Skocz do zawartości
Bartek90

Kupno TV 65 cali, teraz czy czekać

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Może na wstępnie od razu napisze, że jestem posiadaczem Panasonica 48as640.  Kilka lat temu właśnie przy waszej pomocy zapadła na niego decyzja,z TV jestem bardzo zadowolony, wszystko dawało radę, sprawdził się, mimo, że Smart okrojony, od dłuższego czasu już korzystamy, więc oby nowy nie był gorszy,tv zostanie ze mną i trafi do mniejszego pokoju, a teraz szukam czegoś większego.  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m³
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem  do ekranu - czy kąty są ważne ?  Kąty niewielkie, obecny tv był idealny. 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?  Stać 
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Z boku tv, sporo słońca. 
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  48AS640 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? YouTube, może bluetooth, wyjście na subwoofer (jeśli dźwięk fabryczny będzie słaby) w przyszłości może soundbar 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?  Obecnie HD, ale za kilka miesięcy 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder kablówki i laptop ( przeglądanie internetu, jakiś film, czy serial, żadnych gier) 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8-10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  Bez znaczenia 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, filmy,sport  programy popularnonaukowe, bajki 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  Korzystam przez laptop, przy obecnym tv, jeśli w nowym tv będzie to sprawnie działało to czemu nie. 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Nie 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  40 %w dzień, 60% w nocy 
17. Preferencje co do wielkości?  Myślę o 65,ale  przedział 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Powolne działanie, clounding, smużenie, szarpanie obrazu. 
19. Preferencje co do marki ? Chyba brak 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Chciałbym najrozsądniejszy wybór ceny do jakości, chyba chciałbym zmieścic się w +-5000 zł. Przeglądając, człowiek nabiera chęci na lepsze modele i mógłby dokładać, ale chcę zachować rozsądek. 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Niekoniecznie, ale czemu nie. 

 

Czytałem, wiem jakie modele się przewijają w tej kwocie q80t i modele sony, ale pytania pojawiają się takie. Nie spieszy mi się z zakupem, jeśli warto poczekać aż cena nowych modeli spadnie, mogę poczekać, wiem, że już trudno o niektóre modele z tamtego roku, ale czy warto czekać, dostrzec można, że ceny rosną, a kastrują ile się da. Czy w moim przypadku, wykorzystam te bajery tv pokroju q80t czy zostawić kasę w kieszeni i szukać czegoś za trochę mniejsze pieniądze.  

 

W sklepach byłem i najlepsze wrażenie robią Samsungi.  

Głowa pęka od tego szukania, każdemu coś dolega. 

I na koniec OLED mimo, że przepiękny to podziękuję. 

Edytowane przez Bartek90
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się tym Soniakom, jakoś wizualnie kompletnie mi nie pasuje, te nóżki okropne, buja się to jak stara drabina. Design mierny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no to jaki bo w tej cenie lepszego nie ma .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślicie, że warto poczekać do końca roku i zobaczyć czy mini Ledy stanieją? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bartek90 napisał:

A myślicie, że warto poczekać do końca roku i zobaczyć czy mini Ledy stanieją? 

 

Czytaj to forum

Redakcja co chwila oznajmia że będzie drożej i że trzeba już teraz kupować bo nawet może być tak że nie będzie telewizorów ze względu na problemy z półprzewodnikami ...:)

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tracer10 napisał:

Redakcja tym oświadczeniem oznajmiła, że odleciała już z tego świata.

Coraz większa jest ilość bzdurnych artykułów i nie wiem czemu ma to służyć.

Odleciała z tego świata? No cóż- jedyne co mogę powiedzieć to to, że nie masz podstawowej wiedzy o branży elektronicznej. 

Redakcja ma rację- układy scalone/półprzewodniki to ogronmy problem. W robocie teraz czekamy po 16+ tygodni na zamówienia kompów, monitorów itd. bo są światowe niedostatk. A pracuję w międzynarodowej korpo i zajmuje się globalnym łańcuchem dostaw z ogromną dźwignią do nacisku żeby dostać coś szybciej. 

