Skocz do zawartości
Gmeru

Sprawdzamy młodszego brata króla oferty telewizorów Sony OLED | TEST | Google TV Sony BRAVIA XR OLED A80J

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzamy młodszego brata króla oferty telewizorów Sony OLED | TEST | Google TV Sony BRAVIA XR OLED A80J

Kolejny telewizor firmy Sony, który pojawił się w naszej redakcji to Google TV Sony BRAVIA XR OLED A80J. Jest on o poziom niżej sklasyfikowany niż flagowy organiczny model A90J, który nie tak dawno testowaliśmy na portalu. Podobnie jak we flagowcu tak i tutaj Sony wprowadza superinteligentny procesor obrazu "Cognitive Processor XR", który dosłownie naśladuje sposób, w jaki działa ludzki mózg! Został on zastosowany w pięciu seriach telewizorów BRAVIA XR, które dodatkowo ulepszono technologią wyświetlania kolorów XR Triluminos Pro. Sony BRAVIA XR OLED A80J oczywiście należy do tej grupy i ma do zaoferowania bardzo wiele w przypadku jakości obrazu, dźwięku oraz rozwiązań multimedialnych i jak się okazuje niewiele ustępuje modelowi A90J. Zabieramy się za testy i szczegółowe pomiary!

 

Przeczytaj całość

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny tv, brakuje mi tylko szybszej reakcji pilota, u samsunga działa błyskawicznie.

Podziwiam funkcje "tworzenie realizmu" w grach i filmach robi ogromną różnice, dziwie się dlaczego tak mało o niej się mówi.

Edytowane przez BogeRYL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2021 o 14:50, BogeRYL napisał:

 

Podziwiam funkcje "tworzenie realizmu" w grach i filmach robi ogromną różnice, dziwie się dlaczego tak mało o niej się mówi.

A gdzie taka opcja jest?

 

 

Swoją drogą po zakupie i testach tego 77 modelu mam kilka pytań do posiadaczy, może mi ktoś pomoże

1. Na jakim trybie oglądacie? W teście piszą, że IMAX jest najlepszym trybem auto ze wszystkich telewizorów. Serio? Generalnie mam problem żeby dobrać tryb, podobnie jak kiedyś w Samsungu, ponieważ wszystkim coś dolega. IMAX jest dość mało kontrastowy i przede wszystkim jest strasznie żółta biel. Jakby ktoś włączył tryb niebieskiego światła. Tryb żywy ma idealną biel, ale całą reszta jest przeniebieszczona, pomijając, że wyśrubowali tam wszystko co się da i parzy w oczy :P Pozostałe tryby jeszcze gorsze. Ale to tylko jak podłączam do komputera. Bo większość czasu podłączone jest do AppleTV4K2gen i tam na stałe, włącznie z menu jest ustawione DolbyVision. W tym trybie nie mozna ustawiac trybów obrazu w ogóle. 

 

2. Jeśli ktoś przyjdzie zrobić mi profesjonalną kalibrację to rozumiem, że jest to tryb wyświetlania obrazu, tryb "własny", który jest zaraz przy trybie zwykłym, żywym, IMAX itp, tak? Oznacza to, że jeśli większość czasu oglądam materiał DolbyVision to profesjonalna kalibracja kompletnie mi nie jest potrzebna, bo w tym trybie nie działajątryby obrazu. Zgadza się?

 

3. Mam problem z Airplay z TV. Telefon widzi telewizor, każe podać pin, wpiszę i wciąż to samo i podaj pin Jak zmienię na hasło to to samo. Z innego telefonu to samo. Jestem podłączony ethernetem żeby było stabilniej i widzę, że tam jest karta 100Mb/s (powaliło kogoś??!!!, jak to ma obsłużyć w pełni BraviaCore?). Próbowałem więc dla testów połączyć się z Wifi żeby zpbacczyć czy zadziała. Nie udało mi się połączyć z Wifi, bo po wpisaniu hasłą i mielenia 3 minuty podaje, że nie widzi sieci do któej podałem hasło. Zasięg jest, mieszkam na 5p i  nawet czasem z przystanku mam zasięg i w absolutnie każdym urządzeniu w domu, nawet starym jest zasięg. Kocham Androida...... Dlatego początkowo chciałem kupić LGG1. Anyway, ktos spotkał się z takim problemem z AirPlay?

 

4. Czy da się jakoś poprawić detale w ciemnych scenach? Ogólnie HDR działą fajnie w sytuacjach gdzie są jasne sceny. Ale te ciemne są mimo wszystko słąbo widoczne  nie tego się spodziewałem po OLEDzie (to mój pierwszy OLED TV). Więc oglądając horror bez światła wcale nie mam takiego komfortu jak oczekiwałem i jak wszyscy zachwalali. Chyba, że włącze tryb żywy, ale wtedy razi po oczach, z resztą tam wszystko jest nienaturalnie wyśrubowane. 

 

5. wiecie może, czy z pendrive można odtworzyć filmy 120fps?

