Skocz do zawartości
9000

PS5 - podłączenie TV - AVR (brak eARC)

Rekomendowane odpowiedzi

Za chwilę odbiorem LG C1 który posiada eARC, a co za tym idzie HDMI 2.1. Mam też PS5 które będę do niego podłączał. Jako, że na dzisiaj (kwiecień 2021) nie są dostępne prawidłowo działające amplitunery z portami HDMI 2.1, będę nadal używał Onkyo TX-NR 656, który w prawdzie potrafi przepuścić sygnał 4k HDR, ale już HDR10+ nie bardzo, o 4k@120Hz nie wspominając (brak eARC). 

Jak w związku z tym podpiąć sprzęt aby optymalnie i tymczasowo wykorzystać posiadane klocki?

Opcja 1 - PS5 - AVR - TV tu ogranicza mnie AVR, nie odtworzę materiału w 120Hz, ani HDR10+ (problemy Wizja)

Opcja 2 - PS5 - TV, TV (ARC)- AVR i tu nie wiem jak się zachowa TV czy przepuści dźwięk bitstream do AVR, kiedy źródłem będzie PS5 np. coś w DA (problemy dźwięk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież HDR 10+ i tak nie masz w LG.

1. Czy Sony wogole ogarnęło to 120Hz...?
2. Czy w Sony działa Dolby Atmos...?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, raf7705 napisał:

Przecież HDR 10+ i tak nie masz w LG.

1. Czy Sony wogole ogarnęło to 120Hz...?
2. Czy w Sony działa Dolby Atmos...?

 

Przeprszam. Myślałem DV, napisałem HDR10+. 

Ad1. W grach zapewne tak (lub za chwilę)

Ad2. Działa ale tylko z BD (testowałem empirycznie)

Edytowane przez 9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dać znać, że podłączyłem wszystko w opcji nr 2, czyli PS5 do TV - > TV po ARC do AVR. Prawie działa. Mam tylko problem z przepuszczaniem dźwięku z TV do AVR i prawidłowym jego rozpoznawaniem - widzę tylko Unknown, zamiast napisu jaki naprawdę dźwięk przychodzi. Poza tym OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...