Prognozy są takie, że sytuacja się nie poprawi w tym roku, a prawdopodobnie będzie gorzej.

 

I oczywiście za tym idą też podwyżki cen. 

Więc nie kozacz tracer10 jeśli nie zbadałeś tematu dokładnie. 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie drożej... Sklepy cały czas promocje robią, więc i za jakiś czas wpadnie na mini Ledy, kwestia czy warto czekać. 

Widziałem w sklepie QN85  i petarda, ale cena 7300 za 65cali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaczynamy schodzić z tematu...poczekamy zobaczymy, już na pewno pracują nad nowymi modelami, więc interes dalej będzie się kręcił w takim samym trybie. 

 

Powiedzcie mi czy uderzać tylko w modele wyposażone w FALD?  Bo q80t w wzwyż i xh90 w gore są wyposażone, duża różnica bez FALDa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bartek90 napisał:

Powiedzcie mi czy uderzać tylko w modele wyposażone w FALD?  Bo q80t w wzwyż i xh90 w gore są wyposażone, duża różnica bez FALDa? 

Po pierwsze to nie są zadne Full Array Local Dimming. Sony nazywa to (żeby niby był uczciwie) Full Array LED czyli quasi FALD.  Do meritum idąc - tak warto dopłacić do tej technologii. Wybór jest w sumie ograniczony tylko do Samsunga Q80 i Sony XH95. Kupuj szybciutko, bo jutro już tych starych modeli nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sony xh90 też chyba będzie miał tego swojego FALDa, czy się mylę? 

 

Wiecie gdzie można złapać jeszcze q80t? 

Z Lg i Panasonica jest coś wartego uwagi z tej półki co q80t? 

 

Prosze o odpowiedzi na te pytania i lecimy na zakupy 🙂

Edytowane przez Bartek90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 godziny temu, egon446 napisał:

Odleciała z tego świata? No cóż- jedyne co mogę powiedzieć to to, że nie masz podstawowej wiedzy o branży elektronicznej. 

Redakcja ma rację- układy scalone/półprzewodniki to ogronmy problem. W robocie teraz czekamy po 16+ tygodni na zamówienia kompów, monitorów itd. bo są światowe niedostatk. A pracuję w międzynarodowej korpo i zajmuje się globalnym łańcuchem dostaw z ogromną dźwignią do nacisku żeby dostać coś szybciej. 

Prognozy są takie, że sytuacja się nie poprawi w tym roku, a prawdopodobnie będzie gorzej.

 

I oczywiście za tym idą też podwyżki cen. 

Więc nie kozacz tracer10 jeśli nie zbadałeś tematu dokładnie. 

i napewno to przez pseudo świrusa-wirusa który przestaje istniec jak motłoch wyłączy po 22 telewizor , jeszcze więcej (wy)szczepionego bydła w tym kraju to takie bzdury będą na kazdym kroku

Edytowane przez hdtv_maniac
  • Zmieszany 2
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bartek90 napisał:

Sony xh90 też chyba będzie miał tego swojego FALDa, czy się mylę? 

Wiecie gdzie można złapać jeszcze q80t? 

Z Lg i Panasonica jest coś wartego uwagi z tej półki co q80t? 

 

Prosze o odpowiedzi na te pytania i lecimy na zakupy 🙂

Panasonic ani LG nie ma porównywalnej klasy tv w ofercie. Q80 widziałem ostatnio w MediaMarkt. HX90 to dużo prostszy system (mniej stref) i słabsza jasność od HX95. Dlatego zdecydowanie lepszy jest model serii 95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chcę dołączyć do dyskusji.

Mam pytanie o xh95. Czy one w końcu mają HDMI 2.1 czy nie bo xh90 mają. 

W zasadzie ja też borykam się z kupnem tv a kolega ma bardzo zbliżony profil szukania do mojego. Lubię oglądać filmy i chciałbym tv z ładnym i płynnym obrazem (naprawdę ładnym) i trochę też gram. Szukam więc telewizora o b. dobrym obrazie podczas filmów i gier, sport oglądam rzadko, niskim input lagu i HDMI 2.1. Dźwięk mnie nie interesuje bo po zakupie ps5 będę odkładał na kino domowe (na razie mam soundbar JBL 3.1). Mój budżet to 5.5 do 6 k.

