Skocz do zawartości
bluray

Walka formatów

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zawalony sprzętem więc zrobiłem tak:
- Toshiba XE1 HD DVD podłączyłem HDMI 1.3 do Sharp XD1 52" - Action mode; 1080p/60Hz
- SONY BD S1E podłączyłem HDMI 1.3 do Sharp HD1 52" 1080p/24Hz

Na obu playerach równocześnie puściłem Last Samuray ( Mam dwie werscje BD i HD DVD).

I co oczy zobaczyły:
[b]TO SAMO.[/b]

Zestaw nr. 1 jest dwa razy tańszy od zestawu nr.2

WNIOSKI:
sami sobie te wnioski wysnujcie.

UWAGA 1:
SHARP LCD HD1 praktycznie nie smuży. Przyjmuje 24Hz. Ma 100 Hz.
To niewiarygodne ale właśnie padł ostatni bastion PDP.
Smużenie szczątkowe jest wykrywalne tylko na materiałach testowych. I to tych najbardziej krwawych.
Ale w praktyce już tego nie widac.

Foto nie robię bo i tak nic to nie pokaże.
UWAGA 2:
Czerń jeszcze lepszą mają Samsungi M86/87 ale dzieje się to kosztem niemożności prawidłowej kalibracji w palecie szarości bliskich czerni. I jeszcze Samsungi smużą widocznie.

Jeszcze
[b]OGŁOSZENIE:[/b]
Ponieważ w miesiąc po premierze plazm Panasonic 50" Full HD nie ma ich w sklepach na półkach ogłaszam przeto
[b]śmierc technologii ekranów plazmowych. [/b]
[b]Nieodwołalnie.[/b] Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='bluray' post='51685' date='27.06.2007, 09:37 ']Zestaw nr. 1 jest dwa razy tańszy od zestawu nr.2

WNIOSKI:
sami sobie te wnioski wysnujcie.[/quote]

Żeby jeszcze można było na nich oglądać te same filmy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='albz74' post='51687' date='27.06.2007, 08:48 ']Żeby jeszcze można było na nich oglądać te same filmy :rolleyes:[/quote]
[b]Można: [quote]Last Samuray ( Mam dwie werscje BD i HD DVD).[/quote][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='bluray' post='51688' date='27.06.2007, 09:51 '][b]Można: [/b][/quote]

:rolleyes: Chodziło mi o Pirates of Carribean etc :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='albz74' post='51687' date='27.06.2007, 08:48 ']Żeby jeszcze można było na nich oglądać te same filmy :rolleyes:[/quote]

Otoż to. Bluraj. Sory ale więcej filmów, które lubię znajduje się na dyskach bluray więc wyboru nie mam. Jak praktycznie każdy na świecie. Jeżeli ponad połowa filmów jest tylko na bluray to takie tematy nie mają żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie całkiem nie w temacie : na dole jest napisane, że post napisany przez Bluray jest edytowany .... przez pmcomp. Hmm,.... Czyżby cenzura prewencyjna :rolleyes: ?
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='51685' date='27.06.2007, 08:37 ']Zestaw nr. 1 jest dwa razy tańszy od zestawu nr.2[/quote]

niestety, a moze na szczescie to juz przeszlosc . Ceny w Szwecji sa teraz takie:

HD DVD:
Toshiba XE1 7000 SEK=2800 zl
Toshiba E1 3600 SEK=1440 zl

BR:
Sony BDP-S1E 7850 SEK=3140 zl
Samsung BD-P1000 5300 SEK=2120 zl
Panasonic DMP-BD10 8900SEK=3560 zl

Jak dla mnie HD DVD przegralo walke, wole Sony za prawie ta sama cene, lub troche drozej Panasonica.
A dlaczego nie sprzedawali plyt HD DVD w cenie DVD (bo mysle, ze roznice w kosztach produkcji sa nieistotne)??? Tak wlasnie zabija sie obiecujacy format :rolleyes:

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]A ja mam pytanie całkiem nie w temacie : na dole jest napisane, że post napisany przez Bluray jest edytowany .... przez pmcomp. Hmm,.... Czyżby cenzura prewencyjna[/quote]

SUPER odkrycie,
To pokazuje co tu się od rkou dzieje.
Ale cieszę się, że pracownicy etatowi N-ki mogą tu manipulowac do oporu.
Chyba gościu co to zrobił test HD DVD nie mając ani jednej płyty HD DVD zapomniał sie tym razem zalogowac na mnie.

