Skocz do zawartości
DVDmed

Toshiba HD-E1 /jaka roździelczość po componencie/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam zamiar kupić Toshiba HD-E1 i chciałbym wiedzieć do jakiej rozdzielczości skaluje SD po podłączenie Component - VGA /projektor Benq MP 610/ i czy materał HD-DVD po tym połaczeniu bede ogladał - rownież w jakiej roździelczości?.
Dziękuję i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DVDmed' post='51230' date='22.06.2007, 15:57 ']Witam.
Mam zamiar kupić Toshiba HD-E1 i chciałbym wiedzieć do jakiej rozdzielczości skaluje SD po podłączenie Component - VGA /projektor Benq MP 610/ i czy materał HD-DVD po tym połaczeniu bede ogladał - rownież w jakiej roździelczości?.[/quote]

Skaluje do takiej samej jak via HDMI = 1080i. Problemem tylko czy projektor przyjmie via VGA taka rozdzielczosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie z n-ki po takim połączeniu mam / kanały HD / 1240 x 720 i czy z Toshiby uzyskam taką rozdzielczośc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DVDmed' post='51236' date='22.06.2007, 16:37 ']Obecnie z n-ki po takim połączeniu mam / kanały HD / 1240 x 720 i czy z Toshiby uzyskam taką rozdzielczośc ?[/quote]

jesli projektor dziala z sygalem n'ki 1080i przy polaczeniu Component-VGA , to E1 tym bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję , co do samej Toshiby to warto z takim połączeniem do Benq MP 610 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem - przecież ten projektor ma 800x600 więc to jest praktycznie PAL - po co Ci źródło HD? Poza tym natywnie w 3x4 - ale może jest opcja rozciągnięcia tego tak żeby uzyskać anamorficzne 16x9 - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DVDmed' post='51230' date='22.06.2007, 15:57 ']Witam.
Mam zamiar kupić Toshiba HD-E1 i chciałbym wiedzieć do jakiej rozdzielczości skaluje SD po podłączenie Component - VGA /projektor Benq MP 610/ i czy materał HD-DVD po tym połaczeniu bede ogladał - rownież w jakiej roździelczości?.
Dziękuję i Pozdrawiam.[/quote]

Tak jak kolega poprzednio napisał, Benq MP 610 ma rozdzielczość 800x600, także będziesz miał downscaling.
A co do Toshki, materiał SD na wyjściu komponentowym jest skalowany tylko do PAL-u a HD DVD jest skalowane do maksymalnej rozdzielczości przyjmowanej przez projektor. W twojim przypadku to będzie 1080i, ale projektor ci to znów przeskaluje do 800x600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepsze 800x 600 niz PAL, wiec zrodlo HD to dobry wybor nawet przy mniejszych mozliwosciach projektora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie, tylko po HDMI jest skalowanie.

Autorus

[quote name='Zerwi' post='51233' date='22.06.2007, 16:23 ']Skaluje do takiej samej jak via HDMI = 1080i. Problemem tylko czy projektor przyjmie via VGA taka rozdzielczosc[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sadząc po wypowiedziach zostaje tylko spr. w dobrych sklepach ,
ale i tak będę czekał na Państwa wypowiedzi bo nie mam możliwości takiego spr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
robiłem taki sprawdzian, ja mam projektorek infocus sp 4800, również rozdzielczoś 800x600, podłączony do n-ki tak jak ty, jesli chodzi o toshibe e1 to również skaluje po componencie we przeciwieństwie do innych odtwarzaczy z niebieskim laserkiem i robi top naprawde dobrze w porównaniu do mojej starej yamszki s 1500 z wbudowana faradują, ale tylko płyty DVD nie zabezpieczone przed kopiowaniem, lub te przegrane na dvd-r lub dvd+r, i powiem że jest róznica więc według mnie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skalowanie obrazu po component jest tylko 480i/576i i 480p/576p instrukcja strona nr 20. No chyba ze po zmianie softu weszły nowe tryby.

