączyć bezpośrednio, np. po optyku, wtedy tv jest wyeliminowany z układu, no chyba ze źródłem sygnał ma być sam tv to wtedy masz i tak po HDMI przez arc

arc nie przepuści "gęstych" sygnałów DD i DTS, czyli DD ThrueHD i DTS-HD, takie cos tylko przez eARC

 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...