 

6. I chyba ostatnie. W recenzji przeczytałem, że można w grach np na konsolii mieć 4K120fps, albo 4K60fps HDR. Serio nie można mieć 120fps i HDR na nim? LG to ma, a ten nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa płynność androida na tym tv? Można instalować aplikacje z poza marketu? W którym tv są lepsze głośniki w LG 55c11 czy w tym Sony?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zmienić tv 55xf9005 na A80J lub C1. Wiem że obydwa są dobre i bardzo wychwalane, ale bardziej przekonuje mnie A80J. Wydaje mi się że Sony ma bardziej pastelowe kolory, nawet oglądając porównania na YT to LG wpada bardziej w zieleń, a na taki obraz nie mógłbym patrzeć. Przez miesiąc miałem u siebie Samsung Q60r i w nim też obraz zielenią zalatywał. Na dole w filmie pokazuje przykład.

Powiedzcie mi czy po kalibracji te telewizory będą miały taką samą barwę kolorów?

Jest jeszcze jedna sprawa, chodzi mi jak na nich działa ABL. W testach są zachwyty nad telewizorami, ale nikt nie pokazuję jak to działa. Nawet tutaj w HDTVPOLSKA , przecież większość ludzi nawet nie wie że istnieje coś takiego jak ABL, a później w domu wielkie zdziwienie. Skoro robi się test to powinno się o tym coś napisać. W 50% telewizor używam jako monitor do PC i nie chciałbym aby mi się ekran sam ściemniał np. jak gram w PES w czy oglądam mecz w telewizji.

 

Edytowane przez jeffik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2021 o 13:48, jeffik79 napisał:

Planuję zmienić tv 55xf9005 na A80J lub C1. Wiem że obydwa są dobre i bardzo wychwalane, ale bardziej przekonuje mnie A80J. Wydaje mi się że Sony ma bardziej pastelowe kolory, nawet oglądając porównania na YT to LG wpada bardziej w zieleń, a na taki obraz nie mógłbym patrzeć. Przez miesiąc miałem u siebie Samsung Q60r i w nim też obraz zielenią zalatywał. Na dole w filmie pokazuje przykład.

Powiedzcie mi czy po kalibracji te telewizory będą miały taką samą barwę kolorów?

Jest jeszcze jedna sprawa, chodzi mi jak na nich działa ABL. W testach są zachwyty nad telewizorami, ale nikt nie pokazuję jak to działa. Nawet tutaj w HDTVPOLSKA , przecież większość ludzi nawet nie wie że istnieje coś takiego jak ABL, a później w domu wielkie zdziwienie. Skoro robi się test to powinno się o tym coś napisać. W 50% telewizor używam jako monitor do PC i nie chciałbym aby mi się ekran sam ściemniał np. jak gram w PES w czy oglądam mecz w telewizji.

 

Kolory w tych LG są beznadziejne. Moze to kwestia ustawień ale zieleń dominuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2021 o 13:48, jeffik79 napisał:

Powiedzcie mi czy po kalibracji te telewizory będą miały taką samą barwę kolorów?

Jest jeszcze jedna sprawa, chodzi mi jak na nich działa ABL. 

jak skalibrujesz to kolory powinny być nie do odróżnienia.

w starszych modelach LG miał zawsze mniej agresywny ABL - czyli mniej się "ściemniał" na jasnych obrazach - ale teraz chyba Sony jest nawet w tej kwestii lepszy

na rtings masz wyniki ABL

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c1-oled-vs-sony-a80j-oled/21421/21563?usage=1&threshold=0.10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest odległość dolnych otworów na śruby od dolnej krawędzi TV?

Edytowane przez Buhaj47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2022 o 13:05, Buhaj47 napisał:

Jaka jest odległość dolnych otworów na śruby od dolnej krawędzi TV?

Nie napisałeś o jaki rozmiar telewizora chodzi. Tutaj jest dla 65" rysunek, z którego wszystkie wymiary odczytasz: https://sonypremiumhome.com/pdfs/A80J_65_CutSheet_Ver1_20201211.pdf
Z tego co widzę, to wystarczy zamienić w linku 65 na 55 itp. aby uzyskać PDFa dla rozmiaru, który cię interesuje.

Edytowane przez Dreamscape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Chciałbym się zapytać użytkowników, ale i znawców TV OLED A80J SONY, czy funkcja Rich Color Enhancer w modelach A83 i A84 jest ich zaletami,czy wręcz przeciwnie? Mam możliwość zakupu A83J w uważam dobrej cenie, ale nie wiem, czy ta funkcja poprawi mi komfort oglądania, czy wręcz przeciwnie, będzie utrudniała podbijając kolory do ich nie naturalnych barw?

Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie opinie w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu szukałem informacji o tej funkcji. Nie wiem czy to potwierdzone info, ale znalazłem wpisy mówiące, że ta funkcja jest tylko w profilu "vivid"/"żywy". Więc w pozostałych powinno być bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...