Skocz do zawartości
Czenkan

Telewizor pod komputer i konsole - mały pokój.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
na początek pytania : 
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? nie mam dokładnie pojęcia, mały pokój w PRLowskim bloku.. 
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?  Z kanapy będzie około 1.5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? max 2, najczęściej 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Najczęściej telewizor będzie obrócony do mnie, w stronę biurka. 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć. 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? pokój od północy, praktycznie nie świeci
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stara Toshiba Regza 32 cale 1366x768
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? ten nowy standard DVBT, czy jak się on nazywa. Ambilight byłby miłym dodatkiem. 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC i PS4 Pro
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? nie więcej jak 6-7 godzin, raczej mniej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Jak już oglądam, to sport. Piłka i F1. 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Myślę, że jednak 5/7 czasu pracy tv, to gry. 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? Kompletnie nie wiem jak wybrać rozmiar ekranu. Mój obecny TV ma dość ogromne ramki, a wiem, że dzisiaj raczej modne są cienkie. Z 50 cali? 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabe audio, ale to nie jest ważna kwestia. 
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000-3500. 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Czy profesjonalną, to nie wiem. Ale na pewno będę grzebać w ustawieniach. 

Więc tak, poszukuje tv, głównie pod gry. Raczej przy takiej rozdzielczości, byłbym zainteresowany graniem 4k@60hz. Telewizor głównie będzie użytkowany przy PS4 Pro czy przy PC. Kompletnie, nie wiem na co patrzeć. Aktualnie, znalazłem dwie propozycję. Pierwsza to z tej promocji xiaomi za 2600 https://promocje.x-kom.pl/kanal-sportowy?sortowanie=priceAsc&filtry=1_producent[1023] - trochę przeraża mnie ta wielkość. Te 55 cali, wydaje mi się za duże. Trochę drożej, bo za 2900 znalazłem lg https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-49nano863-cinema-hdr-tv-4k-nanocell-edge-dolby-atmos i moją uwagę przykuło odświeżanie - tutaj widzę, że jest 120hz i 49 cali - wciąż mniej niż xiaomi. Pytanie, czy te 120hz to jestem w stanie uzyskać np oglądając jakiś wyścig F1, czy to jest kwestia tylko i wyłącznie skierowana pod granie? Pytałem wcześniej o HDR w monitorach i ktoś z Was pokierował mnie na model, który kosztuje prawie 6k - czy za dobry HDR w TV, też musiałbym wydać tyle pieniędzy? 

Z góry dzięki za odpowiedzi! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2021 o 12:55, Czenkan napisał:

Więc tak, poszukuje tv, głównie pod gry. Raczej przy takiej rozdzielczości, byłbym zainteresowany graniem 4k@60hz. Telewizor głównie będzie użytkowany przy PS4 Pro czy przy PC. Kompletnie, nie wiem na co patrzeć. Aktualnie, znalazłem dwie propozycję. Pierwsza to z tej promocji xiaomi za 2600 https://promocje.x-kom.pl/kanal-sportowy?sortowanie=priceAsc&filtry=1_producent[1023] - trochę przeraża mnie ta wielkość. Te 55 cali, wydaje mi się za duże. Trochę drożej, bo za 2900 znalazłem lg https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-49nano863-cinema-hdr-tv-4k-nanocell-edge-dolby-atmos i moją uwagę przykuło odświeżanie - tutaj widzę, że jest 120hz i 49 cali - wciąż mniej niż xiaomi. Pytanie, czy te 120hz to jestem w stanie uzyskać np oglądając jakiś wyścig F1, czy to jest kwestia tylko i wyłącznie skierowana pod granie? Pytałem wcześniej o HDR w monitorach i ktoś z Was pokierował mnie na model, który kosztuje prawie 6k - czy za dobry HDR w TV, też musiałbym wydać tyle pieniędzy? 

Z góry dzięki za odpowiedzi! 

Xiaomi i LG sobie odpuść bo to są telewizory na matrycy IPS. Napisałeś że będziesz oglądał głównie wieczorem, więc celuj w VA raczej. No chyba że kąty są ważne, ale to z reguły wystarczy ustawić, obrócić TV.

120Hz jest potrzebne do:

  • jak chcesz grać w 120Hz - mocny komp albo nowe konsole to umożliwiają w niektórych grach
  • jak chcesz korzystać z upłynniacza (ale nie w grach, bo upłynniacz wprowadza bardzo duży input lag). Upłynniacz generalnie działa tak, że TV przełącza matrycę w 120 Hz i generuje klatki pośrednie z tego co dodaje ze źródła. Ponieważ to są klatki generowane, czasami zawierają rozmaite artefakty. A ponieważ wygenerowanie takich klatek zabiera czas, to powstaje wspomniany input lag. Tylko niektóre (droższe) modele Samsunga pozwalają włączyć upłynniacz w grach i wtedy to trochę przypomina jakbyś grał w grę 60 fps, a tak naprawdę ona ma 30. Oczywiście artefakty nadal pozostają, dlatego to nie jest jakaś rewelacja. Upłynniacz się przydaje w sporcie najczęściej i jak ktoś dużo ogląda sportu, to jest to spory atut. Najlepsze upłynniacze są w droższych modelach Sony

Jeżeli chodzi o dobry HDR to barierą cenową w telewizorach jest gdzieś 4 tys zł. Większość TV powyżej tej ceny potrafi dostarczyć dobry HDR. Świetny HDR masz w OLEDach albo najdroższych modelach LCD (powyżej 6 tys)

Ja na Twoim miejscu z tym budżetem celowałbym w jakiegoś Samsunga, ale upewnij się że ma VA. Samsung kiedyś robił tylko VA, ale teraz jak reszta producentów część modeli mają na IPS. 120Hz w tym budżecie bym sobie odpuścił. Rozmiar 55 cali to jeżeli tylko Ci się zmieści to przy odległości 1.5m jest w sam raz do oglądania treści 4K. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...