Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tematów dotyczących PS5 jest kilka, ale nie znalazłem nic przekonującego w kwocie do 7.5k.

Zależy mi na telewizorze na dłuższy czas. Chciałbym dobrą jakość obrazu i możliwość wyciśnięcia z PS5 wszystkiego, co się da. Play ma niestety marne usługi VoD, więc tv musi to nadrabiać.

Myślałem o Sony, ale w sumie nie wiem jaki jest tam status hdmi2.1. Czy software już dogonił hardware?

Kusi mnie Ambilight. Mam dość ciemną ścianę, ale może by się dało? To byłaby jednak wisienka na torcie, nie obowiązek.

Załączam po pierwsze układ pokoju (okna od góry, tv po prawej, na czerwonym mazie) oraz zdjęcie ściany za tv (w kontekście ambilight). Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na marny aparat.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Ok 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Jedna osoba na wprost, jedna zawsze pod kątem. Niestety kanapa jest dość odsunięta od linii tv, prawie 1.5m od osi.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Docelowo wisieć, ale zacznie od stania
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna na zachód, ale z niezłymi roletami
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-42AS600E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najchętniej, chyba, android. Zależy mi na aplikacjach streamingowych, bo na PS5 jest słabo: Netflix, HBO GO, Player.pl. Poza tym chcę wycisnąć ile się da z konsoli. Chciałbym naprawdę solidne kolory i HDR. Marzy mi się efekt wow ;). Myślałem o ambilight.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k z PS5, do tego sygnał kablówki
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Jak wyżej, PS5 i dekoder kablówki
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Serce mówi, że matową (no bo okna), ale nie wiem jakie są minusy tego rozwiązania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Po pierwsze gram, a tak to seriale na netflksie ;)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Przez przeglądarkę nie. Ale wejście ethernetowe winien mieć.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? To główny cel zakupu - PS5
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem, w nocy
17. Preferencje co do wielkości? Mam miejsce na 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Badziewne oprogramowanie. Ten mój obecny stwór to szajs pod kątem software. 
19. Preferencje co do marki ? Brak, ale trochę mnie kusi Philips.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7500. Wolałbym nie przekraczać. Nie będę płakał, jeżeli wydam też mniej ;)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TakIMG_20210509_122341.thumb.jpg.a949fbe3d0c2ee1422ba5412132435c1.jpg

Screenshot_20210509-114305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, to jak Cię kusi Philips to może jeszcze poczekaj na nie? Kwestia wczesnych wakacji oraz jesieni. Rozumiem, że Ambilight Cię przyciąga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak. Ale przyznam szczerze - znam głównie ze zdjęć z internetu. No i nie wiem jak na tej ścianie...

Czekać pewnie mogę trochę, ale trochę się boję opóźnień. W branży nas mocno dotyka chip shortage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić CX (posiadam) C1 (lepsza wersja tego pierwszego). 
Chyba nawet tutaj jest polecany jako idealny/najlepszy TV do nowej generacji konsol, Vincent na HDTVtest też mu przyznał nogrodę najlepszego telewizora roku do gier. 

Dodatkowo wiadomo- OLED to idealne kąty widzenia więc ta druga osoba też nie będzie miała problemu z oglądaniem. Soft jak dla mnie jest spoko i szybki, są w nim wszystkie serwisy które wspomniałeś plus wsparcie dla Apple TV czy coś. Nie jest to android TV pod względem wsparcia i aplikacji ale nie ma dramatu. 

Ja kupowałem też głównie ze względu na granie no i jestem meeeeega zadowolony. CX mieści się w Twoim budżecie, C1 już raczej nie. Natomiast podzwoń po marketach i jak poczujesz, że trafiłeś na ogarniętego konsultanta to ciśnij go. Ja w lutym kupiłem i konsultant mi "wyczarował" cenę 6900 zł za 65 cali....

Ambient- z ali sobie kupiłem :P

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...