Skocz do zawartości
gemplay

LG CX 65 wypalenie na nowym tv ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem szczęśliwym posiadaczem oled CX 55 od pół roku, jednak ciągle wydawał mi się za mały, więc kupiłem wersję 65 cali na promocji w Neonet.  Jednak po odpaleniu od razu podczas konfiguracji rzuciły mi się w oczy pionowe pasy na całym ekranie. Myślałem że aktualizacja oorogrowamia coś pomoże ale nic. Jest ktoś może bardziej doświadczony ode mnie w tej sprawie i wie co jest grane ? Możliwe żeby na nowym tv było coś takiego?  Oczywiście na wersji 55 calowej nie ma takich problemów. 

Poniżej zdjęcia. 

Ps, nie robiłem jeszcze czyszczenia matrycy, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał z tym doczynienia i czy powinienem dzwonić do sklepu żeby mi go wymieniali. 

Na dwóch zdjęciach jest porównanie do 55 calewej pół rocznej wersji która wyświetla szarości bez najmniejszej skazy a na nowym takie fiołki. 

Na filmie gdzie lecą te szarości od 0% do 100% jest jeszcze jakiś dziwny biały pasek na dole nie wiem czemu a na starym 55 calowym tego nie ma. 

20210418_202938.jpg

20210418_202946.jpg

20210418_203031.jpg

20210418_204454.jpg

20210418_204503.jpg

Edytowane przez gemplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakuj to człowieku i odsyłaj bo masz 2 tygodnie na oddanie tego TV jeżeli kupiony przez internet. Te tablice i tak przekłamuja bo te 5% szarości to jest z 10 tak naprawdę. i jak pokazujesz 10 czy 15% to to powinno być idealne.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie można spróbować zobaczyć czy pomoże wygrzanie tv przez 20-50h - u mnie pomogło i z kiepskiej "matrycy" zrobił się prawie ideał

jak nie zniknie, to do oddania skoro widać te paski

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po jednym cyklu czyszczenia matrycy i jednym przerwanym przez przypadek. Dzisiaj rano oglądałem i szczerze mówiąc już ich nie widzę. Sprawdzę jeszcze dzisiaj w nocy w całkowitej ciemności i dam znać, ale teraz już wgląda to tak jakby można było spokojnie zostawić :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, klaus71 napisał:

ewentualnie można spróbować zobaczyć czy pomoże wygrzanie tv przez 20-50h - u mnie pomogło i z kiepskiej "matrycy" zrobił się prawie ideał

jak nie zniknie, to do oddania skoro widać te paski

Wygrzewanie to znaczy normalnie korzystanie z tv?

Dzisiaj już dużo lepiej. Nie wiem czy czyszczenie matrycy pomogło czy oględnie. W każdym razie ppwonnie kontrolować te tv w jakimś stopniu żeby tego nowy klient nie zobaczył jak zostawia tyle kasy w sklepie :)

Dodaje foto poniżej jak dzisiaj 

 

 

20210419_204135.jpg

Edytowane przez gemplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gemplay napisał:

Wygrzewanie to znaczy normalnie korzystanie z tv?

tak - byle nie na programach informacyjnych :)

po 2-3 dniach jak nie jest lepiej to lepiej zwrócić

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2021 o 12:23, vvalery napisał:

Pakuj to człowieku i odsyłaj bo masz 2 tygodnie na oddanie tego TV jeżeli kupiony przez internet.

Wprowadzasz ludzi w błąd takim postem. Banding bliski czerni jest bardzo częstą wadą od razu po wyjęciu z pudełka. Z reguły wystarczy normalnie przez kilka dni korzystać z telewizora (żeby wykonały się automatyczne krótkie kompensacje matrycy - nie uruchamiać nic 'ręcznie') i większość takich masakrycznych matryc się ładnie wyrównuje. Oddawać można jeżeli po kilkunastu/kilkudziesięciu godzinach użytkowania i kilku kompensacjach dalej widać duży banding (na planszach powyżej 10%, bo te 5% tak rzadko występuje w normalnym korzystaniu z TV że nie warto się tym przejmować) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, efel napisał:

Wprowadzasz ludzi w błąd takim postem. Banding bliski czerni jest bardzo częstą wadą od razu po wyjęciu z pudełka. Z reguły wystarczy normalnie przez kilka dni korzystać z telewizora (żeby wykonały się automatyczne krótkie kompensacje matrycy - nie uruchamiać nic 'ręcznie') i większość takich masakrycznych matryc się ładnie wyrównuje. Oddawać można jeżeli po kilkunastu/kilkudziesięciu godzinach użytkowania i kilku kompensacjach dalej widać duży banding (na planszach powyżej 10%, bo te 5% tak rzadko występuje w normalnym korzystaniu z TV że nie warto się tym przejmować) 

Tkich jaj jak on miał to na 600 stronach forum AVS nie zobaczysz, dlatego proponowałem oddanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż szczerze mówiąc to się przeraziłem, tv dopiero po wyjęciu z pudełka, ekran konfiguracyjny WebOS ( szary ekran ) a tam pasy z góry na dół przez cały ekran. Fakt że może się pośpieszyłem z wywoływaniem manualnie czyszczenia ale byłem trochę zdezorientowany takim czymś bo nie pamiętam żebym miał tak na 55 calowym wcześniej. 

I wtedy po uruchomieniu na planszach były widoczne pasy i to bardzo wyraźnie przy 50% ! Teraz już praktycznie nie są przy 5% ale poczekam jeszcze tydzień i zobaczę efekty :)

w każdym razie tv już zostaje. To jak jest teraz jest już niezauważalne praktycznie, chyba że na planszach. Dziwi mnie tylko jak LG może tak wypuszczać do klientów swoje "premium" TV, strasznie to psuje odbiór nowego tv. 

Na koniec dodam że różnica między 55' a 65' jest spora, filmy mecze to inna bajka. Także nie dajcie się żonie na mówić na mniejszy rozmiar bo i tak zmienicie potem jak ja :D

Edytowane przez gemplay
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, gemplay napisał:

Dziwi mnie tylko jak LG może tak wypuszczać do klientów swoje "premium" TV, strasznie to psuje odbiór nowego tv. 

bo to tv dla koneserów i jak sprzęt audiofilski wymaga wygrzania LOL

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, klaus71 napisał:

bo to tv dla koneserów i jak sprzęt audiofilski wymaga wygrzania LOL

To niech będzie wyraźnie napsiane to na tv po wyjęciu z pudełka jeśli wymaga wygrzania :D

Z innej beczki, ktoś może wie jak pozbyć się rys z soundbaru, albo czy wgl się da ? Przy montażu tv, po wierceniu żona uznała że dobrym pomysłem jest odkurzenie soundbara plastikowa końcówka, na jego powierzchni. Oto efekt:

 

 

20210421_180148.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gemplay napisał:

To niech będzie wyraźnie napsiane to na tv po wyjęciu z pudełka jeśli wymaga wygrzania :D

 

To wcale nie jest śmieszne, tylko sensowne postawienie sprawy i taka informacja powinna się znależć pogrubioną czcionką w instrukcji. Jednakże producenci udają, że problemu z wadliwymi panelami nie ma.🤢

A co do rys to ich  nie zlikwidujesz podobnie jak na samochodzie - trzeba malować. Możesz je zamaskować jakąć pastą do plastików. Chyba, że są bardzo płyciutkie to może się uda je spolerować.

Edytowane przez vvalery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

gemplay napisał:

Z innej beczki, ktoś może wie jak pozbyć się rys z soundbaru, albo czy wgl się da ? Przy montażu tv, po wierceniu żona uznała że dobrym pomysłem jest odkurzenie soundbara plastikowa końcówka, na jego powierzchni. Oto efekt:

To jak na reklamie gdzie żona wpuszcza psa i kota do kuchni żeby wymusić remonty, to pewnie dlatego porysowała niby niechcąco żeby wymienić soundbara na  nowszy model 😁.

A tak na serio jeżeli nie są głębokie rysy to możesz spróbować pasty Tempo  lekkościerna  z K2 i tylko oryginał bo dużo jest podróbek i nie pomyl z Tempo Ultra Cut. Najpierw sprawdź na  na niewidocznym miejscu i oczywiście po napisach raczej nie poleruj.

Edytowane przez AKI
cytat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...