To tak jak kiedyś KIKI wywalił super opinię o własnym sklepie pisząc pzpod swijego niku.
To był zreszta ostateczny impuls aby stworzyc to forum. Jako[b] janununio [/b]mam numer 2.
Bo numer jeden ma pewien student polsko-japońskiej szkoły informatycznej zwany także adminem.
Obecnie w obozie n-ki. Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"SUPER odkrycie,
To pokazuje co tu się od rkou dzieje.
Ale cieszę się, że pracownicy etatowi N-ki mogą tu manipulowac do oporu."

Ale cio mają pracownicy Nki do odtwarzaczy HD DVD ???

"Chyba gościu co to zrobił test HD DVD nie mając ani jednej płyty HD DVD[...]"

Skąd wiesz ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='51693' date='27.06.2007, 09:52 ']A ja mam pytanie całkiem nie w temacie : na dole jest napisane, że post napisany przez Bluray jest edytowany .... przez pmcomp. Hmm,.... Czyżby cenzura prewencyjna :) ?
pzdr[/quote]

Nie, na forum nie ma cenzury o ile nikt nie łamie regulaminu forum, prawa i dobrych obyczajów regulowanych ogólnie przyjętymi zasadami współżycia społecznego.

Co do tej edycji posta bluraya, bedąc moderatorem, z tytułu usunąłem, o ile pamiętam, dwa wyrazy: mega test.
Nazwa ta jest "zarezerwowana" dla testów kompleksowych.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam na porowanie Kuro w fullHD z HD1. Dwaj najlepsi przedstawiciele obu technologii - wtedy bedzie mozna wyrokowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bluray' post='51685' date='27.06.2007, 08:37 '][b]OGŁOSZENIE:[/b]
Ponieważ w miesiąc po premierze plazm Panasonic 50" Full HD nie ma ich w sklepach na półkach ogłaszam przeto
[b]śmierc technologii ekranów plazmowych. [/b]
[b]Nieodwołalnie.[/b][/quote]

Tak na marginesie, może u nas nie jest dostepna żadna plazma przymująca 1080p....ale w anglii od jakis 2 miesiecy jest dostepna plazma Hitachi P50T01 (50''), która przyjmuje 1080p i kosztuje okolo 1100 funtów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież ten Panasonic "TH-50PY700P Full HD" jest przynajmniej w ofercie kilku sklepów i na allegro.
rozumiem że to tylko slogan a sprzętu i tak nie sprzedadzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bluray' post='51685' date='27.06.2007, 08:37 ']Jeszcze
[b]OGŁOSZENIE:[/b]
Ponieważ w miesiąc po premierze plazm Panasonic 50" Full HD nie ma ich w sklepach na półkach ogłaszam przeto
[b]śmierc technologii ekranów plazmowych. [/b]
[b]Nieodwołalnie.[/b][/quote]

A co zrobisz jak nie umrą? Popełnisz publiczne sepuku nadawane na żywo w TVN24 albo TVP1?
Czy wpłącisz banieczkę na Centrum Zdrowia Dziecka?
Pamiętam, że przy okazji, idąc za Twoim określeniem "aptekarskich plazm", raz już ogłosiłeś śmierć PDP.
Jakoś nie widzę, żeby umarły.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='51743' date='27.06.2007, 19:08 ']Panowie co to za dziecinada ?[/quote]


Jaka tam dziecinada, my się po prostu lubimy :angry::) .
Piaskownica jest duża.

Poza tym tak było, poszukaj w archiwum wypowiedzi janunia.

Poza tym nie lubię ferowania wyroków niczym nie podpartych. Zdaje się, że ciągle jest na rynku plazma 5000EX, nad któej jakością nikt się jakoś nie znęcał, były same achy i ochy, a póki co Pioneer nie ogłasza bankructwa. Myślę że Panas też nie powiedział ostatniego słowa i pewnie poprawia produkt, który ma niedociągnięcia (co akurat dobrze o nich świadczy).

Od śmierci czegokolwiej jestem bardzo daleki.
Ale jeżeli mierzymy świat metodą kupy much i kupy to rzeczywiście LCD forever. Ale o takie podejście bluraya nie posądzam, o ile zdążyłem go poznać.

Nie wspominam już o tym, że co do porównań jakości wyświetlania materiału z playerów HD z podobnej półki cenowej zdanie mam identyczne jak bluray tj. [b]NIE MA RÓŻNICY.[/b]

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W informacjach majowych, HD DVD już zaczyna się otrząsać po wejściu na rynek PS3... Potencjalny posiadacz PS3 kupuje 1 płytę BR, a potencjalny posiadacz HD DVD odtwarzacza 4 płyty. Według nowych danych w USA tylko w maju sprzedano 75000 płyt HD DVD ! Ja jestem zwolennikiem teorii, że dla graczy (czy to PS3 czy Xbox 360) filmy HD to tylko ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...