Autorus

[quote name='skalmen' post='51293' date='23.06.2007, 10:44 ']Witam
robiłem taki sprawdzian, ja mam projektorek infocus sp 4800, również rozdzielczoś 800x600, podłączony do n-ki tak jak ty, jesli chodzi o toshibe e1 to również skaluje po componencie we przeciwieństwie do innych odtwarzaczy z niebieskim laserkiem i robi top naprawde dobrze w porównaniu do mojej starej yamszki s 1500 z wbudowana faradują, ale tylko płyty DVD nie zabezpieczone przed kopiowaniem, lub te przegrane na dvd-r lub dvd+r, i powiem że jest róznica więc według mnie warto[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='51302' date='23.06.2007, 12:15 ']Skalowanie obrazu po component jest tylko 480i/576i i 480p/576p instrukcja strona nr 20. No chyba ze po zmianie softu weszły nowe tryby.

Autorus[/quote]

Dotyczy to płyt SD... HD DVD są odtwarzane w 1080i. A jeśli sobie zrobisz kopię zapasową filmu z DVD i ominiesz zabespieczenia to wtedy Toshiba też będzie skalowała filmy po komponencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='51266' date='22.06.2007, 21:03 ']Na pewno lepsze 800x 600 niz PAL, wiec zrodlo HD to dobry wybor nawet przy mniejszych mozliwosciach projektora ;)[/quote]

Skąd taki wniosek? PAL to jest 720x576. Osobiście nie widzę żadnego sensu kupować źródła HD dla dodatkowych dwudziestuparu linii obrazu... ja bym pozostał przy DVD - skaler w tym przypadku nie ma większego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='51450' date='25.06.2007, 11:14 ']Skąd taki wniosek? PAL to jest 720x576. Osobiście nie widzę żadnego sensu kupować źródła HD dla dodatkowych dwudziestuparu linii obrazu... ja bym pozostał przy DVD - skaler w tym przypadku nie ma większego sensu.[/quote]

Totez ja nie proponuje kupna nowego sprzetu zeby przejsc z PAL na 800 x600, ale szkoda nie wykorzystac tych paru linii jesli juz sa mozliwosci. Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale DVDmed właśnie chce kupić HD-DVD pod ten projektor i odtwarzać na nim:

1. DVD korzystając ze skalera
2. HD-DVD

O ile druga opcja ma jakiś tam sens - będzie lepsza jakość z uwagi na większy bitrate (zwłaszcza w porównaniu z gazetowymi DVD) i minimalnie większą rozdzielczość (dodatkowo - łatwiej się skaluje w dół niż w górę), o tyle pierwsza nie ma żadnego sensu w tym przypadku. Taka by była droga sygnału:

576i->576p->1080p->1080i->1080i->1080p->600p
----------odtwarzacz---------- -------projektor------ Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='51456' date='25.06.2007, 12:13 ']No ale DVDmed właśnie chce kupić HD-DVD pod ten projektor i odtwarzać na nim:

1. DVD korzystając ze skalera
2. HD-DVD

O ile druga opcja ma jakiś tam sens - będzie lepsza jakość z uwagi na większy bitrate (zwłaszcza w porównaniu z gazetowymi DVD) i minimalnie większą rozdzielczość (dodatkowo - łatwiej się skaluje w dół niż w górę), o tyle pierwsza nie ma żadnego sensu w tym przypadku. Taka by była droga sygnału:

576i->576p->1080p->1080i->1080i->1080p->600p
----------odtwarzacz---------- -------projektor------[/quote]
Az taka droga by nie musiała być. Na Toshibie można nastawić opcje wyjścia, ograniczając ją do PAL-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='51459' date='25.06.2007, 12:45 ']Az taka droga by nie musiała być. Na Toshibie można nastawić opcje wyjścia, ograniczając ją do PAL-u.[/quote]

No i właśnie takie było moje przesłanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...