Skocz do zawartości
Dalvik

Sharp vs Philips- czy warto dopłacać

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

To mój kolejny wątek na tym forum. Jeszcze raz dziękuję za pomoc za pierwszym razem - na prawda pomogło mi to w zbliżeniu się do zakupu telewizora.

Jestem już prawie zdecydowany na jeden z dwóch modeli. Najbliżej mi do zakupu Philips 65PUS7906/12.

Jednakże, znalazłem jeszcze model innego producenta: Sharp 65BL3EA.

Firmę Sharp kojarzę ze sprzętem dobrej jakości (nie wiem, czy telewizory też robią dobre). Podejrzewam, że Philips jest lepszy, ale jest też jakieś 1200 zł droższy. Poza tym widziałem pozytywne opinie o tym Sharpie, również na tym forum  - np. tutaj:

I tutaj pytanie ode mnie: Czy w przypadku osoby takiej ja ja, która używa telewizora tylko do oglądania Netflixa lub HBO GO, na dodatek nie jakoś dużo (max godzinę dziennie), jest sens dopłacać do tego philipsa? Bo trochę szkoda mi płacić 1200 zł więcej, jeśli różnica ma być znikoma.

Będę znowu wdzięczny za odpowiedzi :)

Serdecznie pozdrawiam.

 

P.S. Przekleiłem odpowiedzi na pytania z poprzedniego wątku, jeśli ma to być pomocne: 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 16 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3,5 - 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej nie, głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Dopiero wprowadzam się do mieszkania - nie mam tam jeszcze telewizora
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Android TV, ew odświeżanie 120 Hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? żaden, ale będę oglądać treści 4K z Netflixa
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Żadne może za jakiś rok czy dwa konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? średnio 1h, max 2-3 dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy na Netflixie
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, przede wszystkim
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? puki co nie, może okazjonalnie za jakiś rok czy dwa
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w dzień
17. Preferencje co do wielkości? 55 lub 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? powolne działanie
19. Preferencje co do marki ? Brak - nie znam się na markach telewizorów
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 4K
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?  Być może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4200 masz w euro outletowy 65xg95 lub taniej samsung q70 zmiatają te tv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Najlepiej będzie , jeśli jest taka możliwość udać się do jakiegoś MM (chyba już działają) z jakims "materiałem" na penie i sprawdzić samemu.

Popatrzeć , poklikać i niespecjalnie słuchać sprzedawcy 😀

 

pozdrawiam 

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie żaden ze wskazanych przez Ciebie tv nie jest wart zakupu. Nie da zrobić się dobrego tv (obraz, komponenty) w tak niskiej cenie - jest tak cała masa kompromisów. Pierwszy sensowny tv jeśli idzie o obraz to Samsung i Panasonic (HX 8..). W tej cenie dostaniesz 58 cali i piękny obraz wraz z prościutkim smartem 🙂

Mając na myśli Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

pawelkon4 - 65xg95  to moje marzenie, ale jest minimalnie powyżej mojego budżetu (ten philips jestem w stanie znaleźć kilka stówek taniej). Ale mimo wszystko dziękuję za polecenie. Może uda mi się "dozbierać" do 65xg95 

Gatar - również dziękuję za poradę. W sumie dobry pomysł (szczególnie z niesłuchaniem się sprzedawcy :) ). Czy uważasz, że taki test ma sens w przypadku osoby, która nie zna się na telewizorach? Obawiam się, że telewizor może mieć inaczej skalibrowany obraz, będzie stał zbyt blisko, oraz że w sklepie może być nietypowe oświetlenie, przez co telewizor będzie wydawał mi się wspaniały, a w domu się na nim zawiodę.

Xisiek - także dziękuję, każda opinia jest cenna :) Czy Twoją opinię mam rozumieć, że różnica między tymi modelami jest niewielka? Zerknę na tego panasonica, dziękuję za sugestię

Pozdrawiam wszystkich

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dalvik napisał:Może uda mi się "dozbierać" do 65xg95 

Xisiek - także dziękuję, każda opinia jest cenna :) Czy Twoją opinię mam rozumieć, że różnica między tymi modelami jest niewielka? Zerknę na tego panasonica, dziękuję za sugestię

Pozdrawiam wszystkich

Naturalnie obrazowo/jakościowo wskazany Panasonic zjada na śniadanko i Sharpa oraz Philipsa. Ale co ważniejsze jeżeli tylko możesz rozbierać do XH95 to świetna opcja, bardzo dobry konkurentem (jeszcze lepiej w HDR) jest Samsung Q80. W wypadku obu mówimy o starych modelach wiec prędko 3a kupować by udało się mieć co kupić. :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...