Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Witam, to mój pierwszy post więc w przypadku złej lokalizacji proszę admina o przeniesienie.

Potrzebuje pomocy w prawidłowym ustawieniu obrazu w Tv Philips 65pus8535. W porównaniu to mojego starego samsunga opcji konfiguracji jest tam dużo, a że jest laikiem to nie mogę sobie z tym poradzić. po pierwszej (wydawało mi się że dobrej konfiguracji) zauważyłem że wokół ruchomych elementów na ekranie (np. piłkarze) pojawiają się pixele oraz lekkie rozmazanie. Ciężko mi to dokładnie opisać dlatego dorzucam zdjęcie. Nie widać tego z dalszej odległości, ale z bliska rzuca się już w oczy. Stwierdziłem że na pewno coś źle ustawiłem, więc wszystkie ustawienia obrazu przywróciłem na domyślne, ku mojemu zaskoczeniu nie pomogło. Czy jest jakaś konkretna opcja w tym modelu, albo sprawdzone zestaw ustawień który wyostrza obraz? 

Z góry dziękuje za pomoc

20210628_192236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy problem został rozwiązany? Mam bowiem identyczny kłopot z obrazem na TV Philips 55 pus9435. Jest to taki efekt "pływania" obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 7.07.2021 o 10:14, id3 napisał:

Czy problem został rozwiązany? Mam bowiem identyczny kłopot z obrazem na TV Philips 55 pus9435. Jest to taki efekt "pływania" obrazu.

Nie, problem wciąż aktualny. Nie udało mi się odpowiednio dostosować ustawień. Co prawda zniwelowałem trochę opisywany przez siebie efekt zmniejszając kontrast oraz kolor, ale różnica jest znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 10.07.2021 o 19:23, Xisiek napisał:

To dziadowski uplynniacz Fylypsa daje ten efekt

Niestety nie, wyłączenie poprawiania/upłynniacza obrazu nie likwiduje problemu. Zastanawia mnie czy to możliwe aby te telewizory "po prostu tak miały", aczkolwiek moim zdaniem TV reklamowane jako 4K powinien mieć obraz jak żyleta i chyba jest to jednak kwestia odpowiednich ustawień, wł/wył jakiejś opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
12 godzin temu, whatsup1981 napisał:

Niestety nie, wyłączenie poprawiania/upłynniacza obrazu nie likwiduje problemu. Zastanawia mnie czy to możliwe aby te telewizory "po prostu tak miały", aczkolwiek moim zdaniem TV reklamowane jako 4K powinien mieć obraz jak żyleta i chyba jest to jednak kwestia odpowiednich ustawień, wł/wył jakiejś opcji.

Widzisz cześć użytkowników donosi o tym, ze pomimo dezaktywacji danej funkcji ona cały czas działa. Objawy, o których Ty wspominasz są bowiem jak najbardziej typowe dla funkcji uplynniacza. Możesz jeszcze wyłączyć inne polepszacze i zobaczyć czy to pomoże. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...