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XH95 nie ma wersji 2.1 jak XH90, który ma za to dużo słabszy HDR i widocznie gorszy obraz (co nie znaczy zły). Jeżeli trzeba pogodzić moc w HDR i wersje 2.1 to Samsung Q80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki za odpowiedź ale takie pierdoły ma wpisane media ekspert o xh95

Jeszcze jedno chcę dodać wszystkie inne dodatki poza tym co wypisałem mnie nie interesują nawet Smart TV nie musi powalać bo mam PS4 a to mi zastępuje smart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co brać... Najchętniej brałbym już teraz.  Pomacałem w sklepach i mam takie opcje :

 

65xh9096 za 5000,  TV fajny, mógłby mieć bardziej nowoczesny pilot, Smart bardzo szybki, boję się tylko tutaj o zbyt mała ilość stef wygaszania. 

55xh9096 za 3700 

Q80t 55 cali za 3800,  bardzo fajny dźwięk, Smart odrobinkę wolniejszy niż w Sony, ale pilot na duży plus i design całe tv,ale czytałem o częstych problemach z brudna matryca. 

Q80t w 65calach za 5000,ale ciężko już mi go znaleźć poza modelem z wystawy. 

 

 Xh95 55cali za 4500, tutaj wszystko ok, więcej stref wygaszania, jeśli trafi się dobra sztuka to jest tv ok. 

Xh95 65cali trochę poza zasięgiem bo cena zbliża się do 6000tys. 

 

 Co brać panowie?  Porządny w 55 calach xh95 czy półkę niżej ale większy xh90?  Czy nie bać się tego q80t? 

 

Dodatkowe pytanie mam tylko takie czy Soniaki mają obraz w obrazie /pip /multi view (jak zwał tak zwał)? 

 

Prosze o szybką odpowiedź chyba dzisiaj już coś kupię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q80 albo XH95, pozostałe gorsze. Co wybierzesz będzie dobrze, byle jeszcze było na stanie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnice widać gdy telewizory postawi się obok siebie i może na moje potrzeby wystarczy model xh90, a w cenie 55xh95 mam prawie 65xh90.    Przesiadka z 48cali na 55, nie wiem czy to da ten efekt wow. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał brać to 65xh90. Oczywiście tamte są świetne ale nie zrekompensują 10cali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice widać nie tylko kiedy postawi się oba tv obok siebie. Wbrew pozorom hx90 i hx95 w kwestii jasności / HDR oraz możliwości wygaszania różnią się dość znacznie. Aczkolwiek nie jest to różnica z gatunku tv za 1000 vs 5000 zł, fakt :) 65 gorszy vs 55 lepszy to zawsze jest dylemat i brak tu jedynej słusznej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym znalazł q80t w 65calach nie z wystawy to chyba bym już miał wybór, a tak to nie mam pojęcia, xh90 pobawiłem się dłuższą chwilę w sklepie, pilot ok(chociaż lepszy w q80t) żonie w Soniakach kompletnie nie podobają się nóżki (tutaj q80t też wygrywa). Smart spoko, szybki. 

Kwestia rozmiaru, wiadomo nigdy za duży, żona twierdzi, że do salonu ok 25m2 gdzie miejsca na tv jest 200x105 z 2.5-3 metrów będzie trochę za duży.  W 55calach mam każdy tv,ale kusi mnie te 65, bo jednak ma być efekt wow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bartek90 napisał:

W 55calach mam każdy tv,ale kusi mnie te 65, bo jednak ma być efekt wow. 

Efekt wow w tym metrażu/odległości przy 65 calach minie najpewniej w ciągu pierwszego miesiąca. Oko baaardzo szybko się przyzwyczaja do dużego ekranu 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, jak kupię dam znać.  Decyzja zapadła na coś w 65calach. Tylko znaleźć dosteoebfo , albo znaleźć xh95 w dobrej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka odpowiedz q90t w 65calach za 5700 nowy, brać czy iść w Soniaka xh95 za te same pieniądze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...